Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser Behringer xenyx 1204 interfejs usb.

michael564 17 Paź 2012 17:31 3360 6
  • #1 17 Paź 2012 17:31
    michael564
    Poziom 15  

Witam!
    Posiadam mikser taki jak w temacie i chciałbym się zapytać czy ten mikser jest wstanie wysterować dobrze końcówkę mocy dap palladium 1600? Pod koniec mam podłączone tonsil zeus. Jeśli ktoś by miał instrukcje do tego miksera byłbym bardzo wdzięczny!

0 6
  • #2 18 Paź 2012 14:34
    DjMapet
    Poziom 43  

Ten, jak i wiele innych mikserów, jest w stanie wysterować każdy zestaw nagłośnieniowy.
    Instrukcję znajdziesz bez problemu w sieci.

michael564 napisał:
    Pod koniec mam podłączone tonsil zeus

Współczuję.
    Jak chcesz wiedzieć dlaczego, poczytaj o nich.

Pozdrawiam.

0
  • #3 18 Paź 2012 18:14
    michael564
    Poziom 15  

Myślałem że zeuski będą głośniej grać. Mam pokój 20m2 i wydaje mi się że cicho grają. Nie grałem jeszcze na maksa bo wystarczy ze zapalą się lekko drugie kontrolki sygnału na dapie i kopułki robią się ciepłe. Podoba mi się ich wygląd i brzmienie. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Polskiej instrukcji obsługi do tego miksera:(
    A mam jeszcze jedno pytanie: Mam wtyki speakon i one mają 2 wejścia na kolumny. 2 na + i 2 na -. Czy ktoś wie do czego one służą? Do jakiego połączenia?

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

Instrukcje już znalazłem. Teraz tylko chce wiedzieć do czego służą te wejścia w speakon'ach. I chciałbym się dowiedzieć czy jak wezmę ten mikser na imprezę to czy po maks. 10h grania nic się nie spali lub nie uszkodzi? Dodam że po 4-5 godzinach miałby przerwę na której grałby dużo cisze.

0
  • #4 18 Paź 2012 22:44
    DjMapet
    Poziom 43  

michael564 napisał:
    Myślałem że zeuski będą głośniej grać

Ich efektywność wg. producenta to 94 dB, więc średniej jakości kolumny estradowe o SPL 97 dB, zagrały by dwa razy głośniej.
    Żyły przewodów przykręć do pinów 1+ i 1- wtyków speakon. Żyła + do zacisku + kolumny, żyła - do zacisku - kolumny.
    Piny 2+ i 2- służą głównie do łączenia kolumn w systemie bi-amp.
    Mikser nie jest z wysokiej półki, ale jest przystosowany do długotrwałej pracy. Jeśli padnie, to w zasadzie nie z powodu normalnego użytkowania a z powodu niskiej jakości podzespołów użytych do jego produkcji.
    Bardziej obawiał bym się o te kolumny. Końcówka ma trzykrotnie większą moc od tej, jaką mogą przyjąć kolumny, więc ostrożnie z gałkami volume!

Pozdrawiam.

0
  • #5 19 Paź 2012 06:57
    michael564
    Poziom 15  

Dzięki za odpowiedź bo oczekiwałem wymagającej odpowiedzi. Mam zamiar kupić do moich 2 kolumn tonsil zeus jeszcze jedne zeusy albo A300. Jak myślicie które będą lepsze? Słyszałem że A300 zagra głośniej wyższymi tonami niż zeus. To prawda?

0
  • #6 19 Paź 2012 20:05
    DjMapet
    Poziom 43  

Jeśli zamierzasz nagłaśniać imprezki, to zamiast kolejnych Zeusów, czy innych kolumn home audio, kup kolumny estradowe. Są sporo efektywniejsze, przystosowane do ciągłej pracy i częstego przemieszczania. Kolumn domowych nie stosuje się do nagłaśniania czegokolwiek! Służą do słuchania muzyki w domu.

Pozdrawiam.

0
  • #7 19 Paź 2012 21:47
    michael564
    Poziom 15  

Rozpatrzę jeszcze nad kolumnami estradowymi. Imprezki będę robił ale małe, na 50-80 osób maks.
    Temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów