Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-32sh340e - migająca dioda

anemik 18 Paź 2012 14:06 3771 4
  • #1 18 Paź 2012 14:06
    anemik
    Poziom 19  

TV nie załączał podświetlania, wszystkie napięcia były zgodne ze schematem, co zresztą potwierdzało nie zadziałanie protekcji, mimo to procesor nie wyzwalał invertera. Przy próbie uruchomienia TV niby przechodził w stan pracy (uruchamiał zasilacz, ale nie inverter), ale nie dało się go już wyłączyć ani przy pomocy pilota ani klawiatury lokalnej. Pozostawał w tym stanie aż do wyłączenia napięcia sieciowego.
    Po wymianie maina TV się w pełni uruchamia, jednakże po wyłączeniu pilotem lub klawiaturą lokalną cały czas miga dioda na front panelu. TV można z powrotem włączyć - dioda mignie wówczas 11 razy i odbiornik uruchomi się.
    Jeszcze jeden mankament występuje podczas włączenia do sieci najpierw dioda miga 12 razy i dopiero wówczas można go włączyć. Oczywiście w chwili włączenia np.pilotem dioda znów miga 11 razy i odbiornik dopiero się uruchamia.

Co może być przyczyną takiego zachowania?
    Nie znam tego chassis, a w service manual nie znalazłem nic na temat co mogą oznaczać te mignięcia diody.

0 4
  • #2 18 Paź 2012 16:30
    godos
    Poziom 16  

Witam, wejdż w tryb serwisowy i wykasuj błędy.

0
  • #3 18 Paź 2012 18:02
    anemik
    Poziom 19  

Mam instrukcję serwisową i wchodziłem do menu, ale w tym modelu nie znalazłem nic takiego, jak reset errors. Chyba, że jest jeszcze jedno service mode, które nie jest ujęte w serwisówce z Elektrody.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Paź 2012 20:46
    mupet
    Poziom 15  

Chassis MB60, miganie diody po włączeniu przewodu do 240V jest prawidłowe.
    Ten model tak ma. Po kilkunastu mignięciach dioda nie świeci i TV jest gotowy do pracy. Uruchomienie pilotem lub z klawiatury to następne kilka (naście) mignięć i się uruchamia. Jak po wyłączeniu do stby też miga, to należy wyłączyć EPG i powinien od razu przestawać migać diodą. Ten model ma taką konstrukcję.

I nie widziałem w trybie serwisowym kasowania błędów.

1
  • #5 19 Paź 2012 16:58
    anemik
    Poziom 19  

Faktycznie, wyłączenie EPG powoduje, że odbiornik wyłącza się natychmiast.
    Bardzo dziękuję za pomoc.

1