Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1660 - Drukarka nie utrwala tonera.

16 Paź 2012 17:50 1878 9
  • Poziom 9  
    Witam. Ostatnio trafiła do mnie drukarka samsung ml-1660. Problem polega na tym iż nie utrwala tonera na kartce. Drukarka włącza się i drukuje normalnie lecz grzałka nie grzeje. Rozkręciłem drukarke, wymontowałem fuser, pomierzyłem miernikiem i wszystko jest sprawne, nawet przekładałem fuser z innej drukarki i objaw jest ten sam. Proszę o pomoc. Może problem tkwi w płycie głównej, jeżeli tak to gdzie szukać?
  • Poziom 17  
    Czy piec jest kompletnie zimny czy choć trochę się zagrzewa?
  • Poziom 9  
    Piec jest kompletnie zimny, po włączeniu drukarka startuje normalnie, jednak grzałka się nie świeci nawet przez chwile.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie zgłaszałem reklamacji bo drukarka nie ma gwarancji.
  • Poziom 12  
    Jeśli fuser z innego urządzenia również nie zagrzewa, spróbuj (jeśli masz możliwość) przełożyć płytę główną, niczym nie ryzykujesz a dzięki temu wykluczysz lub potwierdzisz wadę elektroniki.
  • Poziom 9  
    A więc wina może leżeć po stronie firmware fix które to klient sobie sam wgrywał :) Przyznał się dopiero po tym jak mu powiedziałem że drukarka nadaje się do utylizacji. Dałem znajomemu drukarke żeby przywrócił oryginalny firmware i zobaczymy jaka będzie reakcja ze strony drukarki. A co do podmiany płyty głównej to spróbuje jeżeli zmiana oprogramowania nie pomoże.
  • Poziom 17  
    Przy zimnym piecu drukarka nie powinna startować. Błąd może być w oprogramowaniu drukarki, w pamięci NVM lub faktycznie padła płyta główna.
    Na początek, jesli masz możliwość, podmień płytę główną. Jeśli będzie OK, podmień kość pamięci (pamiętaj o wcześniejszym wyłączeniu zasilania!!!). Gorzej jesli masz wersję z wlutowaną kością pamięci :(
    Jako początkującemu radzę mimo wszystko skorzystać z serwisu. Przy zabawach z płytą można niechcący uszkodzić kolejną i koszty lawinowo wzrosną.
  • Poziom 9  
    Właśnie to jest dziwne, drukarka startuje normalnie. Przy zmienionym firmware drukarka może sygnalizować że ta temperatura jaka jest, niezależnie czy się nagrzewa czy nie, jest odpowiednia do pracy i nie wyświetla błędu - uświadomił mnie dzisiaj o tym znajomy serwisant. Poprostu w firmwarze jest zapisane że nie potrzeba puszczać napięcia na fuser, dlatego zachowuje się tak a nie inaczej. Przyznam szczerze, że w niedługiej karierze serwisanta nigdy się z takim czymś nie spotkałem, nawet przy zmianie firmware. Jutro się wszystko okaże.
  • Poziom 9  
    A więc winny był firmware fix. Zastał wgrany oryginalny i wszystko działa. Temat uważam za zamknięty.