Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji.

pustan 16 Paź 2012 22:52 6903 5
  • #1 16 Paź 2012 22:52
    pustan
    Poziom 18  

Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji.

Witam.

Dzisiaj przedstawiam usprawnienie myjki ciśnieniowej. Urządzenie kupione kilka lat temu, okazało się przydatne przy myciu samochodu. Niestety jak każde tanie urządzenie ma parę wad.
    Pierwsza która ujawniła się zaraz po zakupie to bardzo nieprzemyślany uchwyt. Rozłożenie masy jest zdecydowanie przesunięte do przodu, dodatkowo podłączony wąż z wodą i wąż ciśnieniowy do lancy pogarsza to wyważenie. Jak widać na zdjęciu, uchwyt myjki do przenoszenia akurat jest otwarty od strony gdzie powinien być zamknięty. To bardzo niekorzystne rozwiązanie powodowało kilkukrotne wypadnięcie myjki z ręki w czasie przenoszenia. Prosta konsola z blachy rozwiązała problem.

Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji. Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji.

Następna sprawa to wyłącznik myjki. W droższych modelach myjka jest sterowana z lancy. Ja to rozwiązałem prostym sposobem. Usunąłem wyłącznik, na jego miejsce włożyłem mały transformatorek. Wtórne uzwojenie zasila mostek prostowniczy. Wyprostowane napięcie, przez uzwojenie przekaźnika wyprowadziłem na zewnątrz. Następnie przewodem dwużyłowym owiniętym wokół węża ciśnieniowego doprowadziłem do lancy.

Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji. Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji. Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji. Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji. Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji. Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji. Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji.

W lancy wkleiłem na kleju na gorąco mały wyłącznik krańcowy. Miejsce dobrane tak by po naciśnięciu spustu włącznik był zwarty. Napięcie do sterowania jest bezpieczne bo około 12V. Przewód jest rozłączany od myjki. Zastosowałem niepotrzebne dzisiaj a dawniej dość popularny wtyk i gniazdo głośnikowe. Można zastosować dowolne. Ja staram się jak najwięcej wykorzystać zapasy warsztatowe. Myjka służy bezawaryjnie a wygoda bez porównania z oryginałem. Koszt w moim przypadku zerowy.

Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji. Myjka ciśnieniowa - usprawnienie eksploatacji.

• Sklep HeluKabel
  • #2 16 Paź 2012 23:51
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie rozumie w jakim celu w ogóle montować wyłącznik przy "lancy" ? Myjkę włączasz, ona pompuje do danego ciśnienia i się sama wyłącza i włącza gdy ciśnienie spadnie. Jeśli po odpowietrzeniu działa inaczej to oddaje się taka myjkę na gwarancje a nie przerabia...

• Sklep HeluKabel
  • #3 17 Paź 2012 08:08
    Freddy
    Poziom 43  

pustan napisał:
    Następna sprawa to wyłącznik myjki. W droższych modelach myjka jest sterowana z lancy. Ja to rozwiązałem prostym sposobem. Usunąłem wyłącznik, na jego miejsce włożyłem mały transformatorek. Wtórne uzwojenie zasila mostek prostowniczy. Wyprostowane napięcie, przez uzwojenie przekaźnika wyprowadziłem na zewnątrz. Następnie przewodem dwużyłowym owiniętym wokół węża ciśnieniowego doprowadziłem do lancy.

Większej bzdury nie słyszałem. Myjka ma wyłącznik ciśnieniowy po to aby nie zniszczyć pompy i tak ma być !

• #4 17 Paź 2012 23:58
    pustan
    Poziom 18  

Widać kolega Freddy jest jeszcze młody. Dlatego jeszcze dużo rzeczy nie widział i nie słyszał. Doceniam wiedzę kolegi i jej nie podważam. Nim napisałem ten temat przeglądałem net. Ja nie pisałem że usprawniłem myjkę typu Karcher, lecz KINZO produkt, Chiny.
    Myjka KINZO to myjka z najniższej półki. I taka jej cena. I nie ma w niej żadnego wyłącznika ciśnieniowego. Jedyny wyłącznik to wyłącznik sieciowy. A cała "elektryka" po kolei to : wtyczka sieciowa, kilka metrów kabla, wyłącznik, kondensator przeciwzakłóceniowy i silnik. Wszystko.
    Te myjki pracują po włączeni cały czas. Tylko po puszczeniu przycisku na lancy przechodzą na tgz. bieg jałowy. Co słychać po ich głosie. Tą myjkę mam już parę lat i całkiem możliwe że wszystkie obecnie produkowane mają wyłącznik ciśnieniowy.
    Pozdrawiam obu kolegów.

• #5 18 Paź 2012 08:26
    Freddy
    Poziom 43  

pustan napisał:
    Widać kolega Freddy jest jeszcze młody. Dlatego jeszcze dużo rzeczy nie widział i nie słyszał.

:) Dobry kawał, ale dziękuje :)
    Cytat:
    ... Co słychać po ich głosie. Tą myjkę mam już parę lat i całkiem możliwe że wszystkie obecnie produkowane mają wyłącznik ciśnieniowy.
    Pozdrawiam obu kolegów.

Tak się składa, że miałem w rękach Kinzo, z "pierwszych dostęnych" i też miały wyłącznik ciśnieniowy ! Nie da sie tego zrobić bezpiecznie inaczej. Tam powstaje ciśnienie około (piszę około bo w Kinzo jest około) 100 atmosfer !
    Pewnie masz myjke z drugiej ręki, uzdatnioną przez "wybitnego fachowca"

• #6 18 Paź 2012 10:01
    ursa20
    Poziom 11  

Kolego Freddy dlaczego uważasz, że myjka musi być z drugiej ręki?

Mam bardzo podobną myjkę (też chińską), która kosztowała poniżej 200 zł.
    Kupiłem ją osobiście, nową w sklepie i żadnego wyłącznika ciśnieniowego nie ma.

Chińczycy to tacy magicy, że pewnie i kulkę do łożyska zrobili by prościej, gdyby pozwoliło to zejść z ceny i jeszcze zarobić :)

Kolega pustan usprawnił myjkę z głową (nie puścił po kablu bezpośredni zasilania pompy) i jest z tego zadowolony. I chyba o to chodzi :)

Pozdrawiam ursa20