Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xbox 360. Plastik w gnieździe zasilania uniemożliwia podłączenie zasilacza.

Karpiu. 17 Oct 2012 14:37 3015 11
    Karpiu.
    Level 8  
    Witam. Posiadam xboxa z 2006.09
    Problem polega na tym że w gnieździe zasilania znajduje się mniej więcej na środku taki podłużny plastik przez który nie można włożyć zasilacza. Zasilacz posiadam 175W. I tutaj pytanie. Czy można ten plastik wyłamać ? Wtedy będzie chodził?

Pozdrawiam

Doczytałem i pytanie jest następujące. Czy zamiast zasilacza 203W można podłączyć 175W?
    Karpiu.
    Level 8  
    No to że mam zły zasilacz to akurat wiem. Sęk w tym że według opinii niektórych posiadaczy takiego 'mixu' konsole działają i mają się dobrze
    ebry
    Level 30  
    Z jakiegoś powodu jest to zabezpieczenie, tak? Zgadzam się, będzie działać gdy wyłamiesz ten plastik, ale nie jest to zalecane.
    Karpiu.
    Level 8  
    Zdaje sobie sprawę ,że nie jest to zalecane. Jednak jest to rozwiązanie tymczasowe. Mam rozumieć że mimo tego, że nie jest to prawidłowe rozwiązanie, konsola wstanie, tak?
    Jakie mogą być konsekwencje?
    McMarycha
    Level 31  
    Jeżeli masz zasilacz 175W a konsolę 203W to konsola moze się nawet nie uruchomić tylko np. będzie wyświetlała RROD'a więc to nie ma sensu nic wyłamywać
    Karpiu.
    Level 8  
    Jeszcze jedna uwaga. Konsola ma podobno RROD z tym, że po podłączeniu zasilacza i włączeniu jej uruchomi sie i pokazuje standardowo 3 diody jednak dodatkowo lampeczka w zasilaczu świeci się na czerwono a wydaje mi się że przy innych rrod paliła się na pomarańczowo. Więc nie wiem czy to wina roda.
    Sprawdzałem kod błędu i wychodzi 0001 czyli zasilanie. Teraz już nie wiem czy to przez za słaby zasilacz i czy konsola ruszy po reballu
    McMarycha
    Level 31  
    Więc tak. Jak konsola ma rroda to na zasilaczu pali się zielona dioda.
    Miałem kiedyś kod 0001 i była to wina uszkodzonego kondensatora, ale u Ciebie jest to wina zasilacza zapewne. sprzedaj ten i kup na 203W.
    Karpiu.
    Level 8  
    U mnie tylko na chwile mrugnie zielona dioda. wiatraki ruszą na pół sekundy i na zasilaczu pali się czerwona a na panelu rrod. Ale jeszcze większą zagwozdkę mam z 2 konsolą do której zasilacz pasuje bo jest ona z 2007 r i ma hdmi wiec potrzebuje 175W. A objawy są identyczne. Rusza na sekunde doslownie i wywala rrod. Z tym że na zasilaczu pali się pomarańczowa lampka. Konsola ma przerwaną ścieżkę i powlutowywane jakieś kabelki na płycie głownej i wydaje mi sie że to nie wina zimnych lutów a tych właśnie zabiegów. Postaram się wrzucić foto to możę przyjdzie komuś coś do głowy
    McMarycha
    Level 31  
    Polutowane kabelki to pewnie JTAG a przerwana ścieżka moze być od czujnika.
    Karpiu.
    Level 8  
    Zrobiłem foto, zauważyłem że przerwanych jest więcej ścieżek. I to jest chyba główny problem. Xbox 360. Plastik w gnieździe zasilania uniemożliwia podłączenie zasilacza. Xbox 360. Plastik w gnieździe zasilania uniemożliwia podłączenie zasilacza.
    Te kabelki to rzeczywiście JTAG?
    Opłaca się naprawiać te ścieżki? Jest to w ogóle możliwe żeby to działało?
    McMarycha
    Level 31  
    Szczerze to wątpię zeby dało się to naprawić, z tego co wiem takie rzeczy są drogie i nie opłacalne. Te przerwane ścieżki to dla tego ze ktoś podważał x-clampy czyms ostrym np. śrubokrętem i dla tego tak to wygląda. Ogólnie to płyta się nie nadaje, mozna ewentualnie wylutować grafikę i kilka innych układów Zerknąłem dodatkowo na zdjęcie od góry to chyba juz nawet grafika jest walnięta bo widać ze "naprawiane" było