Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid - Nagrywanie na magnetowid różnych sygnałów

ed-q 17 Paź 2012 12:53 1866 5
  • #1 17 Paź 2012 12:53
    ed-q
    Poziom 8  

Mam problem z użytkowaniem (nagrywaniem)moich (b. dobrych) magnetowidów, jako że coraz więcej programów jest wysyłanych w postaci cyfrowej.
    Gdyby udało się skonwertować z powrotem ten sygnał na analogowy, byłoby po temacie!
    Poradźcie!
    Od razu wyjaśniam, że znane mi są nowocześniejsze metody zapisu, ale zapis magnetofonowy muszę nadal stosować, gdyż m.in. nagrane kasety (głównie z filmami) przekazuję staruszkom, którzy tylko kasetami magnetofonowymi mogą i potrafią się posługiwać.

Oto opis moich połączeń, dających możliwość bezpośredniego, niezależnego zaprogramowania magnetowidów poprzez ich tunery:
    -kabel antenowy – dostarczający zarówno sygnał analogowy jak i cyfrowy - podłączony do wejścia I-go magnetowidu a z jego wyjścia połączenie z wejściem II-go magnetowidu i dalej z jego wyjścia podłączenie do wejścia dekodera i dalej do telewizora
    Oczywistych połączeń „skart” nie opisuję. Dodam jedynie, że telewizor posiada 3 stosowne gniazda.

Ja już o tym wszystkim pisałem, ale…….

PS.
    Gdyby „zdarzyło się” ponownie coś „niezwykłego” to piszcie na „priwa”: store33(malpa)o2.pl

0 5
  • #2 17 Paź 2012 13:16
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Myślę, że zewnętrzny modulator podłączony pod wyjście euro z dekodera pozwoliłby uzyskać sygnał możliwy do nagrania na magnetowid. Jedynym problemem było by to, że zawsze by bo był program, który jest akurat ustawiony na dekoderze.

0
  • #3 17 Paź 2012 14:53
    irekr
    Moderator

Jeżeli stary VHS ma wejście EURO, to niemal wszystkie dekodery DVB-T/DVB-S posiadają wyjścia EURO.
    Pamiętaj jednak że trzeba ustawić właściwe rozdzielczości w dekoderach. Typowy VHS przyjmie do zapisu wyłącznie sygnał w rozdzielczości 576i, i taka rozdzielczość trzeba ustawić.
    Jeżeli odbiornik "staruszków" ma możliwość przełączania formatu 4:3/16:9 to ustawiasz w formacie 16:9, jeżeli nie, to ustawiasz 4:3 letterbox, będą poziome pasy na górze i na dole ale przynajmniej "gęby nie sa wyciągnięte"...
    Większość magnetowidów VHS nie przenosi sygnału WSS (odpowiedzialnego za przełączanie formatów), wymaga to jednak sprawdzenia. Trochę testów i zapewne dojdziesz do właściwych wniosków.

Jeżeli magnetowid nie ma wejścia EURO - to tak jak napisał przedmówca : modulator zewnętrzny jest niezbędny.

0
  • #4 17 Paź 2012 18:18
    ed-q
    Poziom 8  

leszekpo59 napisał:
    Witaj. Myślę, że zewnętrzny modulator podłączony pod wyjście euro z dekodera pozwoliłby uzyskać sygnał możliwy do nagrania na magnetowid. Jedynym problemem było by to, że zawsze by bo był program, który jest akurat ustawiony na dekoderze.

Obydwa magnetowidy maja wejście Euro więc po podłączeniu doń wyjścia z dekodera można oczywiście nagrać program zaprogramowany timerem dekodera, po jednakowym czasowo zaprogramowaniu magnetowidu i stosownym ustawieniu AV.

Jest to jednak bardzo kłopotliwe bo można to zrobić jedynie na jednym magnetowidzie i to "w ciemno", bo zastosowane AV i podłączenie wejścia Euro (a nie wyjścia) uniemożliwia kontrolę ustawień magnetowidu, m.in. timera.

Uważam jednak, że skoro na Euro-wejście jest sygnał "analogowy" to istnieje możliwość aby ten sygnał "wydobyć" i wykorzystać do "zasilenia" obu magnetowidów, aby je użytkować w sposób "normalny".

0
  • Pomocny post
    #5 17 Paź 2012 19:14
    irekr
    Moderator

Oczywiście że można.
    Jeżeli magnetowidy posiadają dwa wejścia AV to do jednego podłączasz dekoder a do drugiego telewizor.
    Jeżeli jest tylko jedno wejście to do ustawiania timerów i tak używasz telewizora a można przecież oglądać to co z magnetowidu przy pomocy wewnętrznego modulatora.

Do jednego dekodera można podłączyć dwa magnetowidy, wystarczy odpowiedni kabel, przejściówka lub wykorzystanie wejść/wyjść tak w dekoderze jak i w magnetowidzie.

Mam instalacje składająca się z trzech magnetowidów VHS (każdy ma dwa wejścia EURO) i dwóch dekoderów - jednego SAT i jednego DVB. Używane sporadycznie w podobnych celach jak przez Ciebie, z tym ze materiałem "źródłowym" jest nie dekoder DVB lecz nagrywarka DVD. Zawsze to łatwiej nagrywarką powycinać reklamy....

0
  • #6 19 Paź 2012 12:49
    ed-q
    Poziom 8  

irekr napisał:
    Oczywiście że można.
    Jeżeli magnetowidy posiadają dwa wejścia AV to do jednego podłączasz dekoder a do drugiego telewizor.
    ...........
    Do jednego dekodera można podłączyć dwa magnetowidy, wystarczy odpowiedni kabel, przejściówka lub wykorzystanie wejść/wyjść tak w dekoderze jak i w magnetowidzie.

Bardzo dziękuje za ten post. Oczywiście magnetowidy posiadają po dwa wejścia AV.
    "Rozwiązanie" ze "skartami" jest mi znane, ale dodałeś doń cenny szczegół o tych "przejściówkach", co "załatwia" sprawę dwu (lub więcej) magnetowidów.

No ale "coś za coś", przy takim połączeniu trzeba bowiem każde nagranie programować 2x, raz na dekoderze a drugi na magnetowidzie.

Mnie "marzyło" się aby skonwertować sygnał cyfrowy z kabla do analogu i ...byłoby jak dotychczas. Oczywiście "cyfrówka" działałaby nadal przez dekoder.
    Niestety z tego co się dotychczas dowiedziałem takiego konwertora nie ma.

Zaciekawiła mnie bardzo Twoja informacja:
    Cytat:
    Zawsze to łatwiej nagrywarką powycinać reklamy....

Jak to robisz?
    Mam zamiar sprawić sobie nagrywarkę DVD (jaką?), więc jeśli mógłbyś coś napisać na ten temat byłbym wdzięczny

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo