Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metalwork
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SaunierDuval ThemaClassicF21E - Przestał grzać grzejnik szczebelkowy w łazience

adi602 18 Paź 2012 00:33 1278 3
  • #1 18 Paź 2012 00:33
    adi602
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem tego typu, że wymieniłem kocioł z 2 funkcyjnego Taurusa z otwartą komorą na 2 funkcyjny Saunier Duvala Thema Classic F 21 E z zamkniętą komorą spalania. Mieszkanie na poddaszu. Około 55 m2. Zamontowano nowy komin dla spalin i powietrza (rurę w sumie). Wymiana była w kwietniu. Po wymianie instalator odpowietrzył układ i wszystko działało. teraz jak ruszył sezon grzewczy, okazało się, że w łazience jest grzejnik zimny (Install Project szczebelkowy). Instalacja powstała w 1999 roku. Wcześniej grzał (kwiecień, maj). Instalacja była teraz odpowietrzona i nic. Ciśnienie w układzie około 1,9 bara. Będę tam jechał w sobotę spróbować to naprawić ( bo nie ja tam teraz mieszkam) i piszę o poradę na co się przygotować.
    Nie jestem magikiem w tych sprawach. Do głowy przychodzi mi, że:
    1. Może źle teraz odpowietrzyli i trzeba poprawić.
    2. Walnięte jest to pokrętło od regulacji przy grzejniku
    3. Grzejnik się zapchał od zanieczyszczeń i jest niedrożny

Dostałem informację też, że jak w małym pokoju zakręci się grzejnik na 0 to i tak jest letni. Mieszkanie jest 2 pokojowe, a kocioł znajduje się w kuchni.
    Nowy kocioł w "starej instalacji" :) - jakiś konflikt? Jak się za to zabrać???

0 3
  • Metalwork
  • Pomocny post
    #2 18 Paź 2012 09:26
    igrzelczyk
    Poziom 21  

Przypuszczam że w rachubę wchodzi pkt 1 (sprawdzając ciśnienie na kotle),sprawdził bym jeszcze iglice zaworu (pod pokrętłem )bo lubią się czasami blokować w starych instalacjach,kocioł raczej na pewno nie jest przyczyną
    pozdrawiam
    m

0
  • Metalwork
  • #3 18 Paź 2012 10:45
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Odpowietrzenie grzejnika oraz przesmarowanie głowicy powinny załatwić sprawę.

0
  • #4 21 Paź 2012 15:02
    adi602
    Poziom 8  

Byłem i sprawdziłem wszystko. Okazało się, że po ściągnięciu kurka zablokowana była iglica. Trzeba było użyć troszkę siły i puściła.Przesmarowałem i śmiga :) Dzięki za informacje. Pozdrawiam.

0