Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CX-5012Z - Pali tranzystor Q402

djmaly17 19 Paź 2012 14:47 966 2
  • #1 19 Paź 2012 14:47
    djmaly17
    Poziom 19  

Witam. TV był z uszkodzonym Q402, przetwornica próbkowała. Po wymianie TV ruszył. Po 3 dniach zaczął zanikać obraz ale dźwięk był. Po wyłączeniu i włączeniu kilku razy TV obraz wracał i był aż do następnego dłuższego wyłączenia. Po stuknięciu w ekran lub obudowę gdy zgasł obraz od razu pali Q402. Napięcia na przetwornicy ok na trafo powielaczu także z wyjątkiem napięcia zasilającego wzmacniacze wizji zamiast 180V jest 140V. Na trafo powielaczu brak tez 24V. Kondensatory w obwodzie H jak i Y wymienione. Rezystor R411 był lekko przygrzany lecz miał swoje wartości ale wymieniony na nowy. Było kilka lutów zimnych a dość spory na rezystorze R411 po poprawieniu lutów TV włącza się na kilkadziesiąt sekund i od razu pali Q402. Wymieniłem już kilka tych Q402. Jak zabezpieczyć aby go nie paliło i gdzie szukać przyczyny takich objawów jeszcze. Dodam że jak odpali tv to jak ekran się rozświetla to widać jakby obraz się rozszerzał na całości.
    Pozdrawiam.
    P.S. chassis P58SC

Dodano po 3 [godziny] 24 [minuty]:

Dodam że właśnie jeszcze stwierdziłem odnośnie napięcia 125V czyli chyba B+ wynosi około 140V. Chyba za duża rozbieżność. Czy mogę w miejsce Q402 na EC wlutować żarówkę 75W aby symulować obciążenie tranzystora aby dokonać jakich kol wiek pomiarów więc3ej?

Dodano po 2 [godziny] 53 [minuty]:

Teraz TV jak na razie nie pali Q402 po wymianie kilku elementów podejrzanych. Chodzi chwile później jakby oraz się szybko zwęża od baków do środka i gaśnie albo od razu gaśnie. Dźwięk jest cały czas. Po wyłączeniu TV pilotem i ponownym go włączeniu obraz jest lecz nie na długi i sytuacja się powtarza. Co mogę jeszcze sprawdzić bo powoli pomysły mi się kończą?

0 2
  • #2 19 Paź 2012 21:21
    radsat
    Moderator

Może przetwornice trzeba naprawić? I popraw błędy.

0
  • #3 19 Paź 2012 22:50
    lisek
    Spec od monitorów

Opcja :Szukaj > wpisz np. Q402 Samsung i pczytaj
    Link_1
    Link_2
    ... i chyba jeszcze ze 4-y inne odpowiedzi

0