Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakiej firmy szczotki węglowe

elektro-pol 16 Oct 2012 18:52 9657 18
Bosch
    elektro-pol
    Level 12  
    Witam
    Chciałbym się was poradzić jaka firma produkuje najlepsze szczotki węglowe do elektronarzędzi. Chciałem wymieć w mieszadle elektrycznym Dedra 1200w i nie wiem jakiej firmy były by dobre żeby trochę pochodziło a nie jak to wcześniej było z tymi za 10zł jeden dzień na budowie. Mam jeszcze pytanie czy oprócz wyczyszczenia rowków wirnika i przetarcia go drobnym papierem ściernym to psikacie jeszcze jakimś środkiem typu ,,kontakt, WD40" czy czymś takim.
    Z góry dzięki za odpowiedz
  • Bosch
    PtasiorWro
    Level 27  
    Jeśli padły Ci szczotki po jednym dniu to na 90% uszkodzony jest wirnik.Wklej zdjęcia komutatora to zobaczymy co jest grane.
    Aleksander_01
    Level 41  
    elektro-pol wrote:
    Witam
    . Mam jeszcze pytanie czy oprócz wyczyszczenia rowków wirnika i przetarcia go drobnym papierem ściernym to psikacie jeszcze jakimś środkiem typu ,,kontakt, WD40" czy czymś takim.

Po pierwsze nigdy nie używaj do komutatora papieru ściernego (było 136353 razy na elektrodzie), po drugie kontakt między szczotką a komutatorem musi być czysty (żadnych olejów, ulepszaczy itp).
    Czy oryginalne szczotki w tym silniku były węglowe ?
    PtasiorWro
    Level 27  
    Aleksander_01 wrote:
    elektro-pol wrote:
    Witam
    . Mam jeszcze pytanie czy oprócz wyczyszczenia rowków wirnika i przetarcia go drobnym papierem ściernym to psikacie jeszcze jakimś środkiem typu ,,kontakt, WD40" czy czymś takim.

Po pierwsze nigdy nie używaj do komutatora papieru ściernego (było 136353 razy na elektrodzie), po drugie kontakt między szczotką a komutatorem musi być czysty (żadnych olejów, ulepszaczy itp).
    Czy oryginalne szczotki w tym silniku były węglowe ?

Można używać papier ścierny ale tylko na maszynie ( tokarka) a nie w rękach.
  • Bosch
    elektro-pol
    Level 12  
    Przepraszam bo źle to ujołem. Nie tarłem po komutatorze tylko był wkręcowy w tokarke i objołem go papierem tak aby równo przybrać po całości. Wirnik sprawdziłem miernikiem i wszędzie są przejścia.

Dodano po 7 [minuty]:

Jakiej firmy szczotki węglowe Jakiej firmy szczotki węglowe

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Film z działania:

czyżby zwarcie w wirniku powodowało takie iskrzenie i grzanie się szczotek?
    jacur
    Level 32  
    elektro-pol wrote:
    czyżby zwarcie w wirniku powodowało takie iskrzenie i grzanie się szczotek?

Ten komutator trzeba przetoczyć lub przeszlifować bo jest wyjedzony przez szczotki.
    User removed account
    Level 1  
    elektro-pol
    Level 12  
    Na koniec skończyłem papierem 2000. Może kolega 15kVmaciej nagra filmik jak prowidłowo szlifuje komutator i dociera szczotki?
    User removed account
    Level 1  
    elektro-pol
    Level 12  
    Jakiej firmy szczotki węglowe

Czekam teraz na twoje zdjęcia z wydepilowaną klatą.
    jacur
    Level 32  
    15kVmaciej wrote:
    Ten komutator to ruina. Nawet jak ktoś należycie go przetoczy, może być problem z dotarciem szczotek by poprawić komutację.

Dobry tokarz sobie poradzi. Ale lepiej jest komutator przeszlifować na szlifierce do wałków, mniejsza szansa na wyłamanie segmentów komutatora.
    User removed account
    Level 1  
    PtasiorWro
    Level 27  
    Co wy chcecie od tego komutatora, jak się go dotrze to może chodzić a chodzić.
    On jest zużyty w 15% albo i nie, jak nie ma przerwy i nie jest podniesiona lamela to go nie ruszać bo po toczeniu trzeba go jeszcze przefrezować a nie każdy to potrafi żeby nie powyrywać działek.
    Trzeba sprawdzić go na zwarcie i przerwę metoda prądowa ale ja po filmie obstawiam stojan.

Dodano po 2 [minuty]:

I czy mi się zdaje czy iskrzy tylko jedna szczotka??
    elektro-pol
    Level 12  
    Druga szczotka też iskrzy tylko na filmie tego nie widać.
    User removed account
    Level 1  
    elektro-pol
    Level 12  
    Kolego byłbym wdzięczny jakbyś podczas tej naprawy zrobił kilka fotek lub filmik. A najbardziej interesuje mnie co robisz z tym włóknem i klockiem
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    szapok
    Level 10  
    A jeśli chodzi o same szczotki, zgodnie z pierwtnym tematem, to można je kupić lub dorobić tu:

Link

Pozdrawiam. :)