Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odległość kabli audio od przewodów elektrycznych - zakłócenia

17 Paź 2012 21:19 1752 3
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać, czy mogę położyć w jednej bruździe w podłodze zarówno przewody elektryczne do gniazdek, jak i kable audio? Czy nie będzie powodowało to zakłóceń dźwięku? Jeżeli tak, to jaka powinna być odległość pomiędzy przewodami elektrycznymi, a kablami audio?

Z góry dziękuję za pomoc,
    layman
  • Poziom 24  
    Jak najdalej! Ale, w radiostacjach wojskowych (Ukł. Warszawski, czyli ZSSR i przyjaciele) wszystkie kable szły razem, ale każdy, powtarzam, każdy, był w bardzo
    grubym ekranie. Wniosek: ekonomiczniej będzie zrobić dwie bruzdy, np 20cm od siebie.
    salut
    andre
  • Moderator
    Swego czasu miałem podobny problem. Skończyło się na zastosowaniu kabla energetycznego w ekranie. Coś podobnego do YKYektmy ale zamiast taśmy ekranującej był bardzo gesty oplot.
    Innym razem zasilanie po prostu puściłem w cienkiej rurze stalowej. Skuteczny sposób.
  • Poziom 7  
    Po roku użytkowania podzielę się sprawdzoną na własnych uszach metodą. Zgodnie z sugestią ankowalik, zdecydowałem się na kilkadziesiąt centymetrów odległości pomiędzy bruzdami i nie zauważyłem dotąd żadnych zakłóceń.