Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESI 6240

jerzy102 18 Paź 2012 01:13 3501 4
  • #1 18 Paź 2012 01:13
    jerzy102
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem ze zmywarką Electrolux ESI 6240 przy każdym myciu włącza mi się kod 30 oznaczający włączenie zabezpieczenia przeciwzalaniu. Jak wysuszę miskę działa, ale po 1-2 zmywaniach wszystko sie dzieje od początku. Po rozkręceniu ścianek bocznych nie wygląda żeby jakaś uszczelka przeciekała. Ale zauważyłem że w czasie cyklu zmywania w momencie leje sie z wężyka - węzyk nie jest podpięty do niczego więc pewnie jest swoistym "węzykiem bezpieczeństwa ale co mogę zrobić żeby sie z niego nie lały - podejrzewam , że coś jest przytkane. Nie jestem fachowcem pierwszy raz rozkręcałem zmywarkę więc będę wdzięczny za pomoc. Załączam zdjęcie całej sytuacji. Nadmieniam, że pan z serwisu Electroluxa stwierdził, że według niego z nikąd sie nie leje więc jak są takie objawy to trzeba kupić nową zmywarkę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,

Jerzy

1 4
  • #2 18 Paź 2012 14:21
    egon42
    Poziom 37  

Trzeba by zobaczyć gdzie jest 2 koniec tego wężyka i wtedy można się zastanawiać dlaczego leje się woda z wężyka. Oczywiście dobrze jest też umieścić zdjęcie.

1
  • #3 18 Paź 2012 14:55
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jeśli dobrze widzę na zdjęciu, wężyk wychodzi z płaszcza wodnego, w którym masz zabrudzenia. Trzeba go wymontować i wyczyścić.

0
  • #4 18 Paź 2012 16:16
    jerzy102
    Poziom 2  

Witam,
    Dziękuję bardzo za odpowiedz, przewód rzeczywiście wychodzi z płaszcza wodnego - i wylewa tylko w momencie kiedy jest dużo wody w płaszczu, może rzeczywiście płaszcz jest przytkany i to jest powodem wylewania. Ale czy drugi koniec to pokazany na zdjęciu powinien rzeczywiście być bez zabezpieczenia na dnie zmywarki - przecież wtedy każdy wylew wody powoduje włączenie systemu przeciw zalaniu? - może jest to głupie pytanie ale jestem laikiem w tym temacie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

Jerzy

0
  • #5 18 Paź 2012 19:12
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Proszę poprawnie zamieścić zdjęcie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    Następnie wyczyścić wąż (pierwszy od lewej chyba) łączący widoczny na zdjęciu labirynt z misą zmywarki.

2