Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CarTrek 1500 - Jak odblokować CarTrek 1500?

Quamis 16 Oct 2012 19:48 2577 5
    Quamis
    Level 21  
    Jak odblokować CarTrek 1500? Niestety w Google nic nie znalazłem... :(
    Pontikos
    Level 38  
    1. czy urzadzenie laczy sie z komputerem via USB?
    - - jesli tak, zglasza sie pamiec Flash? pod jaka nazwa?
    2. czy na urzadzeniu da sie ustawic sciezke do uruchamianej aplikacji? (ikona NAWIGACJA)
    3. pozniej zapytam o typowe aplikacje autostartujace z SD :)
    Quamis
    Level 21  
    Urządzenie po podłączeniu przez USB jest wykrywane jako "Dysk Wymienny" i jest dostęp do danych, jeśli przy użyciu "Active Sync" dostępu do danych nie ma (nie są widoczne żadne pliki ani foldery).
    Po uruchomieniu urządzenia pokazuje się firmowe menu i jest tam dostępna ikona "Nawigacja"
    Quamis
    Level 21  
    Mozna wybrać ścieżkę do uruchamianej aplikacji... jednak urządzenie nie odnajduje karty pamięci - gdy jest podłączone do komputera mam dostęp do wszelkich danych na karcie. Oprogramowanie zastępcze (Auto Mapa) zostało zainstalowane na karcie zewnętrznej poprzez nawigacje

Dodano po 3 [minuty]:

Aha, zapomniałem dodać, ze wybór ścieżki dostępu do aplikacji możliwy jest dopiero gdy urządzenie jest podłączone do komputera. Jeśli nie jest podłączone to automatycznie uruchamia soft zainstalowany w pamięci urządzenia
  • Helpful post
    Pontikos
    Level 38  
    Masz wiec teraz cztery opcje:

1. najprostsza - ustawienie sciezki do aplikacji ktora chcesz uruchomic zamiast mapy oryginalnej - np. do iGO, AutoMapy lub wygodnego Panelu.

2. sprawdzic, czy z karty SD (max 2GB) rusza CECMD zrenamowany na np. Autorun, Autorunce (to najczestsze nazwy - pozniej moznaszukac innych, takze w Rejestrze :) - to metoda najbezpieczniejsza!

3. Znalezc na Flashu plik *.EXE aplikacji nawigacyjnej i podmienic na inny (o tej samej nazwie) - metoda srednio bezpieczna, z mio serii moov robi "brick" ;/

4. CeRegeditem lub CeRemotem otworzyc Rejestr urzadzenia, znalesc klucz "Launch50" i zmienic jego wartosc na "explorer.exe" - metoda trudna i bardzo niebezpieczna. Malo wydajna.

Opcja zaawansowana, to po zastosowaniu jednej z powyzszych metod, uruchomienie skryptu Mortscripta, ktory killuje wszelkie zbedne procesy pracujace w tle - zwalnia to max pamieci i mocy procesora.

Praktycznie tylko uzycie dodatkowo opcji zaawansowanej powoduje prawidlowe i calkowite odblokowanie urzadzenia z Windows CE.
    Quamis
    Level 21  
    Problemem okazał się być system plików na karcie pamięci... Zmieniłem na FAT 32, w każdym bądź razie wielkie dzięki za podpowiedzi na pewno przydadzą się na przyszłość...