Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor do reklamy na szybie witryny sklepowej.

18 Paź 2012 11:29 1980 2
  • Poziom 12  
    Dzień dobry,
    ostatnio klient poprosił mnie o przygotowanie projektu reklamy na podstawie tego co zobaczył w pewnym sklepie. Dlatego poszedłem tam zobaczyć i przyznam szczerze spotkałem się z tym rozwiązaniem po raz pierwszy. Wyglądało to tak:

Szyba witryny sklepowej oklejona była folią typu "szron" (nie wiem na 100% czy tak się to fachowo nazywa, gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi to tutaj przykład jest: http://www.margotjg.com/images/frost1.JPG). Tam z tej folii wyklejony był prostokąt w rozmiarze ekranu. W środku w owym sklepie na suficie wisiał projektor i w lustrzanym odbiciu wyświetlał reklamy tak, żeby były one widoczne na zewnątrz.

Przyznam szczerze, że o ile w momencie kiedy było słońce to efekt był mizerny (można było przegapić że coś się tam wyświetla, nie mówiąc o czytaniu na tym tego co tam pisze) o tyle w późnych godzinach popoludniowych, kiedy słońce zaszło i było już bardziej szaro to efekt był całkiem fajny.

I teraz pytanie do was techniczne, jako że z projektorami nie mam za dużo wspólnego (raczej korzystam z nich w pomieszczeniach zaciemnionych i nie miałem okazji nigdy kupować).

1) Czy projektor musi być jakiejś bardzo specjalnej mocy, żeby działało to w taki sposób w jaki przedstawiłem?
    2) Z jakich granic cenowych należałoby kupić projektor, żeby miało to jakikolwiek sens (zakładając, że w słoneczne dni zrezygnują z wyświetlania reklam, a nastawią się głównie na wieczory)?
    3) Jak to jest z żywotnością lampy projektora. Po tych powiedzmy 2000 godzinach ona po prostu przestaje działać, czy jest to coś w rodzaju spadku jakości wyświetlanego obrazu?

Od strony technicznej nie będzie problemu, żeby podłączyć takie coś. Potrzebuję pomocy tylko w dziedzinie wyboru projektora.

Oglądałem projektory i można już kupić za 1500-2000zł. Przypuszczam, że w pomieszczeniach do wygłaszania prezentacji one się nadają. Ale czy nadają się do takiego zastosowania?

Zastanawiałem się nad innym rozwiązaniem dla nich, mianowicie, żeby w oknie powiesić/postawić np. 52' telewizor led. Koszt takiego to jakieś 5000-6000zł. Plusem jest to, że bez problemu idzie znaleźć taki w którym odtworzymy wideo z pen driva (nie trzeba by było łączyć tego z komputerem). Czy myślicie, że taka opcja byłaby lepsza?

Z góry dziękuję za pomoc oraz wskazówki, które pomogą mi się lepiej przygotować do tematu.
  • Poziom 36  
    Co do tv led czytałem gdzieś na forum że jak tv rozgrzeje się od słońca to też nic na nim nie widać i trzeba go ustawić w takim miejscu gdzie nie świeci na niego słońce i okna na południe odpadają.
  • Poziom 12  
    Rozumiem, że na słońcu mało jest rozwiązań, które byłyby dobre. Jednak żywotność telewizora będzie chyba w tym przypadku dużo lepsza niż rzutnika.