Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai LCD D2706 - Brak treści obrazu

17 Paź 2012 18:21 2709 2
  • Poziom 17  
    Jak w temacie tv włącza się za każdym razem z głosem i podświetleniem matrycy lecz brak obrazu. Napięcie na T-conie dobre +5V natomiast napięcie po diodach D570 i D571 jest +2V , a w/g schematu ma być +2,5V co skutkuje zaniżonymi napięciami na wyjściu IC531 i IC532 o 0,5V. Wymieniłem kondensatory w zasilaniu pomimo , że na pomiarze dobre. Wymieniłem kondensatory zasilania po prostowniku sieciowym , ale bez rezultatu podniesienia napięcia do +2,5V na w/w diodach.Proszę o jakieś sugestie co jeszcze może być powodem braku treści obrazu - może sam T-con ?
  • Spec od monitorów
    Sprawdz nap. ( VGH, VGL ... )na T-con (na procku CMO2678)
    dlla matrycy V270B1-L01.
    tam głównie "padały" kondensatory ceramiczne smd.
  • Poziom 17  
    U mnie siedzi starszy T-con V270B1-L01-C na cztery fleksy i procek oznaczony U12 CM2878A-KQ , nie mogę zlokalizować jego pinów zasilających ( brak w dok.schematu t-cona). Dodatkowo są trzy stabilizatory oznaczone na płytce UP2,UP4,UP14 i mam pytanie czy z któregoś z nich zasilany jest ten procek czy bezpośrednio z LVDS (+5V) , a może znasz które kondensatory sprawdzić w/g oznaczenia ?

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

Wymiana stabilizatora MMC6100B oraz kondensatora smd blokującego jego wyjście +2,5V do masy rozwiązało problem. Dziękuję za cenne sugestie i zamykam temat.