Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - Duże wykorzystanie ramu/ znikające pliki

18 Paź 2012 20:28 1491 14
  • Poziom 14  
    Witam.
    Na komputerze są 2 konta użytkowników [ Moje i Brata].

I. Wczoraj gdy kończł korzystać z komputera przeglądarka Opera miała zużycie Ramu 6,2 GB i zużycie ramu było 98-99% < OMG. Miał otworzone kilka tylko stron + gre przeglądarkową.

II. Dzisiaj znowu to samo ja przychodze Brat kończy korzystać i Opera 6,2 GB Pamięci i zużycie 98%-99%.
    Wyłączyłem i włączyłem kompa i o dziwo gg znikło tzn klikam na ikonkę i pisze:

Gdy szukam w Programy i Funkcje aplikacji Gadu Gadu to poprostu jej nie ma.
    Gdy dam Otwórz lokalizacje pliku wyskakuje to samo.

Gdy ja gram np. w BF3 czy korzystam z opery to nic sie takiego nie dzieje. [ Nie gram w tą przeglądarkową gre co Brat]

Komputer mam od 5 miesiecy, posiada Antywirusa NOD32.
    Ram: 8GB Geil [ chyba]
    Proc: Intel i5 2400
    Zestaw składany na tej stronie.

Wiecie co sie dzieje na koncie Brata i ogólnie ? To wirus takie rzeczy robi ?

Edit: Windows 7
  • Poziom 27  
    Po 1 Skan przed wirusami
    Po 2 Wejdź w menedżer zadań, procesy i sprawdź jaki proces "zżera" tyle pamięci.
    Po 3 Podaj pełną specyfikację kompa (cpu, gpu, ram (model DOKŁADNY, a nie "chyba"), płyta główna oraz zasilacz, tj. PRODUCENT, MODEL I MOC.
  • Poziom 14  
    Prosze bardzo :

karta graf : 2 > Radeon
    Ram x2 Geil czyli 8

aaa. Pisałem przeciesz że Opera zżera 6,2 Gb Pamięci operacyjne w Menadzerze tzn w przybliżeniu :
    6 204 714 K
  • Poziom 22  
    Jaka to jest ta "gra przeglądarkowa"?
    Nie które takie gry naprawdę pożerają sporo zasobów...ale nie aż tyle...
    Przeinstaluj po prostu operę.
  • Poziom 27  
    Jak przedmówca: Napisz co to za gra.

Zainstaluj inną przeglądarkę, tj. Mozillę, albo Chrome i sprawdź czy problem się powtarza. Czy po wyłączeniu przeglądarki zużycie spada?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Czy obydwoje jesteście administratorami komputera?. Jeśli tak,to możliwe iż brat po prostu usunął twoje GG.
    Przy normalnej pracy widzę zużycie pamięci na poziomie 20% (czyli normalnie). Włącz tą grę co brat i daj screena z menadżera zadań-procesy (zaznaczając-"pokaż procesy wszystich użytkowników").
  • Poziom 14  

Dodano po 37 [sekundy]:

Zobaczymy jak teraz będzie.

Dodano po 1 [minuty]:

Oximon napisał:
    Jak przedmówca: Napisz co to za gra.

Zainstaluj inną przeglądarkę, tj. Mozillę, albo Chrome i sprawdź czy problem się powtarza. Czy po wyłączeniu przeglądarki zużycie spada?

Gdy przeglądarka zużywa te 6,2 GB Ramu i użycie Ramu jest 98-99% to nie da się zamknąć przeglądarki. Zamykam przez proces lub normalnie a i tak było 98-99% Ramu wykorzystywane.
    Wieczorem napisze czy problem znowu będzie.
  • Poziom 22  
    Widziałem podobne objawy na PC,gdzie klonowały się svhosty i też pobierały 99% ramu,format dopiero pomógł.
  • Poziom 39  
    Ja bym jeszcze na twoim miejscu przeskanowała darmowym skanerem malwarebytes anti-malware.
    Zobacz też czy na innej przeglądarce będzie to samo, bo możliwe że coś z operą jest nie tak.

termit202 napisał:
    ,format dopiero pomógł.

Bo tak najprościej...ale pozbycie się wirusów to czasami jest trudna sprawa więc ostatecznie można to i tak rozwiązywać, ale trzeba próbować walczyć do końca.
  • Poziom 27  
    Jeżeli chodzi o wirusy, to polecam skan przy włączaniu komputera. Według mnie jest on najpewniejszy.
  • Poziom 22  
    Jeżeli na każdej przeglądarce tak się dzieje (w sumie to wątpie by to była wina przeglądarki) to raczej nie wiele będzie się dało zrobić na tym komputerze przy wykorzystanej pamięci w 99%.

Chociaż fakt...Próbować zawsze warto.

Może combofix ?
  • Poziom 39  
    Można też użyć bootowalnego skanera z pendrive lub płyty np kaspersky Kaspersky Rescue Disk lub avg rescuse.
    termit202 napisał:
    to raczej nie wiele będzie się dało zrobić na tym komputerze przy wykorzystanej pamięci w 99%.

Ma takie użycie gdy jest włączona Opera a nie przez cały czas.
  • Poziom 22  
    Mimo to dalej autor tematu nie powiedział nam czy chociaż próbował przeinstalować przeglądarkę.
  • Poziom 14  
    Problem dalej jest tylko na koncie brata:
    On gra w http://www.commandandconquer.com/free/?intcmp=Origin_FreeGamesPage_CC_1
    Zawsze gdy On "gra" w tą grę to zużycie Ramu jest 91-99%.
    Skanowałem swoje konto znalazło 12 wirusów [ wydaje mi sie ze profil brata też się skanował] Ja i On mamy konta administratorskie.
    U siebie skanowałem : ESET Online Scanner.
    U brata pobrałem to i próbowałem skanować ale przy uaktualnieniu bazy wirusów wyskoczyło że serwer proxy nie jest konfigurowany [ lub coś takiego].
    Mam skonfigurować proxy na przeglądarce którą używa ? [Opera Next]

Dlaczego jemu tak się robi ?

Dodano po 2 [minuty]:

Gdy zamkną Operę Next [ trwało to chwile] to spadło zużycie Ramu do 11-13% a Procesor w normie. Lecz i tak komputer się mulił nie chodził dobrze. : \
  • Poziom 33  
    Cytat:
    [Opera Next] To wersja testowa następnej wersji Opery. Zawiera błędy i może działać niestabilnie. Na co dzień używaj naszej najnowszej wersji stabilnej.
    Link

Odinstaluj i zainstaluj normalną Operę.