Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór szkoły po gimnazjum - Technikum. Pomóżcie

jakubinio 18 Paź 2012 21:57 1122 2
 • #1 18 Paź 2012 21:57
  jakubinio
  Poziom 7  

  Witam, za niedługo stanę przed jednym z najważniejszych wyborów w swoim życiu. Chciałbym, żeby był jak najbardziej przemyślany i obadany. Zdecydowałem się na Technikum. Na liście potencjalnych kierunków znajdują się:

  - Technik Elektryk
  - Technik Elektronik
  - Technik Informatyk
  - (ewentualnie Technik Telekomunikacji

  II gim. skończyłem z mocno wyszarpanymi 4 z matmy i 3 z fizyki a chciałbym nie mieć z tymi przedmiotami w którymś z tych kierunków problemów. Chciałbym prosić o radę kogoś kto potrafi mi opisać krótko te kierunki. Jak to wygląda? Co będę po nich miał? Jak z zarobkami i jak ze znalezieniem pracy? Dodam, że nie myślę na razie nad studiami, ale nie wykluczam też takiej możliwości.

 • #2 18 Paź 2012 22:06
  F1X
  Poziom 20  

  Jeżeli skończysz te technika i zdasz egzamin na tytuł technika to będziesz miał dyplom technika. 2 pierwsze technika realnie dają Ci jakiś niewielki atut w szukaniu pracy. Pozostałe 2 to tak jak ogólniak.

  Z matematyką będziesz miał do czynienia do końca edukacji. Niezależnie czy skończy się ona na technikum czy dalej z tym, że w pierwszych 2 (elektryk, elektronik) będziesz jej więcej używał (do rozwiązywania zadań z przedmiotów zawodowych) i w zasadzie tu nauczysz się ciekawszej matematyki. Na Matematyce będziesz powtarzał to co już miałeś + niewielki dodatek w postaci pochodnych.

  Praca? Ludzie ze studiami mają z tym słowem kłopot. Kwestia sytuacji na rynku pracy za 5 lat jak ukończysz szkołę + szczęścia.

  Zarobki? Od 1500 do 2000 na start (Warszawa)

 • #3 18 Paź 2012 22:22
  jakubinio
  Poziom 7  

  Dzięki za odpowiedź. Moim głównym celem jest znalezienie dobrze płatnej pracy, a nie typu: operator łopaty. Chcę przemyśleć dokładnie, który z tych kierunków wybrać i nie podejmować decyzji "na ostatnią chwilę".

  ktoś coś jeszcze doradzi? :|

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME