Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo-karta dźwiękowa behringer uca202-mikser yahamaha 102c

dawini 16 Paź 2012 17:23 1794 5
  • #1 16 Paź 2012 17:23
    dawini
    Poziom 2  

Witajcie,
    zmagam się z tym już dawno, liczę na Waszą pomoc.
    Jak połączyć i ustawić poniższy zestaw aby były dwa kanały (jeden na słuchawki a drugi na kolumny)

- laptop lenovo E330
    http://www.arest.pl/produkt/Notebooki/48,0,,+...2-40-4096-MB-500-GB-13-3-WIFI-BT-Cam-Win7-HP/
    - karta dźwiękowa zewnętrzna Behringer UCA202
    http://muzyczny.pl/115923_Behringer-UCA202-interfejs-audio-USB.html
    - mikser Yamaha 102c
    http://muzyczny.pl/118796_Yamaha-MG-102-C-mikser.html

Będę wdzięczny za podanie w które miejsca jakie kabelki powpinać.
    Wiecie czy da się rozdzielić dźwięk w iTunes?

Z góry dzięki i pozdrawiam.

0 5
  • #2 16 Paź 2012 23:49
    anmedia
    Poziom 39  

dawini napisał:
    Jak połączyć i ustawić poniższy zestaw aby były dwa kanały (jeden na słuchawki a drugi na kolumny)

A co z czym i gdzie te dwa kanaly. Czytajac posta mozna wiele wywnioskowac. Sprecyzuj pytanie co z czym. Chcesz uzyskac dwa kanaly rozdzielone? Czy chcesz uzykac rozdzielenie sygnalu z jednego zrodla na dwa niezalezne (takze nasuwa sie pytanie z czego do czego)
    dawini napisał:
    karta dźwiękowa zewnętrzna Behringer UCA202
    Do czego to potrzebujesz? To nie karta tylko interface a to roznica.

0
  • #3 17 Paź 2012 09:22
    dawini
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi po prostu o to aby z programu muzycznego zainstalowanego na komputerze rozdzielić sygnał tak aby muzyka szła na kolumny a ja w tym czasie mógł odsłuchiwać inne utwory na słuchawkach. W tym przypadku chyba rozdzielenie sygnalu z jednego zrodla na dwa niezalezne byłoby najlepsze, chociaż możliwe, że się mylę. Wiem, że się da to zrobić, jednak nie mogę tego zrozumieć i zastosować w praktyce.
    Czy ten Behringer nadaje się do tego? Mam nadzieję, że się uda.

Pozdrawiam raz jeszcze i proszę o wyrozumiałość wszystkich specjalistów.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Paź 2012 10:18
    anmedia
    Poziom 39  

Zacznijmy od tego, ze taka mozliwosc istnialaby gdybys mial dwie NIEZALEZNE karty w komputerze. Wowczas mozesz tak skonifigurowac swoj komputer ze jeden program wysylalby dzwiek na jedna karte dzwiekowa drugi program wysylalby na druga karte dzwiekowa (w tym przypadku bezposrednio na sluchawki). Nie znam tego wynalazku behringer uca202 ale dla mnie jest to nic innego jak konwerter roznych wyjsc, czyli wysylasz jeden sygnal jeden otrzymujesz.

Kolejna kwestia to oprogramowanie, w zasadzie to od niego zalezy czy bedziesz mogl zrobic to co planujesz. Nizej przyklad ustawien w jednym z programow do authoringu, gdzie to wlasnie Ty ustawiasz na jakim wyjsciu ma sie znajdowac dany kanal lub ktory kanal z ktorej karty wybrac. Niestety ale do takiego celu musisz miec komputer z kartami HD, a wiec byc moze czeka cie zakup przyzwoitej karty muzycznej.

Gdybys posiadal program ktory bedzie mial odpowiednie mozliwosci wtedy wystarczylaby sama przejsciowka tego typu:

Gdzie w jedno gniazdo wkladasz sluchawki, w drugie taka przejsciowke prosto do wzmacniacza. Mankamentem tego rozwiazania jest to ze za pomoca tego typu przejsc bedziesz mogl jedynie ustawic w jednym wyjsciu kanal "L" a na drugim "P" (oczywiscie przy wczesniejszym ustawieniu opcji w programie).

Nie napisales nic o programach, ale byc moze programy dla DJ'ow beda posiadaly takie a nie inne funkcje.

0
  • #5 17 Paź 2012 12:04
    dawini
    Poziom 2  

Na rzeczonym interfejsie USB jest takie zdjęcie:

Rozumiałem z tego, że właśnie takie rozwiązanie jest możliwe. Jednak z tego co piszesz to bez odpowiedniej karty w komputerze nie mogę tego zrobić. Dzięki za pomoc. Będę szukał innej opcji.

0
  • Pomocny post
    #6 17 Paź 2012 12:35
    anmedia
    Poziom 39  

To co masz na zdjeciu to nic innego jak rozdzielacz sygnalu audio na kilka wyjsc. Ale zaleta tego jest ze masz wolne gniazdo sluchawkowe. Teraz pozostaje Ci sprawdzenie w ustawieniach karty dzwiekowej jak wyglada sprawa wyprowadzenia i regulacji tego urzadzenia.Jesli otrzymasz niezalezne to ok, ale jesli zmiana ustawien bedzie dla wszystkich wyjsc czyli sluchawki+ rozdzielacz, pozostajesz bez rozwiazania problemu. W przypadku karty dzwiekowej (zamiast rozdzielacza) otrzymujesz w pelni funkcjonalna opcje: regulacja glosu, korektor, efekty, wejscia i wyjscia (analogowe i cyfrowe - oczywiscie wszystko zalezy jaka karta).

Czy chodzi Ci o cos takiego jak na rysunku?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo