Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta głowna EVGA 4 way SLI- komunikat FF, pytanie o gwarancje

stylu 16 Paź 2012 20:09 972 1
  • #1 16 Paź 2012 20:09
    stylu
    Poziom 19  

Witam

Do płyty były podłączone 3 karty HD5870, gdy podłączyłem czwartą na riserze, wszystko sie odpaliło ale nie wykryło czwartej karty. Pomyślałem że to wina karty lub risera, odłączyłem jedną karte i tą nie działającą podłączylem na jej miejsce i riser i karta działała. Pomyślałem że to przez sterowniki nie wykrywa czwartej karty bo juz kiedys tak było.
    Zainstalowalem dirver sweeper. Wywalilem sterowniki, wyłączyłem kompa i podłączyłem czwartą karte.

Nacisnąłem guzik power a wiatraki zakręcily sie przez sekunde po czym zdech.
    I tak kilka razy
    w końcu odpiałem czwartą karte a teraz na płycie pokazuje się komunikat FF
    Zrobiłem wszystko jak na faq EVGA napisali, oprócz wymiany CPU :

In this context when it goes straight to FF and does not beep or cycle through any other codes, it will be similar to the “- -“ error on eVGA motherboards and you will need to trouble shoot it the same way. Make sure both the 24 pin ATX and the 4 or 8** pin CPU power connectors* are properly connected. Clear the bios manually by removing the battery for 5 – 10 minutes. Cycle the ram in the primary DIMM one by one, remount the CPU and remove all peripherals from the system. If the issue persists take the board out of the case and put it on the plastic clamshell and boot it outside of the case to ensure it is not an issue with a grounding or short circuit. If it persists, try a different psu or cpu if possible.
    *Many PSU feature two types of 8 pin plugs, A PCIE 8 pin connector and an 8 pin eATX cable. We strongly encourage to review the specifications and reach out to the power supply manufacture for assistance and clarification.

Mój zasilacz 1200 W Chieftec.
    Nie mam dowodu zakupu ale ponoć na tą płyte jest 3 lata gwarancji.
    Czy EVGA przyjmie tą płyte bez dowodu zakupu?
    Chyba że ktoś powie jak to naprawić i jakim cudem mogła paść..

• Pomocny post
    #2 16 Paź 2012 21:45
    Lukson
    Poziom 32  

Objaw wskazuje na uszkodzony mostek północny albo jeden z mostków NF200.
    Aby uzyskać gwarancję (RMA) trzeba zarejestrować płytę na stronie EVGA i przesłać do nich dowód zakupu (invoice) paragon/fakturę. Bez tego masz bardzo fajny kawałek elektroniki.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo