Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe BETA 5 Grundig - samoistnie włączające się podświetlenie radia

Tomek2500 19 Paź 2012 12:58 3057 8
  • #1 19 Paź 2012 12:58
    Tomek2500
    Poziom 10  

Witam

Nie mogę zdiagnozować usterki w radiu samochodowym Beta 5 Grundig. Problem polega na tym, że w czasie kiedy radio jest wyłączone a ze stacyjki są wyjęte lub nie wyjęte kluczyki samoistnie włącza się i po chwili wyłącza lub niemiarowo mruga podświetlenie panela radia. Pragnę tą usterkę usunąć, gdyż ma ona negatywny wpływ na żywotność akumulatora. Bardzo często zdarza się, że przychodzę po nocy rano do samochodu, a tam samo świeci się podświetlenie radia. W celu ochrony akumulatora na czas długiego postoju auta odłączam wszystkie kostki i radio wyciągam z kieszeni. I tu zauważyłem kolejny myślę problem. Po ponownym podłączeniu zasilania i włączeniu radio na początku powinno poprosić o wpisanie 4 cyfrowego kodu odblokowującego (SAFE). A tak nie jest. Po podpięciu i włączeniu zaraz odtwarza dowolną radiostację.

W kostce zmierzyłem miernikiem napięcie na przewodzie odpowiedzialnym za podświetlenie radia. Po włączeniu przełącznikiem świateł samochodu na przewodzie pojawiło się stabilne, nieprzerywane napięcie 12V. Po wyłączeniu świateł napięcie 12V zanikło tj. 0V i nie było innych, żadnych chwilowych napięć. Stabilne 0V. Czyli wszystko prawidłowo.

To dlaczego w stanie spoczynku samoistnie włącza się i na przemian wyłącza podświetlenie radia?

Bardzo proszę o pomoc lub ewentualne sugestie.
    Z góry dziękuję

0 8
  • #2 06 Mar 2013 09:30
    maniutekddz
    Poziom 1  

Witam.
    Mam ten sam problem co kolega wyżej. Co to może być?

0
  • #3 26 Sie 2014 07:51
    czarut
    Poziom 12  

Witam. Panowie, usuńcie preparatem czarne plamy korozji przy przelotkach na płycie.To stare radio. U mnie pomogło.

0
  • #4 05 Sty 2015 17:34
    Tomek2500
    Poziom 10  

czarut czy też miałeś taki objaw?
    O jakie przelotki na płycie chodzi?

0
  • #5 05 Sty 2015 17:57
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Tomek2500 napisał:
    O jakie przelotki na płycie chodzi?

Rozbierz chociaż swoje radio to będziesz widział o jakie przelotki chodzi !

0
  • #6 05 Sty 2015 20:52
    Tomek2500
    Poziom 10  

Miałem rozebrane tylko teraz nie mogę skojarzyć

Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

Dziękuję za podpowiedź.
    Sprawdzę od spodu radia czy na płycie w miejscu przelotek na drugą stronę płytki (laminat dwustronny) nie ma brązowego nalotu, jak coś takiego będzie, przemyję dokładnie płytę.

0
  • #7 07 Sty 2015 10:53
    Tomek2500
    Poziom 10  

Tylko jeszcze proszę o podpowiedź jakim płynem płytę przemyć?

0
  • #8 08 Sty 2015 21:54
    czarut
    Poziom 12  

Kolego, popróbuj. Może być nitro, jakiś spirytus, preparat do czyszczenia styków i koniecznie ścierka... Powodzenia :D

0
  • #9 12 Sty 2015 11:10
    Tomek2500
    Poziom 10  

Przemyłem te czarne plamy korozji przy przelotkach na płycie alkoholem izo-propylenowym. Trochę ich było. Od tego momentu problem ustąpił.
    czarut bardzo dziękuję tobie za podpowiedź.

1