Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić? - Zasilacz do karty ASUS HD 7970

18 Paź 2012 21:17 1467 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    długo w google szukałem informacji na temat jaki zasilacz wybrać do karty ASUS HD 7970 niestety jedyne tematy jakie mi wyskakują to są związane z karta asus która ma tam wbudowane jakieś zasilacze co jest nie związane z moim problemem.

Od kiedy kupiłem tą kartę to mój komputer często się przywiesza czyli nie muszę go resetować ale np. wiesza mi tak na minute co jest denerwujące i to dosyć często. Dodam, że przed zmianą karty zasilacz był cichy a teraz chodzi mi strasznie głośno.

Tu jakby ktoś chciał się zapytać na temat mojego sprzętu i obecnego zasilacza:
    Procesor: AMD Phenom II X6 1090T
    Karta graficzna: ASUS HD 7970 3,20 GHz
    RAM: 8 GB
    zasilacz: Tracer Highlander 500W

Na jednej tylko stronie internetowej znalazłem taki zasilacz bo był on osadzony w sprzecię testowym i ponoć dobrze się spisywał z moja karta ale jest strasznie drogi ~800 zł a ja chciałbym poszukać czegoś tańszego
    zasilacz: be quiet! DARK POWER PRO 10 850W
  • Poziom 43  
    Masz "jaja" trzymać HD7970 i Phenoma X6 na Tracerze... O mało nie puściłbyś z dymem 2000pln... Nie dziwię się że się zawiesza i hałasuje skoro ten zasilacz ma realnie 350W mocy - teraz chodzi dosłownie na limicie zaufania i albo sam się spali albo spali i resztę.
    Ile masz do wydania ? Proponuję OCZ ZS 550 lub wersję modularną ZT 550W.
  • Poziom 2  
    wariato napisał:
    Masz "jaja" trzymać HD7970 i Phenoma X6 na Tracerze... O mało nie puściłbyś z dymem 2000pln... Nie dziwię się że się zawiesza i hałasuje skoro ten zasilacz ma realnie 350W mocy - teraz chodzi dosłownie na limicie zaufania i albo sam się spali albo spali i resztę.
    Ile masz do wydania ? Proponuję OCZ ZS 550 lub wersję modularną ZT 550W.

Kasa tak z 500zł chyba, że jest coś droższego ale takie bardziej na pare lat jednak wolałbym nie płacić drugie tyle co za kartę :p

A trzymam ta karte i procesor na tym zasilaczu bo na poczatku nie bylo problemow, a dosyc sporo kasy wydalem na karte i nie wiedzialem ze zasilacz tego nie wytrzyma bo jak wspomnialem wczesniej nikt nie opisywal problemow tej karty do zasilacza. A zasilacz mialem pierwszy lepszy z empika bo kiedys jak skladalem kompa to mi byl potrzebny na gwalt nowy.

PS: a co sadzisz o tym zasilaczu co kolega podał post wyżej ?
  • Poziom 43  
    Też dobry ale wersja ZS jest nowsza. Oba dadzą sporo zapasu jeszcze do tego zestawu. Ewentualnie jak chcesz ciszę i klasę to Be Quiet! Straight Power E9 580W.