Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pedał Łucznik - Grzeje się pedał

19 Paź 2012 20:38 14952 25
  • Poziom 10  
    Witam męczyłem się sporo z pedałem do Łucznika bo się rozleciał,i mam pytanie czy po złożeniu normalnym objawem jest grzanie się elementów wewnątrz i na czym polega regulacja tych blaszek dociskowych , bo pedał po spuszczeniu nogi, czasem wolniutko się obraca igła w maszynie.
    Jak wyregulować docisk.

Dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam pomocnych.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To prehistoryczna konstrukcja składająca się z dwóch cylindrów, w których ściskane są płytki węglowe. I normalnym jest, ze grzeje się podczas pracy.
    Działa tak:
    - pedał nie naciśnięty - obwód rozłączony,
    - pedał częściowo wciśnięty - prąd płynie przez płytki,
    - pedał całkiem wciśnięty - obwód płytek zbocznikowany zworą.
    Musisz sprawdzić, czy nie wypadła sprężyna z cypli ją utrzymujących.
    A jeszcze lepiej, to zmajstrować w pełni elektroniczny regulator i zastąpić nim to muzeum.
  • Poziom 13  
    Witam rozkręć go sprawdź jak wyglądają węgliki czy nie są uszkodzone , i jak wygląda kondensator przeciw zakłóceniowy jeżeli jest uszkodzony (widoczne wybrzuszenie , pękniecie) odetnij go.
  • Poziom 10  
    Na oko wygląda wszystko ok,kondensatory dobre,tylko ta mosiężna blaszka jak ją dogiąć i sprężyna ma być założona na takim 2cm jakby rogu,czy obok małe okrągłe wybrzuszenie?,może poda mi ktoś rysunek strony od góry,gdzie ma wchodzić sprężyna,męczę się już kilka godzin ale nie odpuszczę,regulatora elektronicznego nie potrafię zrobić musi mi zostać to muzeum
  • Poziom 21  
    Sprężyna jest założona na okrągły jakby bolec na górnej pokrywie, a na dole wchodzi na środek docisku do układów z węglikami. Co do docisku w górnej części to jak podegniesz obie do plastiku to pedał będzie łapał niżej, a jak odegniesz od pokrywy to załapywał będzie od razu.
  • Poziom 10  
    Męczyłem się kilka godzin ale zrobiłem
  • Poziom 9  
    Pedał napędowy mego łucznika niczym apacz wypuścił z siebie dym po czym zaczęło niesamowicie śmierdzieć. Sądzę że to było jego ostatnie tchnienie:/
    Ratujcie, chcialabym gdzies kupic jakis pasujący do 466 ale po lekkim tuningu.
  • Specjalista AGD
    Pedał do uratowania po prostu spalił się kondensator przeciwzakłóceniowy.Oddać w ręce znajomego elektryka.
  • Poziom 9  
    NIestety po dokladnym oglądnięciu okopcona jest również wtyczka- lewy otwór, więc chyba całość do kasacji...

Pytanie brzmi czy ten regulator ( zdj. poniżej )będzie mniej wadliwy??

• Poziom 13  
    Kondensator przeciw zakłóceniowy padł jest do ominięcia jeżeli chcesz już kupić nowy regulator obrotów to kup oryginalny.
  • Specjalista AGD
    Atrakcyjna cena.Podejdzie również.Może tylko wystarczy wymienić przewód.
  • Poziom 8  
    Kolego saw70 - jak udało Ci się naprawić ten regulator to może jakieś fotki i opisy dasz jak to ma zmontowane wyglądać? Bo ja mam podobny problem. U mnie po rozkręceniu jest ok, ale cały czas mam styk z blaszką i przepływ prądu. Nie mogę tak wygiąć aby było dobrze. W ogóle to tam na dwa sposoby można to ułożyć i jak byś dał fotkę po rozebraniu obudowy jak to ma wyglądać, to bardzo byś mi ułatwił, bo już nie mam nerwów do tego pedała...
  • Poziom 21  
    adi602 napisał:
    Kolego saw70 - jak udało Ci się naprawić ten regulator to może jakieś fotki i opisy dasz jak to ma zmontowane wyglądać? Bo ja mam podobny problem. U mnie po rozkręceniu jest ok, ale cały czas mam styk z blaszką i przepływ prądu. Nie mogę tak wygiąć aby było dobrze. W ogóle to tam na dwa sposoby można to ułożyć i jak byś dał fotkę po rozebraniu obudowy jak to ma wyglądać, to bardzo byś mi ułatwił, bo już nie mam nerwów do tego pedała...

