Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FIAT DOBLO 1.3 MJ 75KM 2006R - Zapala i odrazu gaśnie

19 Oct 2012 09:48 2892 2
 • Level 2  
  Witam serdecznie i proszę Szanownych Forumowiczów o pomoc...
  Posiadam Fiata Doblo 1.3 MJ z 2006 roku. Ostatnim czasem samochód zaczął strasznie piszczeć (odgłos pasków) gdy przekraczał 2000 obr. Samochód trafił na warsztat, gdzie okazało się że to nie wina pasków a prawdopodobnie turbo. Po regeneracji pisk pozostał (kolejna diagnoza - prawdopodobnie trafna: uszczelka na kolektorze). W czym problem? Samochód przestał palić (zapala i odrazu gaśnie). Diagnostyka wykazała błąd 9002 "błąd anteny transpondera, ciągły", jednak żaden wskaźnik z deski rozdzielczej nie sygnalizuje awarii immo. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

  Dodam, iż samochód jeździł na innych kluczykach, a do obejścia immo miał przyczepiony przy antenie kluczyk z oryginalnym kodem.

  Z góry dziękuje za wszelką aktywność
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

 • Level 34  
  dolot masz poskładany ?
 • Level 2  
  To jest kolektor wydechowy i nie jest założony, ale problem pojawił się w momencie gdy auto było poskładane (przed demontażem kolektora) z nową turbiną. Dodam jeszcze, że mechanicy próbowali odpalać auto gdy nie miało turbiny by ustalić czy to ona była przyczyną gwizdów. Od tego momentu przestał palić. Zmierzona oprność anteny immo = 33 Ω, poczyszczone wszystkie styki itd.