Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pęknięty termistor a wywalanie bezpiecznika

16 Paź 2012 20:43 1143 8
  • Poziom 13  
    Czy pęknięty termistor ograniczający prąd w zasilaczu TV może powodować przepalania bezpiecznika. Chciałbym dodać, że jak idzie po ścieżce to elektrolit był wypuknięty dwie diody uszkodzone oraz tranzystor.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    karolek16a napisał:
    Czy pęknięty termistor ograniczający prąd w zasilaczu TV może powodować przepalania bezpiecznika.

Pęknięty zwykle powoduje przerwę, zasilacz nie działa.

karolek16a napisał:
    Chciałbym dodać, że jak idzie po ścieżce

Co "idzie po ścieżce"?

karolek16a napisał:
    elektrolit był wypuknięty dwie diody uszkodzone oraz tranzystor.

"Wypuknięty" elektrolit może powodować zwarcie, podiody zwarte również spowodują spalenie bezpiecznika, taksamoż uszkodzony tranzystor kluczujący, a owe zwarcia moga się przyczynić do uszkodzenia termistora, więc kolejność przyczynowo-skutkowa mogła być odwrotna.
  • Poziom 13  
    Jak tylko dostane taki termistor i go zamontuje to się wszystko okaże chyba, że coś jeszcze jest nie tak.
  • Poziom 13  
    Tak tylko jeszcze ten termistor bo go przeoczyłem i teraz musze kupic.
  • Poziom 22  
    Pytanie czy to jest termistor ... jest szeregowo czy równolegle wpięty do zasilania?
  • Poziom 13  
    Wiem że to termistor ponieważ znalazłem datsheet i jest szeregowo wpiety.
  • Poziom 22  
    Termistor ogranicza prąd w momencie startu urządzenia, jeżeli jest pękniety istnieje też opcja, że jest uszkodzony a jego rezystancja wynosi "zero". Zatem bezpiecznik ma prawo się przepalić ponieważ prąd początkowy przy rozruchu może przekraczać pewne wartości. Pomijając termistor, raczej doszukiwał bym się kolejnej usterki na płycie.
  • Poziom 13  
    Termistor wymieniony i dalej ta sama sytuacja aż to się robi żenujące ale dziękuje za pomoc.