Witam, masz za bardzo wyprostowaną do dołu blaszke, musisz rozgiąc ją, rozegnij te wąsy na boki żeby był szerszy rozstaw.
  • Poziom 9  
    słuchajcie o wymianie ja juz poczytałam, jednak mam chyba dosyć nietypowy problem. Mianowicie, jak otworzyc ów łucznikowy pedał?? Z tym mam nielada problem, a nie chcialabym przy tym uszkadzac obudowy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pod ośką pedału, na środku od spodu masz pewnie zaklejoną plasteliną z plombą śrubkę. Luzujesz tą śrubkę, nawet wykręcać do końca nie trzeba, wysuwasz bokiem ośkę pedału i otwarty.
  • Poziom 8  
    Ja znowu się wziąłem za ten pedał i porobiłem kilka zdjęć. Powiedzcie jak ma to wyglądać? Tak jak na zdjęciu A, czy jak na B??? I czy dobrze wkładam tą sprężynę

Pedał Łucznik - Grzeje się pedał Pedał Łucznik - Grzeje się pedał Pedał Łucznik - Grzeje się pedał Pedał Łucznik - Grzeje się pedał Pedał Łucznik - Grzeje się pedał ???
  • Poziom 11  
    Blaszka tak jak na zdjęciu B plus sprężyna położona na blaszce obejmuje te wystające z przodu blaszki w kształcie litery U a po nałożeniu pokrywy pedału, do okrągłego słupka wystającego od pokrywy wchodzi sprężyna, ta dłuższa wystająca część obok tego okrągłego w pokrywie popycha tą blaszkę. Cała trudność polega na tym aby montując pokrywę i sprężynę ta blaszka się nie przewróciła i była osadzona tak jak na zdjęciu B a jednocześnie część popychająca była przed blaszką a nie za nią. Wymaga to trochę zdolności manualnych ale dla chcącego nic trudnego.
  • Poziom 8  
    Dzięki za fotki. A ja znowu to odłożyłem na kilka dni. Rozwaliła mi się ta część co w nią się tą sprężynkę wkłada. Tam jest znitowane połączenie i właśnie mi to się urwało od wyginania blaszek :cry: Może uda mi się to jakoś znowu zespolić i w końcu skończę ten pedał naprawiać. ehhhhhhhh
  • Poziom 10  
    adi602 napisał:

Kto mi pomoże co to jest za kondensator ten z lewej strony na obrazku pionowy, bo dzisiaj przed przystąpieniem do pracy usłyszałem jakby się coś smażyło w środku, po rozkręceniu z tego elementu zauważyłem, że wycieka brązowa wydzielina.
    Proszę o pomoc, na jaki współczesny element mam to wymienić?

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Można całkiem go wyrzucić i będzie działać.

Moderowany przez movzx:

W końcu sąsiedzi nie muszą oglądać telewizji ani słuchać radia. Za następny taki "pomysł" będzie ostrzeżenie.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady(...)

• Poziom 39  
    Ważne żeby był to kondensator przeciwzakłóceniowy (X2) o takiej samej pojemności jak był (trochę większa też nie zaszkodzi) no i żeby zmieścił się w obudowie.
  • Poziom 1  
    Dzięki , udało mi się naprawić regulator obrotów-spadł wczoraj i sie rozleciał z lekka. pozdrawiam i dzięki za fotki oraz rady.