Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo Pi 2512 - Upgrade hardwaru

19 Paź 2012 15:43 2715 7
  • Poziom 9  
    Witam

Otóż posiadam już kilka ładnych lat Fujitsu Siemens Amilo Pi 2512, z xp sp3 i potrzebuje go wzbogacić. Niestety RAM mam na maxa - czyli 2GB.

Chciałbym powymieniać w nich trochę hardwara, nawet jeśli jakimś sposobem byłaby to płyta główna.

Robię to trochę z sentymentu - lubię na nim pracować i póki co, zamiast kupna chciałbym przetestować upgrade lapka.

Co mógłbym zmienić, aby go podrasować?

Pozdrawiam
    milosz0010
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    A co już udało Ci się samemu znaleźć na ten temat?

Daj z programu CPU-Z screeny zakładek: CPU oraz Mainboard.
  • Poziom 9  
    Link do screena: http://imageshack.us/a/img571/8624/cpuzq.jpg

Co się dowiedziałem? Jak na razie tyle, że na tej płycie głównej RAMU więcej nie dołożę. Co do procka, to są różne opinie.

Trochę offtop: Czy wymiana płyty głównej w ogóle wchodzi w grę?
  • Poziom 22  
    milosz0010 napisał:
    Czy wymiana płyty głównej w ogóle wchodzi w grę?

Zapomnij.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php szukaj GL960.
    Oprócz tego polecam www.google.pl spytać o GL960 cpu support

milosz0010 napisał:
    Niestety RAM mam na maxa - czyli 2GB.

Dokładnie, tu już nie masz możliwości manewru.
  • Poziom 7  
    śmiało można włożyć 3 giga, przynajmniej u mnie laptop działa stabilnie już parę lat.
  • Poziom 16  
    Szczerze mowiac troche poszukalem by zobaczyc co w tym laptopie siedzi i co da sie z tym zrobic dlatego powiem krotko:
    Olej go. Rozumiem sentyment ale z tym laptopem tak na prawde niewiele da sie juz zrobic.
    Procesora nie ma sensu zmieniac bo to w koncu laptop, RAMu nie dolozysz poniewazl laptop ten obsluguje maksymalnie 1GB pamiec w jednym slocie - sloty sa dwa tak wiec 2GB i ani bajta wiecej w nim nie upchniesz, interfejs SATA(1) tak wiec dysku SSD nie podlaczysz bo jego dzialanie lub brak dzialania bedzie loteria.
    Krotko mowiac nie zmienisz nic co daloby odczuwalne rezultaty.

Polecam zachowac go ze wzgledu na sentyment oraz mozliwa przydatnosc w przyszlosci a zaczac rozgladac sie za innym, nowym laptopem - w wypadku sentymentalnych ludzi polecam te najnowsze laptopy dzieki czemu przez najblizszych kilka lat unikniesz problemu z upgrade'owaniem laptopa :)
  • Poziom 7  
    Powoli. Rozbudować się da, i jest efekt wiem bo mam 2 takie lapki i jednego trochę podpędziłem. Dołożyłem T3400 2.16 GHz 1 MB i owe 3 G Ram. Z ramem jest taki myk że kość 2 G trzeba włożyć w odpowiedni slot (nie pamiętam czy pod klawiaturą czy od spodu (jak będzie potrzeba to sprawdzę i napiszę). Jest poprawa wydajności oczywiście szału niema ale mi starczyło żeby montować na nim w Sony Vegas w delegacji :-) . Co jeszcze można z nim zrobić ? Zależy do czego będzie służył. W tej konfiguracji jak teraz do neta się nadaje (po co więcej) trochę Light Rooma, Photoshop... Myślę o wymianie CPU (tu już dużych opcji nie ma) ale czekam na dobrą okazję cenową. Jedyną wadą (nie tylko tego modelu) to nieszczęsne zawiasy które po 10 latach po prostu odmówiły posłuszeństwa. Ale i na to znalazłem sposób. Poodginałem trochę pozaginane na przemian języki na tulejce. Efekt rewelacja. Potrzymają jeszcze kilka lat na bank.

pzdr.
  • Poziom 16  
    Kolego ymoa, powiedz mi jaki sens jest pakowac pieniazki w nowy procesor i teoretycznie dzialajaca 2GB pamiec RAM?
    Ten laptop nie ma juz przyszloci - wymiana procesora i dolozenie pamieci da znikomy efekt a czas i pieniazki z portfela jednak znikna.

Moja rada: uzbierac, tego Amilo zostawic lub sprzedac (duzo za niego juz nie dostaniesz), jezeli sie sprzedalo to dolozyc do uzbieranej kwoty i kupic nowego laptopa.
    Jak juz pisalem jako sentymentalna osoba powinienec kupic jednego z nowszych laptopow by miec za kilka lat mozliwosc jego upgrade'u.

Ymoa nie naciagaj czlowieka na wydatki dajac mu falszywa nadzieje ze jednak da sie z tym sprzetem cos jeszcze zrobic.