Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia P vs. Nokia Lumia 800

17 Paź 2012 19:53 2568 10
  • Poziom 9  
    Witam, czytałem wiele o tych oto telefonach, za i przeciw... jednak zdania są podzielone... Prosił bym Was o własne doświadczenia związane z tymi telefonami... na weekend stanę przed wyborem i muszę mieć rozeznanie...

P.S. Podobno Lumia miała problemy z baterią, podobno też, miało zostać to wyeliminowane wraz z aktualizacją... czy widać poprawę ?
    P.S.2 wg. mnie dużym minusem jest szkło ekranu, które nie jest pokryte Gorilla Glassem, a jedynie "wzmocnionym szkłem" no i ekran TFT... czy to oznacza że jest dużo bardziej podatne na zarysowania ?
  • Poziom 13  
    Z tych dwoch bardziej bym wybral sony. Zaufana marka, no i jest znacznie bardziej uniwersalny system, do tego ekran ostry jak zyleta ;)
  • Poziom 9  
    Co do marki, nokia swojego czasu też była bardzo solidną marką, system owszem solidny, acz nie boję się eksperymentować ;), ekran ostry, aczkolwiek nokia ma AMOLED który to lepiej jest widoczny w słońcu oraz lepsze barwy. ;) , dzięki za opinie

Proszę jeszcze o jakieś wypowiedzi ;)
  • Poziom 34  
    Kolejny szukający Harrego Pottera, podpowiem Ci, szkoła magii i czarodziejstwa w hogwarcie nie istnieje :)

A może coś powiesz o wymaganiach? Chyba są jakieś oczekiwania wobec telefonu? Do czego będzie wykorzystywany i w jakich proporcjach?
  • Poziom 9  
    Chodzi mi o to aby działał sprytnie, płynnie i stabilnie, zdjęcia cykał całkiem ładne i nagrywał filmy dla mnie, co by działał trochę dłużej niż codziennie być na sznurze, chociaż z 2 dni by starczyły dzwoniąc, pisząc, przeglądając na baterię nie zważając.
    Cenię sobie również bardzo, wytrzymałość gdyby spadło, co by ekran był bez rys nosząc w kieszeni spodni mych...
    Co Wy na to przyjaciele? czy wymagam aż tak wiele?
  • Poziom 34  
    Z takimi wymaganiami nie kupuj smarftona, nie potrzebny Ci.
  • Poziom 9  
    Ok, ale mając na uwadze te dwa smarty, którego byście wybrali ?
  • Poziom 34  
    Nokia jest ładniejsza i będzie większy lans.
  • Poziom 35  
    Według mnie po pierwszym miesiącu użytkowania przeklniesz lumie. Sam fakt że wiele ludzi ma choćby problem z wrzuceniem jaki i ściągnięciem zdjęć z lumi na komputer. Żeby nie powtarzać wypowiedzi dołączam się do kolegi robbo3k.
  • Poziom 30  
    comadore napisał:
    Cenię sobie również bardzo, wytrzymałość gdyby spadło, co by ekran był bez rys nosząc w kieszeni spodni mych...

Xperia P ma aluminiowe unibody, o wytrzymałość nie musisz się martwić.

Sam posiadam Xperię P i mogę śmiało polecić.
  • Poziom 39  
    Zdecydowanie Lumia. Może i na WP7.5 są wady ale aktualizacja która powina wyjść jeszcze w tym miesiącu je wszystkie likwiduje. Jak chcesz robic foty to tym bardziej Nokia bo ma Carl Zeissa i żaden Soniakowy aparacik mu nie dorasta do pięt. Kolejna sprawa to to że Nokia ma duża lepszą optymalizację więc szybciej działa. Posiada lepszy wyświetlacz oraz lepiej się prezentuje. Jedyna przewaga Soniaka nad Nokią to więcej aplikacji. No moze aluminiowa obudowa ale wątpie by ta Nokia się rozleciała po jakimś upadku a aluminium swoje waży