Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FESTO FluidSIM symbol (układ pneumatyczny)

16 Paź 2012 19:35 4485 2
  • Poziom 18  
    Witam. Mam do zrealizowania schemat pewnego układu pneumatycznego (mniejsza o jaki) i mam problem z jednym elementem. Otóż używaliśmy małe zawory 3/2 mocowane na obudowie siłownika, który zmieniał swój stan pod wpływem magnesu zamontowanego wewnątrz tłoka siłownika. Problem polega na tym że nie wiem jak go znaleźć w programie by móc użyć do symulacji. Mocowane to było na takim siłowniku:

mocowanie w ten sam sposób co tu

dokładnie symbol tego:

• Pomocny post
    Poziom 12  
    Zawór, który pokazujesz to układ złożony z 2 elementów. Potraktuj to jako zawór oraz czujnik(indukcyjny, może kontraktonowy). Wtedy można to sterować elektropneumatycznie lub sterownikiem PLC. Schemat najprostszego w świecie zaworu 3/2 chyba umiesz znaleźć, a czujniki są tam gdzie elementy elektryczne. Wystarczy poszukać, minimalna znajomość terminologii po angielsku nie zaszkodzi. Oczywiście żeby wysterować te zawory na siłowniku konieczne będzie zastosowanie elektrozaworu 5/2. O ile znasz symbole czujników i umiesz budować układy sterowania elektrycznego dasz radę. Jeżeli to ma być układ typu "bokser" lub inny, gdzie czujniki sterują ruchem tłoczyska musisz użyć linijki oraz odpowiednio ją podpisać.
  • Poziom 18  
    symbol znalazłem. fluidsim miał go w innej bazie elementów niż ta z której korzystałem

sprawozdanie na 5 :D

ps.: pneumatyczne układy od roku albo dwóch mam w szkole i symbole obce mi nie są ;)