Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LEXMARK T644 - Zaciecia papieru podczas wydruku na A5

endriuf 18 Oct 2012 21:47 1917 7
 • #1
  endriuf
  Printers specialist
  Witam.
  Sprzęt jak w tytule. Wydruki A4 bez problemów. A5 zacięcia zarówno z szuflady jak i ręcznego. Zauważyłem też, że jak puszcze więcej niż 10 stron A5 to od 11 strony zaczyna kręcić mechanizmami jakiś czas, następnie drukuje bardzo wolno. Miał ktoś podobne problemy?
 • #2
  andug
  Level 15  
  Witam. Mam podobne problemy z drukarkami Lexmark T654, które pracują na tzw zwrotkach tj grubszych papierach (mniejszych niż A5) mających na jednej dłuższej stronie naklejany pasek z warstwą samoprzylepną. Ponieważ jedna strona jest trochę grubsza nie można dać więcej niż kilka arkuszy (zacięcie na rolce poboru papieru). Pewnym pomysłem jest ustawienie innego rodzaju papieru (np. papier ciężki) wtedy fuser dostosowuję prędkość przesuwu papieru i ewentualnie szerokość szczeliny. W niektórych ustawieniach słychać coś jakby strzały - to fuser odprowadza nadmiar powietrza. Jeśli drukowane są koperty lub inne materiały nie będące symetryczne pomocą może być odwrócenie materiałów "do góry nogami" tak jest przynajmniej w podajniku ręcznym (z powodu niesymetrycznego położenia rolek poboru papieru). Serwis Lexmarka na początek radzi pobawić się ustawieniami podawanego papieru.
 • #3
  hormon07
  Level 11  
  andug ma racje, najlepiej pobawić sie ustawieniami rodzaju papieru. Problem również mogą być już trochę przytarte rolki pobierające, wtedy będą zacięcia papieru.

  P.S. Z tymi zwrotkami to jest masakra.
 • #4
  endriuf
  Printers specialist
  Zmiana ustawień papieru nie pomaga. Zacięcia występują pod kasetą (kartka klei się do OPC). Na A4 500 stron bez zacięcia i bez spowolnienia wydruku. Wgrany najnowszy firmware. Dalej bez zmian. Rolki pobierające ok. Dzieje się tak z szuflady i uniwersalnego.
 • #5
  hormon07
  Level 11  
  Jak klei się do bębna światłoczułego, to pasuje podmienić z innej drukarki, jak jest taka możliwość. A ten papier A5 to jakiś oryginalny papier ? Może jest wilgotny, ostatnio miałem taki przypadek.
 • #6
  endriuf
  Printers specialist
  Papier cięty z A4, nie jest wilgotny. Niestety tonera nie mam. A nowy kosztuje ponad 1000zł.
 • #7
  Paweł1000
  Level 26  
  Z moich doświadczeń z tymi drukarkami wynika że one się nie nadają do druku w formacie A5, potwierdzam że po wypluciu kilku kartek drukarka zdecydowanie zwalnia, w dodatku potrafi się często zaciąć, jak mam coś wydrukować w formacie A5 to drukuję na minolta dialta 3510.
 • #8
  endriuf
  Printers specialist
  Witam.
  Przyczyną był papier o nazwie MY PRINT (niebieskie opakowanie). Stwierdziłem problemy również w innych drukarkach jak i kserokopiarkach.