Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook -dziwny dźwięk w momencie włączenia pompy!

29 Sty 2005 22:12 3351 16
  • Poziom 15  
    W pierwszej chwili ( ok 0,5 - 1 sek) lekki zgrzyt ( czy może stukanie ) a później działa normalnie. We filtrze niczego nie znalazłem. Spróbowałem uruchomić wypompowywanie "bez wody" i stwierdziłem podobny dźwięk. Czy to może być zapowiedź jakiejś poważniejszej usterki???

• Specjalista AGD
    Witam.
    Filtr czysty, ale może coś Ci wpadło na turbinkę pompy i przy próbie włączenia gdy blokuje ją zaczyna pracować w drugą stronę i stąd może być ten dziwny odgłos.
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    To normalne, chociaz te pompy nie żyją długo wiec kiedys przyjdzie czas na wymiane ale poki co mimo tego pierz spokojnie i nie przejmuj sie ;)
    W tej pompie jest silnik synchroniczny i stad problemy z rozruchem. Wirnik startuje w przypadkowym kierunku. Nieraz "nie moze sie zdecydowac" i wykonuje kilka nawrotow, zwlaszcza gdy lozyskowanie jest lekko zuzyte.
    Mysle ze to powinno wystarczyc :)
  • Poziom 15  
    Witam Cię Paw_el! Masz na myśli to, że coś siedzi na turbince? Zaglądając za filtr, na turbince niczego nie zauważyłem, chociaż zastanawiałem się nad tym, czy ona o coś nie ociera...
    Witam Cię też Elektryk2000! Chyba masz rację. A orientujesz się ile taka pompa kosztuje? I czy warto to zgłosić do reklamacji? Pralka ma prawie 3 lata i z chyba 3 tygodnie skończy się gwarancja?

• Specjalista AGD
    algebro napisał:
    Witam! Masz na myśli to, że coś siedzi na turbince? Zaglądając za filtr, na turbince niczego nie zauważyłem, chociaż zastanawiałem się nad tym, czy ona o coś nie ociera... A czy może ją "blokować" samo ciśnienie wody, którą musi wypchać???

"Blokować" ale to w przypadku gdyby Ci nie chciała wogóle wylewać wody, chociaż elektrycznie byłaby sprawna
  • Poziom 15  
    Paw_el za szybko odpowiadasz :-). Więc jak z tym blokowaniem pompy przez cisnienie wody???

• Specjalista AGD
    Tzn.,że ciężar wody może ją blokować gdy będzie już słabe ułożyskowanie ale wtedy nie będzie jej wylewać wcale, chociaż elektrycznie będzie sprawna, natomiast odgłosy tak jak pisał :arrow: elektryk2000
  • Poziom 15  
    A powinienem to zgłosić do serwisu... czy też lepiej dać sobie spokój...? W końcu zaraz minie 3 lata!
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Za nadgorliwość troski nad swoim sprzętem nie powinni Cię skasować, masz prawo podejrzewać że coś się dzieje nie tak skoro wcześniej nie było takich dźwięków.
  • Poziom 15  
    Znając rzeczywistość w naszym kraju, serwis albo przyjedzie już po gwarancji, albo stwierdzi że tak ma być, albo będzie mnie podejrzewał, że zaczynam kombinować... A ja przecież jestem "niespotykanie spokojny człowiek" :-). Gdybym jednak dał spokój, to orientujesz się, ile taka pompa może kosztować i jak długo jeszcze pochodzi, bo nieźle jeszcze pompuje?
  • Poziom 21  
    zglos do serwisu laski nie robia a kiedy przyjada niewazne powinna liczyc sie data zgloszenia
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Jak wezwiesz serwis to i tak powiedza ze tak ma byc. Bo wlasciwie te pompy tak mają... Jezeli masz silnik pompy firmy Plaset to dlugo nie pochodzi, 5 - 8 lat. Jezeli zamontowali Askoll to lepiej, ale nie wydaje mi sie ;)
    Silnik Plaset kosztuje okolo 24zl w hurtowni, zalezy jakie ma sie znizki. W sklepie odpowiednio wiecej.
  • Poziom 1  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    5 - 8 lat dla Askoll to przy bardzo intensywnej pracy. Wiele sprzetu krajowego i tego z "prywatnego importu" z pompami Plaset chodzi spokojnie po 10 i jest OK. Zalezy od tego ile razy kto pierze w tygodniu (albo dziennie :D :D )
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 15  
    No to już wszystko wiem! I chyba dam spokój serwisowi, nie będę zbyt nadgorliwy, zwłaszcza że jeszcze nieźle pompuje. A koszt pompy ujdzie...
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Ja mam Mastercooka PFE 113p i pompka tak chodzi nic jej nie jest w poprzednim automacie też tak było i pompa trzyma do dziś (ma 13 lat) ale padła elektronika

Regulamin pkt.13
    <skryn>