Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wina uziemienia? Podczas włączania/wyłączania lampki pstryka w głośnikach.

lepos 30 Jan 2005 01:54 1215 5
    lepos
    Level 12  
    mieszkam w bloku, instalacja jest tylko na 2 kable, nie ma uzmienienia nigdzie, zawsze jak mam wlaczone glosniki i wlaczam/wylaczam lampke to slysze pstrykniecie, podobnie jak zapalam swiatlo w lazience lub w kuchni odpalam kuchenke elektrycznym zapalnikiem. Czy to wina braku uziemienia ? czy problem zlikwiduje zrobienie mostka i podlaczenie w gniazdku pod bolec kabla '0' ?

Dodano po 2 [minuty]:

zapomnialem dodac ze ostatnio przy wylaczaniu lampki w glosnikach zatrzeszczalo jak zawsze i komp sie dodatkowo zwiesil.. :/ ;]
    Zbynia
    Level 31  
    to nie wina uziemienia tylko zasilania z jednej linii.....
    nawet majac uziemienie a podlaczajac komputer do linii zasilajacej lampke telewizor kolumny inny sprzet uslyszysz trzask....
    User removed account
    User removed account  
    lepos
    Level 12  
    heh no mam listwe komp monitor glosniki sa do listwy podlaczone, ta listwa jest z jakimis filtrami i bezpiecznikami, ale lampka juz do listwy podlaczona nie jest, i czemu slysze ten trzask nawet jak w kuchni odpalam gaz mino ze za kuchnie odpowiada inny korek, bo mam 2 korki jeden do mojego pokoju i lazienki a drugi do pokoju rodzicow i do kuchni ;]
    arnoldk_20
    Level 35  
    Korki tu nie mają znaczenia, cała instalacja elektryczna w mieszkaniu jest na jednym przewodzie fazowym.(tak samo może sąsiad zakłócać) A co do zapalarki do gazu to pewnie w niej siadł kondensator lub masz kiepskiej jakości ekran w przewodach łączących komputer z głośnikami.