Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi Magnicifa Esam 3000 - Słabo grzeje wodę

thruman 18 Paź 2012 11:06 2637 7
  • #1 18 Paź 2012 11:06
    thruman
    Poziom 10  

Witam,

Ekspres działa jednak pewnego dnia przestał dobrze grzać wodę. U góry mam wrażenie, że podstawka na kubki jest ciepła tak jak kiedyś. Kawa jednak trafia do kubka ledwie ciepła. Co może być przyczyną? Mam dwa takie urządzenia i w drugim kawa wychodzi gorąca, że nie da się wypić.

Pozdrawiam

1 7
  • #2 20 Paź 2012 20:43
    BRum
    Poziom 21  

Termoblok ESAM ma dwie grzałki po 600W.Na bank jedna nie grzeje.

0
  • #3 22 Paź 2012 12:42
    thruman
    Poziom 10  

Czy mogę wymienić samą grzałkę czy cały termoblok do wymiany ?
    Na innym poście czytałem, że posiadasz takie urządzenia.

0
  • #4 22 Paź 2012 13:27
    BRum
    Poziom 21  

Nie na opcji wymiany pojedynczych grzałek w termobloku.
    Niestety trzeba kupić używkę /ok 100-120 PLN/ albo nówkę /ok 350 PLN/.
    Przy wymianie na używkę dobrze jest wymienić wszystkie uszczelnienia na tłoku
    ,zwłaszcza górnym a w dolnym .Aktualnie grzałek nie posiadam,resztę na priva

1
  • #5 23 Paź 2012 14:18
    thruman
    Poziom 10  

Czy można sprawdzić w jakiś sposób czy grzałka jest rzeczywiście niesprawna ?
    Napięcie jest na niej 220V czyli takie jak być powinno.

1
  • #6 30 Paź 2017 20:49
    Myq81
    Poziom 2  

Witam,

Trochę stary temat, jednak dla mnie aktualny :-) Poza tym nie chcę otwierać nowego tematu.
    Mój ESAM 4000.b parzy kawę smaczną, aczkolwiek nie jest gorąca - mierzyłem temperaturę zaraz po napełnieniu filiżanki i wskazało 54 stopnie.
    Z tego co wiem, to powinna mieć od około 65 do 80 stopni.
    Czytałem kilka postów na ten temat i pytanie jest następujące:
    Czy jeżeli padła jedna z grzałek, to jaki w przybliżeniu wyniesie koszt jej wymiany?
    Lub ile wyniesie koszt wymiany całego termoblocku?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Myq

0
  • #7 31 Paź 2017 00:14
    nioop

Specjalista AGD

Myq81 napisał:
    Witam,

Trochę stary temat, jednak dla mnie aktualny :-) Poza tym nie chcę otwierać nowego tematu.
    Mój ESAM 4000.b parzy kawę smaczną, aczkolwiek nie jest gorąca - mierzyłem temperaturę zaraz po napełnieniu filiżanki i wskazało 54 stopnie.
    Z tego co wiem, to powinna mieć od około 65 do 80 stopni.
    Czytałem kilka postów na ten temat i pytanie jest następujące:
    Czy jeżeli padła jedna z grzałek, to jaki w przybliżeniu wyniesie koszt jej wymiany?
    Lub ile wyniesie koszt wymiany całego termoblocku?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Myq

Zanim odpowiem, zamierza pan sprawdzać czy jest to faktycznie uszkodzona grzałka ?
    Bo wnioskuję z opisu, ze usiłuje pan dowiedzieć się o wycenę naprawy urządzenia..

0
  • #8 31 Paź 2017 06:02
    Myq81
    Poziom 2  

Zanim napisałem szukałem/czytałem posty o zbliżonej tematyce, gdzie natrafiłem na informacje o dwóch grzałkach. Jednak posty były dodane kilka lat temu, wiec pewnie i koszty się zmieniły.
    Aktualnie nie mam nawet jak sprawdzić tych grzałek - stąd pytanie o koszty na jakie muszę się przygotować.
    Chodzi mi po głowie, żeby jeszcze raz przed oddaniem do serwisu go odkamienić - pytanie tylko, czy zakamieniona grzałka może aż tak ograniczyć zagotowanie wody (był odkamieniany ~1.5m-ca temu).

1