Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet - do 500zł, Przenośna Książka z Androidem ( Czy Warto ? )

ShaD_1995 19 Paź 2012 15:57 1461 3
  • #1 19 Paź 2012 15:57
    ShaD_1995
    Poziom 7  

Witam, wpadłem na pomysł, aby znaleźć czytnik e-book'ów ponieważ wiele książek, dokumentów mam zapisanych na komputerze w formacie .PDF.

Pomyślałem, że Tablet byłby najlepszym rozwiązaniem, ponieważ posłużyłby mi on również do przeglądania internetu, czy ewentualnie grania w gry oparte na systemie Android.

Problem jest jeden, Czy warto ?
    Przestudiowałem wiele pytań, oraz odpowiedzi i wiele osób odradza kupowanie tableta poniżej 800zł, ponieważ jest on bardzo słaby jeżeli mowa o multimediach na których mi nie zależy. Nie liczę na oglądanie filmów ( od tego mam Telewizor lub laptop ), słuchaniu muzyki ( mam mp3, oraz słuchawki ), czy testowania różnego typu programów, które wymagają dobrej grafiki.

Jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o Tablety, wiem jedynie że jest to ubogi, o słabszych parametrach przenośny laptop, który zawiera ekran dotykowy z możliwością podłączenia klawiatury - to tyle.

Odnośnie tabletów, czy jest możliwość podłączenia go do komputera i wgranie poprzez USB różnego rodzaju plików ?

Jeśli warto kupować takie Tablety, to macie może jakieś modele, które nie przekraczają kwoty 500zł ?

Z góry Bardzo Dziękuję za odpowiedź.

0 3
  • #2 19 Paź 2012 16:13
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Witam

Od roku interesuję się rynkiem tabletów.

Moim zdaniem sensowne tablety zaczynają się od 800PLN.
    Podkreślam że są to tzw. "chińczyki".

Co powinien miec tablet:
    - dobry wyświetlacz 10.1" - IPS o dużej rozdzielczości 1024x800 lub podobnej.
    - dwurdzeniowy procesor
    - możliwość posiadnaia uprawnień root-a.
    - dobry akumulator
    - wsparcie dla Androida 4.1
    - żeby wygodnie korzystąło się z internetu modem 3G ( z tego ostaniego trzeba zrezygnować w cenie do 800 PLN żeby spełnić pozostałe punkty)

Najtańszym ciekawym tabletem jest "shogun shiru" sprzedawany przez X-KOM.
    Jest to branding Cube U30GT - 799 PLN.

Do 500PLN można wybrać 9.7" tracera Neo, lub yarvik-a Zetta.
    Do tego pierwszego można wgrać Alternatywny obraz Androida tzw. Cjanogen mode.
    Pewną wadą tych dwóch urządzeń jest wolny procesor jednordzeniowy Allwiner 1.2 GHz. Aczkolwiek da się z tym "żyć".

Tablety znanych firm zaczynają się od ok 1200-1300 PLN, np. Samsung-a.

Kwestię 3G można rozwiązać dokupując kieszonkowy router 3G z własną baterią np. firmy huawei. Cena ok 200-280 PLN. Ważne żeby był bez simlocka.
    Jest też opcja udostepniania internetu z komórki w formie ad-hoc, ale Android tego domyślnie nie wspiera i trzeba się troche napracować.

0
  • #3 19 Paź 2012 17:08
    iamtheone
    Poziom 26  

Używałem kilkakrotnie tabletu firmy OVERMAX za ok 400-500zł z Carffoura. Powiem tak, ekran dotykowy koszmarny, jest tak nie czuły, że pod żadnym pozorem nie może się równać z oporówkami w tańszych telefonach typu Avila. Trzeba było naprawdę mocno naciskać aby załapał cokolwiek. Bateria? Trzymała 3h przy przeglądaniu internetu. Wskaźnik poziomu naładowania w ogóle nie miarodajny. W ciągu minuty potrafił zejść z 80% do 30%, a potem znowu do np 90%. Procesor grzał się tak że tył tableta dosłownie parzył. Tablet był wyposażony w odbiornik TV, jednak nie wypróbowałem tej funkcji. Aplikacje? Brak Google Play.

Szczerze odradzam.

0
  • #4 20 Paź 2012 00:39
    ShaD_1995
    Poziom 7  

Otóż mimo negatywnych komentarzy zakupiłem Tablet za 280zł firmy Manta model MID05 i jestem bardzo miło zaskoczony, choć nie mam żadnego punktu odniesienia.
    Wyświetlacz działa prawidłowo, głośnik, ekran, multimedia działają prawidłowo. Posiada on wejście HDMI co mnie bardzo zdziwiło za taką cenę. Z internetem nie ma aż takiego problemu w domu, choć przy niskim sygnale ( do 2kresek ) zaczyna padać. Jestem naprawdę zadowolony z zakupu, nawet jeśli kupiłem szmelc - jestem z niego zadowolony :)

Dziękuję za komentarze.
    Do zamknięcia :

0
  Szukaj w 5mln produktów