Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"LAN kontroler" jako prosty przełącznik on/off z interfejsem Ethernet

17 Paź 2012 00:48 17298 32
  • Poziom 2  
    Witam,

Zacznę może od tego, że w dziedzinie elektroniki jestem totalną nogą, zielony.
    A idea mojego pomysłu jest taka żeby za pomocą tableta/komórki podłączonej do internetu włączyć/wyłączyć piec C.O. Co prawda piec jest sprzężony z termostatem typu euroster 2000 ale w sytuacjach kiedy wracam z pracy o różnych godzinach jest to niewystarczające. Pytając wujka Google oraz przeszukując to forum natrafiłem na parę rozwiązań typu Kit AVT966 C lub AVTMOD05 i ogólnie tego typu ze strony Link oraz użyty już w temacie "Lan kontroler" Link i Link tylko nie wiem czy idę właściwym tropem ale wydaje mi się, że tak. Najbardziej interesuje mnie w/w "Lan kontroler" który aby zrealizować jeden ze schematów połączenia z termostatem typu euroster 2000 "LAN kontroler" jako prosty przełącznik on/off z interfejsem Ethernet (jeśli dobrze rozumie schemat) potrzebuje moduł Link. Jeśli się mylę, to proszę mnie wyprowadzić z błędu. Czy są jakieś tańsze rozwiązania(prostsze), urządzenia aby zrealizować mój plan? Choć wydaje mi się, że nie. W opisie urządzenia jest jeszcze taka informacja:
    "UWAGA: pomimo że przekaźnik na płytce jest przystosowany do przełączania niewielkich odbiorników napięcia zmiennego 230V,
    to sama płytka nie spełnia wymogów bezpieczeństwa (brak obudowy, uziemienia). Dlatego takie odbiorniki należy podłączać przy pomocy bezpiecznych zewnętrznych przekaźników np. na szynie DIN, sterowanych z przekaźnika znajdującego się na płytce." Po zastosowaniu się do tych uwag, jak teraz schemat wyglądałby?

Pozdrawiam,
    Rafalll1984
  • BotlandBotland
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • BotlandBotland
  • Poziom 15  
    Podepnę się pod temat ,gdzie (pod jaką nazwą) kolega widział takie routery na allegro.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Dobrym, sprawdzonym oraz tanim rozwiązaniem jest Arduino z modułem ethernet na enc28j60 pracującym jako web server.Sam takie coś sobie złożyłem koszt zamknął się w 50-70zł.Soft umożliwia załączanie do 8 urządzeń , do tego jest kontrola temp. na DS18B20.
  • Poziom 2  
    Dzięki wszystkim za wpisy.

Kolego, podoba mi się twoje rozwiązanie z routerem z openWRT oraz GPIO, tylko mam pytanie mam nadzieje, że nie głupie, w rozwiązaniu piotr37 urządzenie pracuje jako web server, natomiast w wypadku routerów z openWRT musimy w nim postawić taki mini serwer?

