Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

corsa 1,4 16v ECOTEC szarpie w czasie jazdy

29 Sty 2005 21:37 4482 9
  • Poziom 17  
    co to moze być w/w autko szarpie w trakcie jazdy po rozgrzaniu do 50st pomiędzy obrotami 1200 do 2200 sterownik nie widzi żadnych błędów. help
  • Poziom 12  
    1 kiedy zmieniano filtr paliwa?
    2 można sprawdzić świece i kable WN jeśli wypadają zapłony
    3 może to wina kiepskiego paliwa (jeśli to zdarzyło się tylko po ostatnim tankowaniu)
    4 można spróbować dodatki do paliwa usuwające wodę z paliwa i czyszczące wtryski
  • Poziom 18  
    moze zawor recyrkulacji spalin
  • Poziom 17  
    Moi drodzy dzieki za info ale wszystko o czym piszecie juz przerabiałem i filtry i paliwo i zawór egr,świece,przewody,ciśnienie sprężąnia itp i nic jest kiła i co wy na to.Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    pozostaje jeszcze silnik krokowy (możliwe, że się zacina)
    i czujnik temperatury (ten od komputera)
  • Poziom 12  
    witam
    corsa jest na gaz ?
    jeśli nie to podstaw sonde lambda. ps nie sprawdzaj jej miernikiem tylko podstaw.
  • Spec od samochodów
    Objawy typowe dla lekko zacierającego się EGR.Jeszcze się nie zablokował bo sterownik by to widział.Podstaw drugi tylko sprawdzony.
  • Poziom 12  
    witam
    i nie napisałes czy szarpie w czasie dodania gazu czy winnych okolicznościach.(mam taką corse od 3 lat, i z powodu mojej extremalnej jazdy i zamiłowania do przeróbek znam ją na wylot)
  • Poziom 19  
    Witam,
    mam ten sam problem, szarpie podczas jazdy - przy schodzeniu z wysokich obrotow (silnik nagrzany). Sonda nowa, zawor tez. O którym czujniku temperatury piszecie? Bo jest ich chyba kilka. Gdzie go moge znaleźć przy silniku (od której strony)?
  • Poziom 19  
    Czujnik temperatury wymieniłem jednak to nie pomogło. Podłączyłem komuter pod KTS'a - wykrył brak linki od licznika - fakt, została uszkodzona i ją odłączylem jakiś czas temu. Dzis kupiłem nową linkę, podłączyłem i wszystko gra :) Okazuje się, że wewnątrz licznika jest jakiś dodatkowy czujnik (przetwornik mechaniczno-elektryczny) który podaje sygnały do jednostki sterującej.