Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UART/GSM/PC - Komunikacja z terminalem

Ilidan18 17 Paź 2012 21:16 1389 5
  • #1 17 Paź 2012 21:16
    Ilidan18
    Poziom 9  

Witam, w moim projekcie chodzi o to, żeby z mikrokontrolera wysyłać dane do modułu GSM komendami AT a później patrzeć co odpowiada moduł w konsoli na komputerze. Używam Atmega128 + Motorola G24.

Niezbyt rozumiem jak to ma działać.. Połączę uart atmegi z uartem modułu i teraz co muszę zrobić żeby podejrzeć na komputerze co mi wysyła moduł powiedzmy w programie Terminal 1.9 ?

0 5
  • #2 17 Paź 2012 21:29
    pier
    Poziom 23  

Albo podłączasz moduł pod atmegę albo pod komputer. Chyba że odpalisz na atmedze programowy uart i przez niego wyślesz na komputer dane odebrane z modułu GSM.

0
  • #4 17 Paź 2012 23:13
    excray
    Poziom 39  

A po co 2 RSy? Wystarczy Tx z uP podłączyć z Rx modułu GSM a Tx modułu GSM podłączyć do Rx PCta. Jeśli jednak chcesz aby dane z GSM trafiały i do PC i do uP to wtedy Tx modułu GSM łączymy z Rx PCta ale i rónież z Rx uP.

0
  • #5 17 Paź 2012 23:48
    Ilidan18
    Poziom 9  

excray napisał:
    Jeśli jednak chcesz aby dane z GSM trafiały i do PC i do uP to wtedy Tx modułu GSM łączymy z Rx PCta ale i rónież z Rx uP.

Czyli mam rozumieć, że z jednego wyjścia Tx modułu GSM mogę się podłączyć do powiedzmy 8 komputerów i na każdym odbiore to samo?

Będzie bezpieczniej jeżeli wykorzystam 2 uarty i dane z gsm będe wysyłał poprzez uP do rsa kompa?

Która opcja będzie łatwiejsza pod względem zaprogramowania uP ?

0
  • #6 18 Paź 2012 12:05
    excray
    Poziom 39  

Ilidan18 napisał:
    Czyli mam rozumieć, że z jednego wyjścia Tx modułu GSM mogę się podłączyć do powiedzmy 8 komputerów i na każdym odbiore to samo?

Tak.
    Ilidan18 napisał:
    Będzie bezpieczniej jeżeli wykorzystam 2 uarty i dane z gsm będe wysyłał poprzez uP do rsa kompa?

Ale po co?
    Ilidan18 napisał:
    Która opcja będzie łatwiejsza pod względem zaprogramowania uP ?

Co za pytanie. Oczywiście że pierwsza bo nie musisz nic programować pod kątem takiej komunikacji.

0
  Szukaj w 5mln produktów