Czy masz jakieś duże doświadczenie z tymi routerami z openWRT? Planuje zakupić D-Link DIR-300
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    A znasz odp. na moje pierwsze pytanie, dobrze myślę?
  • Poziom 2  
    Zakupiłem router D-link DIR-300, planuje zakupić czujnik temperatury DS18B20(podłączenie przez 1-Wire), mam problem z przekaźnikami, chciałbym zakupić takie: Link ale nie wiem czy takie będą współpracowały z routerem i jak tam współpraca miałby wyglądać, jak połączyć?
  • Poziom 9  
    Witam mam pytanie może ktoś poradzi jak połączyć się z lan kontrolerem przez www. po et.dziala a jak zasterowac z dowolnego komputera i sieci
  • Poziom 9  
    witam raz jeszcze router mam usb z modemem cyfrowego polsatu jestem troche laikiem w tych sprawach i niemoge sobie poradzic a zalezy mi na zdalnej pracy tym kontrolerem czy kolega moze mi dokladniej opisac jak to zrobic bede bardzo wdzieczny a jesli ciezko opisac to moze jakis kontakt do kolegi a wtedy bylo by latwiej no niewiem
  • Poziom 9  
    Dzięki kolego kupię tp-linka i wtedy się pobawię bo ten router jest dziadoski a jeśli chodzi o ten kontroler to widzę ze też niejest to niezawodne już po kilku godzinach pracy zawisł a po ściągnięciu zasilania wstał i działa będę bal się zaufać bezgranicznie
  • Poziom 12  
    Witam!
    Niestety konto dyndns.com jest płatne 20-30$ troche droga zabawa. w Tp-link nie ma wyboru jest tylko dyndns.com i dwa chinskie odnosniki.
    Interesuje mnie to bo przerabialem temat Lan controler+tp-link wr 340,musze kupic inny router aby obsługiwał np. NO-IP (www.no-ip.com).
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    A przypadkiem dyndns nie ma 2 domen za darmo?
    Mam tam od dość dawna konto, kiedyś było 5 domen za darmo, teraz widzę, że mam 2. Chyba, że to tylko dla użytkowników, którzy mieli już konto a nie dla nowych.
  • Poziom 9  
    no to widze ze to nie takie proste kupujesz uklad za 120 zl a tak naprawde jak sie dobrze nie znasz to jest prawie bezurzyteczny niedobrze bo ja sobie nieporadze a zalezalo mi na kontroli przez www moge kupic inny router ale to coraz bardziej pcham sie w koszty i zaczyna to byc bez sensu bo modol telemetryczny to kolo 1000 zl a ma wpieron mozliwosci no nic jeszcze po kombinuje moze sie uda w jakis cudowny sposob tak jak pisza w sklepie podlaczasz i dziala
  • Poziom 9  
    No i niestety kombinowalem z tp linkiem i nie dziala moze ktos ma to zrobione i komunikuje sie po sieci i powie mi na jakim routerze to ma bo ja nie wiem juz
  • Poziom 12  
    Wejdź na ebay.com i wpisz "relay ethernet" i masz całe mnóstwo przekaźników z lanem. Za 50 dolarów z wysyłką kupisz płytkę z dwoma przekaźnikami. Ma dostęp na hasło, więc na routerze możesz port na zewnątrz wystawić.
  • Poziom 9  
    A czy ktoś podpowie jak zmienić port w lankon. Z 80na 79
  • Poziom 9  
    No pomóżcie mi z tym portem w lan kontroler bo nie mogę go zmienić na79ty bo jak tylko wpisze i kliknę zapamiętaj to kasuje się wszystko do zera tracę komunikację
  • Poziom 15  
    karol.tarnów napisał:
    No pomóżcie mi z tym portem w lan kontroler bo nie mogę go zmienić na79ty bo jak tylko wpisze i kliknę zapamiętaj to kasuje się wszystko do zera tracę komunikację

Może głupio pytam... pytałeś np. na forum poświęconemu LK? Nie dostałeś odpowiedzi?
  • Poziom 9  
    Kolego nie pytałem bo powiem szczerze ze Niemoge znaleźć forum lan kontroler ale jak wiesz jak to zrobić to podpowiedź
  • Poziom 9  
    Witam jeszcze raz pisałem na tym forum ale nikt nie daje odpowiedzi może tak jednak kolega udzieli wskazówek
  • Poziom 20  
    Czy ktoś mi może łopatlogicznie wytłumaczyć jak z poziomu przeglądarki wejść w Lan kontroler V 2.0 nic mi nie wychodzi adres IP podany przez producenta 192.168.1.100 nie działa jaki kabel ? gdzie wetknąć ?

• Poziom 29  
    Nie prościej było sterowanie SMS
    np. GPRS-T2
  • Poziom 20  
    karol.tarnów napisał:
    No i niestety kombinowalem z tp linkiem i nie dziala moze ktos ma to zrobione i komunikuje sie po sieci i powie mi na jakim routerze to ma bo ja nie wiem juz

Sam pytałem lecz nie dostałem odpowiedzi, już to rozgryzłem. Mój TP link to 3420 z modemem Play. Lan Kontroler podpięty kablem pod gniazdo komputer w TP Linku na podany adres IP 192.168.1.100 przez producenta nie było komunikacji przez WWW aby z konfigurować Lan Kontroler i nawiązać z nim komunikację trzeba podać niższy adres
    Dane które czyta Kontroler wyświetlane są na stronie http://www.pvmonitor.pl/user.php?idinst=36

• Poziom 21  
    sterowanie sms vs lankontroler - ma wady i zalety, o tym nie chcę pisać
    tylko zwrócić uwagę że podany układ gsm z fif to sterownik, natomiast lankontroler posiada także logikę pozwalającą na mała automatyzację, sa także urządzenia od tego samego producenta zrealizowane jako gsmkontroler, także logika+ gsm