Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 42" - Jaki?

Viseees 19 Paź 2012 16:48 819 4
  • #1 19 Paź 2012 16:48
    Viseees
    Poziom 1  

Witam ostatnio przeszukiwałem sklepy w poszukiwaniu jakiegoś sensownego TV ale nie jestem znawcą telewizorów i nie chce kupić jakiegoś bubla. Chciałbym zapytać się na jakie modele mam zwracać uwagę:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 30 m² (3m na 10m)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2,5m ÷ 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - od 1 do 3 osób
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - bokiem też, ale żadko
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - Normalnie ( Promienie słoneczne nie będą w znacznym stopniu padać na ekran TV )
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - Brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - HDMI / mpeg 4 ( nieobowiązkowo Wifi )
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - Cyfrowy naziemny
    10 .Jakie urządzenia? - Laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 4-8 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - Bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Informacyjne / Muzyczne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Tak ( na podłączonym laptopie )
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - Tak ( cięzko w % ocenić ale około 4 godziny - w niedziele częściej )
    16. Preferencje co do marki? - Mało awaryjna najważniejsze
    17. Preferencje co do wielkości? 42" ( ale i 37" też może być )
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Nie wiem
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 1000 zł ÷ 2000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - Bez 3D

PS: Rozmyślałem nad zakupem LG 42LS 4300, czy to dobry wybór?

• #2 19 Paź 2012 18:12
    eM!
    Poziom 13  

Za takie pieniądze możesz dostać KDL-40EX720. Z jego zalet można wymienić przede wszystkim stosunek ceny do jakości. Jakości rzecz jasna całości TV a nie tylko obrazu jaki otrzymamy. Więcej informacji znajdziesz o nim na stronie Sony:
    http://www.sony.pl/product/tv-102-40-lcd/kdl-40ex720
    W internecie dostępne są liczne testy i opinie użytkowników. W większości przypadków zgarnia dobre opinie. Od siebie dodam, że u mnie w pracy gra na okrągło ten model i o dziwo jeszcze żyje więc jeśli chodzi o wytrzymałość to jest wytestowany we wszystkie strony - wiadomo, firmowe=niczyje ;)

• #4 21 Paź 2012 09:51
    jacekRCA
    Poziom 25  

To jest właśnie dziwne, że na trybie gry jest opóźnienie 100ms, a na trybie kino nie ma? Jakaś pomyłka w konstrukcji? To po co jest ten tryb gra? Tester poleca grać w dynamiczne gry w trybie kino na tym telewizorze, warto wziąć to pod uwagę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME