Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiwa HD-50 - nie wyszukuje programów

sunrise87 18 Paź 2012 16:34 3510 6
  • #1 18 Paź 2012 16:34
    sunrise87
    Poziom 12  

Witam,
    zakupiłam wczoraj dekoder Wiwa HD-50. Włączyłam go do złącza euroscart, podłączyłam antenę siatkową, zasilacz i pojawiło się główne menu z opcją wyszukiwania kanałów. Niestety pomimo przesuwania się paska postępu wyszukiwania programów żaden program nie zostaje znaleziony :( Próbowałam dokonać tej czynności z inną anteną siatkową i jest to samo :( Dodam, że mieszkam w Zabrzu i telewizja cyfrowa jest już u nas dostępna. Problem z tym, że nie potrafię jej odbierać i nie wiem dlaczego tak się dzieje... cały proces instalacji miał być taki prościutki, a tu klops..

0 6
  • #2 18 Paź 2012 16:44
    BILGO
    Poziom 38  

sunrise87 napisał:
    cały proces instalacji miał być taki prościutki

Może i podłączenie dekodera tak, ale ustawienie i zamocowanie anteny to już inna bajka.

Na 100% masz bardzo słaby sygnał z anteny lub w ogóle go nie masz.

0
  • #3 18 Paź 2012 17:33
    sunrise87
    Poziom 12  

Aha..więc jakie jest wyjście ? Zakup nowej anteny ?
    Na stronie firmy Wiwa widziałam jakieś anteny np. Wiwa AN 200. Myślisz, że będzie ok ?

0
  • #4 18 Paź 2012 19:35
    ztom_36
    Poziom 12  

Masz źle ustawiona antenę, dlatego nie wykrywa kanałów, lub zwarcie na kablu antenowym. Jaki jest rodzaj anteny? może jest pasywna i trzeba włączyć wewnętrzne zasilnie z tunera.

0
  • #5 18 Paź 2012 20:38
    mihal2002
    Poziom 43  

ztom_36 napisał:
    Masz źle ustawiona antenę, dlatego nie wykrywa kanałów, lub zwarcie na kablu antenowym. Jaki jest rodzaj anteny? może jest pasywna i trzeba włączyć wewnętrzne zasilnie z tunera.

Czytać nie potrafisz?!
    sunrise87 napisał:
    podłączyłam antenę siatkową, zasilacz

BILGO napisał:
    Na 100% masz bardzo słaby sygnał z anteny lub w ogóle go nie masz.

Jest opcja zbyt silnego sygnału przy takowej antenie.

0
  • #6 18 Paź 2012 20:55
    ztom_36
    Poziom 12  

W takim razie spróbuj wyłączyć zasilacz anteny z gniazdka , a podłączoną antenę do tunera WiWa , zasil - włączając opcje zasilania anteny w ustawieniach tunera. U mnie tak działa.
    Przepraszam nie doczytałem wcześniej że posiadasz antenę siatkową z zasilaczem.

0
  • #7 18 Paź 2012 21:05
    mihal2002
    Poziom 43  

ztom_36 napisał:
    W takim razie spróbuj wyłączyć zasilacz anteny z gniazdka , a podłączoną antenę do tunera WiWa , zasil - włączając opcje zasilania anteny w ustawieniach tunera. U mnie tak działa.

Kolego zasilanie z dekodera to 5V a wzmacniacz w antenie potrzebuje 12V! Więc nie wypisuj bzdur!

0