Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat agregatu tynkarskiego.

radek1305 18 Paź 2012 18:17 5037 3
  • #1 18 Paź 2012 18:17
    radek1305
    Poziom 2  

Witam. Czy może mi ktoś z forumowiczów podpowiedzieć skąd powinno iść zasilanie do przycisku s2?

Oto schemat:

Schemat agregatu tynkarskiego.

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki- PROSZĘ POPRAWIĆ!
    [Akrzy]

1 3
  • Relpol
  • #2 14 Gru 2012 15:43
    szpilek
    Poziom 10  

Układ jest niezbyt czytelny ale spróbuję . S2 jest przyciskiem 3-stykowym. W układzie jak na schemacie czyli spoczynkowym 1/1-1/2 jest zwarty, 2/3-2/4 rozwarty a 2/1-2/2 zwarty. Aby doszło do załączenia przekaźnika K5 poprzez S2 muszą być spełnione warunki:
    1.Napięcie ze strony wtórnej transformatora poprzez szeregowo połączone wyłączniki krańcowe /zabezpieczenia klap,pokryw i co by tam jeszcze nie było/ przez styk oznaczony symbolem S14 /w kółku 5-6/ przycisk wyłączający S1 powinno pojawić się na przycisku załączającym S1/Ein/.
    Przyciśnięcie tego przycisku/S1-Ein/ zasila cewkę przekaźnika K6 zwierając styk K6 /13-14/ realizując tym samym samo podtrzymanie.
    2.Drugi styk przekaźnika K6 /43-44/ załącza silnik jednofazowy prawdopodobnie od układu czasowego K8 i jego cewkę/?/ K8 przez styk zwarty K11 do masy.
    3.Trzeci styk przekaźnika K6/33-34/ podaje napięcie na K9 /tego nie mogę się dopatrzeć na schemacie/ styk zwarty 11-13/trudno dokładnie powiedzieć ze względu na małą czytelność/.
    4.Gdy przełącznik K9 zostanie przełączony w drugą pozycję zostanie zasilony ręczny przełącznik S4 trzy pozycyjny H-1-A/nie wiem czym go można przełączyć/brak informacji/ .
    5.Przełączony K9 przez styki 11-14 zasila K11 a następnie styk przekaźnika czasowego K8.
    6.Jeżeli K8 nie podaje napięcia na Remote control/S12/ wniosek z tego że nie zakończył się proces operacji powiązanej z czasem.
    7.Zakończenie tej operacji spowoduje zapalenia lampki kontrolnej H2 przy S12 podłączonej do masy.
    8.Zapalona lampka będzie informacją o pojawieniu się napięcia na dwóch niżej występujących zabezpieczeniach związanych z powietrzem/air preassure/ i /water pressure/.
    9.Jeżeli będzie za niskie ciśnienie wody zapali się lampka HS i nie pojawi się napięcie na S2.
    10 Wzrost ciśnienia wody przełączy S11 w pozycję styku 1-4 /rozłączenie 1-2,zwarcie 1-2/.
    Po takich operacjach dopiero pojawi się napięcie na styku przycisku S2 o którego na początku chodziło i po jego przyciśnięciu zostanie załączona cewka przekaźnika K5.Styk tego przekaźnika /w prawym górnym rogu schematu/ oznaczony K5/13-14/ załączy cewkę przekaźnika K7.To na tyle Romek/725043123/.

0
  • Relpol
  • #3 04 Mar 2014 22:17
    adaminek18
    Poziom 18  

Witam,
    czy można prosić o wyraźniejszy schemat? Mam agregat ptf-g4 ale nie jestem pewien podłączenia przycisku do elektrozaworu upustu wody (42V). Działa dopiero po załączeniu zasilania na silniki, a jeśli mamy wyłączone napięcie międzyfazowe przełącznikiem z przodu, to nie ma prawa działać trafo i brak napięcia...

1
  • #4 07 Mar 2014 20:33
    szpilek
    Poziom 10  

Schematu oryginału nie posiadam.Schemat od Radka1305 wrzuciłem do irfanview i kilka razy wyostrzyłem, dzięki czemu mogłem się więcej dopatrzeć . Sprzętu jako takiego nie znam jedynie określony zasób wiedzy w dziedzinie elektroniki sterowania elektroenergetyką, elektrowni wiatrowych napraw urządzeń elektromechanicznych wszelkiego typu poczynając od agd a kończąc na maszynach w przemyśle stolarskim sterowników pieców do spalania trocin czy dźwigów jeżdżących na szynach

0