Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem Huawei E173 cały czas rozłącza internet

18 Paź 2012 14:51 3381 9
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam laptopa z Win7 64 bit i modem Huawei E173 z Playa. Od roku z nim walczę, pięć razy był reklamowany, wczoraj odebrałam nowy modem (taki sam :cry: ), niestety problem pozostał. Czasem chodzi godzinę bez zarzutu a czasem tylko kilka minut i rozłącza internet . Stary Huawei E220 od czterech lat działa dobrze (ale wolno), z zastępczymi modemami też nie miałam problemów. Nie stać mnie na nowy sprzęt. Co może być przyczyną tego rozłączania?
  • Poziom 30  
    mania50 napisał:
    z zastępczymi modemami też nie miałam problemów

A jakie to były , też E173 ?
  • Poziom 9  
    Nie, to były inne modemy.
  • Poziom 30  
    Czy ten modem E173 co teraz masz działa poprawnie w innym komputerze ?
    bo jest taka możliwość że porty USB mają słabe , niestabilne zasilanie i będziesz musiała dokupić huba usb aktywnego (z zasilaczem).
  • Poziom 9  
    Nie sprawdzałam w innym komputerze, ale łączyłam przez huba aktywnego,
    i było to samo. Mam rocznego laptopa, nie dawno miałam wgrywany nowy system, powyłączałam oszczędzanie energii i ustawiłam modem w zgodności z win7.
    Może ten model jest nie kompatybilny i moim systemem. Co mogę jeszcze zrobić?
  • Poziom 30  
    Może też być że masz w pobliżu dwa nadajniki i modem przeskakuje między nimi i losowo traci połączenie.
    Niby inne modemy działają ale one są inne mają inne firmware i konstrukcję i oprogramowanie, wgranie nowego firmware też może nie rozwiązać tego problemu.
  • Poziom 31  
    mania50 napisał:

Może ten model jest nie kompatybilny i moim systemem. Co mogę jeszcze zrobić?

Trudno jest postawić właściwą diagnozę na odległość.I to zawsze taki toto-lotek.

Aby zawęzić możliwy krąg przyczyn, możnaby na przykład ściągnąć obraz jakiejś dystrybucji Linux Live np. open SuSE z ->KDE
    http://software.opensuse.org/122/pl
    Nie obawiaj się - dysk i windows pozostaja nietknięte. System startuje z płyty. W dziecinnie prosty sposób można skonfigurować dostęp do internetu przy pomocy programu knetwork- manager (wyskoczy sam, będzie wszystko po polsku).
    Przy odrobinie szczęścia, sterownik dla tego modemu będzie już w kernelu i nic nie trzeba instalować.
    Wtedy możnaby stwierdzić, czy przyczyną są np. sterowniki windowsa 64-bitowego. Sam nie używam windowsa, ale wiem, że te modemy robia problemy z tym systemem - a efekt jak u ciebie.
    Jeżeli problem pozostanie - system jest ok i problemy mogą być z nadajnikiem/otoczeniem.
    Jeżeli problem zniknie - masz odpowiedź -> windows.

Musiałabys więc ściągnąć "obraz" linuksa i wypalic płytę cd i z niej wystartować laptopa.
  • Poziom 9  
    freetz_master napisał:

Aby zawęzić możliwy krąg przyczyn, można by na przykład ściągnąć obraz jakiejś dystrybucji Linux Live np. open SuSE z ->KDE
    http://software.opensuse.org/122/pl
    Nie obawiaj się - dysk i windows pozostaja nietknięte. System startuje z płyty. W dziecinnie prosty sposób można skonfigurować dostęp do internetu przy pomocy programu knetwork- manager (wyskoczy sam, będzie wszystko po polsku).

Wierz, ja jestem samoukiem komputerowym, mam już dużo lat..., ale spróbuję :D

Na stronie którą podałeś kliknęłam w Live KDE, zaznaczyłam "Bezpośredni odnośnik" i "64 bitowy PC" i pobierz "LiveCD z KDE". Zapisałam to na komputerze, a teraz jeśli dam radę (coś nagrywarka szwankuje) wypalam obraz ISO. Potem wsadzam płytkę, restart kompa i... :?: , jak będzie po angielsku to leżę i kwiczę :D
  • Poziom 31  
    mania50 napisał:

jak będzie po angielsku to leżę i kwiczę :D

Bez obaw. Gdy pojawi sie menu startowe (to jest po angielsku) mozesz wybrac jezyk (nawet i Suahili ;-) -> na dole jest pasek z opisem klawiszy F... i chyba F2 to language (jezyk) gdzie mozesz wybrac nasz jezyk ojszysty.
  • Poziom 9  
    Nie miałam czasu zająć się kompem, bo dwa dni zbieram grzyby, a potem do nocy czyszczę :cry: Przed wczoraj weszłam w Menadżera urządzeń, kontrolery magistrali, modemy, urządzenia przenośne i wszędzie tam jest widoczny mój modem..., więc odhaczyłam oszczędzanie energii i na razie jest git! Ale mało korzystam z kompa, z czasem się okaże czy to pomogło.

Czy modem powinien być widoczny jako dysk CD i jednocześnie jako dysk wymienny?
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/aac95026f07320fe.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/69a231ee3686482a.html