Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ W1060 - Mocowanie, odległości i ogólne pytania.

17 Paź 2012 14:51 2616 3
  • Poziom 7  
    Witam,

Myślę nad zakupem projektora BenQ W1060, jestem w trakcie remontu dlatego muszę podjąć pewne decyzje na bardzo szybko - typu gdzie mają iść np kable w suficie do projektora. Ogólnie pokój ma 4 m szerokości i 5m długości. Siedzieć będziemy w odległości od obrazu jakieś 3m, dlatego po czytaniu różnych forum i kalkulatora wyszło mi że projektor powinien być zawieszony 3.02m od ekranu.
    (Screen obliczeń w załączniku)

Teraz mam kilka wątpliwości:
    1. Czy na 100% można polegać na kalkulatorze benq - chodzi mi o odległości od ekranu według tych obliczeń wynika, że aby mieć obraz o rozmiarze 86" ten projektor musi być odalony 3,02 od ekranu? Siedzieć będziemy około 3m od ekranu, a długość pokoju mam 5m.
    2. Czy odległość ekranu od sufitu jest wystarczająca, 0,21cm - pod ekranem chce zmieścić jeszcze komodę, myślę o takim uchwycie vivanco -> http://www.uchwyt.pl/produkty/uchwyty-do-projektorow/uchwyt-do-projektora-vivanco-21612.htm
    3. Jak montuje się taki projektor, tj. obracam go do góry nogami, czy dokładnie tak samo jak stoi na stole?
    4. Czy opcja Zoom Ratio zmniejsza jakość obrazu, tj. może lepiej uchwyt umieścić trochę dalej i korygować tą opcją, czy idealnie jak pokazuje kalkulator, bo myślałem aby umieścić obraz 100", ale 1.20X dawać sobie 86" jak ekran będzie za duży.
    5. ekran planuje kupić taki -> http://www.ekrany.pl/pl/p/Ekran-Avtek-CINEMA-PRO-200-MG/225, myślałem jeszcze o eklektycznym nie będę prowadził kolejnego kabla tylko pod ekran - chyba że są jakieś inne rozwiązania.
    6. Jaki kablel HDMI kupić na odległość 10m (ampli - projektor)

Z góry będę wdzięczny za pomoc muszę podjąć jakieś decyzje co do montowania okablowania.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Rozważałem 100", ale po rozrysowaniu ołówkiem na ścianie wielkości tego ekranu stwierdzam ze jest za duży szczególne z odległości 3m. Niestety nie mogę zwiększyć odległości dlatego zostanę przy 86" który i tak jest wielki :)

Tylko według kalkulatora benq wychodzi że na 100" potrzeba 352cm aby mieć 100", więc to jak z tym jest?

A 0.21cm od sufitu wystarczy, czy może ekran obniżać?
  • Użytkownik usunął konto