Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL65070R - Wyrzuca wyłącznik różnicowoprądowy

szczepan.w 20 Paź 2012 10:24 2271 8
  • #1 20 Paź 2012 10:24
    szczepan.w
    Poziom 2  

Witam, mam problem ze zmywarką electrolux - wyrzuca wyłącznik różnicowoprądowy od razu po zamknięciu drzwiczek. Problem pojawił się po raz pierwszy gdy nie zeszła woda z pojemnika na sól (podeszła do samej nakrętki). Wypompowałem wodę z pojemnika i problem znikł. Od tego czasu kontrolowałem poziom wody w pojemniku czy nie podchodzi pod sam korek ale po kilku tygodniach znowu wyrzuciło wyłącznik i od tego czasu dzieje się tak już cały czas. Zasięgałem porady u serwisanta i mówił, że to najpewniej wina grzałki ale test omomierzem nic nie wykazał. Rozkręciłem całą zmywarkę i sprawdziłem omomierzem część po części - nic, czysto. Tak samo odpływy wody - wszystko drożne, nie mam pojęcia dlaczego nie zeszła woda z pojemnika na sól. Teraz ciekawostka: jest to zmywarka do zabudowy i gdy włączyłem ją bez przykręcenia drewnianego frontu to zadziałała. Dopiero po przykręceniu frontu ponownie wyrzuciło wyłącznik. Czy to możliwe, że jest jakieś zwarcie na kablach do programatora, które być może są uciskane przez front? Nie wyglądają na przetarte.

Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry bardzo dziękuję.

0 8
  • #2 20 Paź 2012 12:09
    egon42
    Poziom 37  

Od kiedy woda schodzi w pojemnika na sól? tam zawsze jest woda.

szczepan.w napisał:
    Teraz ciekawostka: jest to zmywarka do zabudowy i gdy włączyłem ją bez przykręcenia drewnianego frontu to zadziałała.
    No to trzeba sprawdzić kable.

0
  • #3 20 Paź 2012 12:39
    szczepan.w
    Poziom 2  

Zgadzam się, że tam jest woda, ale chyba nie powinna przelewać się przez korek.

0
  • Pomocny post
    #4 20 Paź 2012 14:09
    movzx
    Poziom 39  

szczepan.w napisał:
    chyba nie powinna przelewać się przez korek.
    Jeśli korek jest zakręcony to jak ma się przelać? :?

0
  • #5 20 Paź 2012 14:17
    szczepan.w
    Poziom 2  

Ja rozumiem, ale wtedy jak wyrzuciło wyłącznik po raz pierwszy to woda była do samej górnej krawędzi wlewu, a nigdy wcześniej nie osiągała tak wysokiego poziomu. Zdziwiło mnie to i tu upatrywałem przyczyny. Nie znam się na tym i dlatego pytam czy może ktoś miał podobny problem albo rozpoznaje przyczynę.

0
  • Pomocny post
    #6 20 Paź 2012 22:41
    peter falk
    Specjalista AGD

W świetle tego:

szczepan.w napisał:
    Teraz ciekawostka: jest to zmywarka do zabudowy i gdy włączyłem ją bez przykręcenia drewnianego frontu to zadziałała. Dopiero po przykręceniu frontu ponownie wyrzuciło wyłącznik.

jeszcze raz skontroluj gruntownie okablowanie w drzwiach.

0
  • #7 25 Paź 2012 17:15
    szczepan.w
    Poziom 2  

Ponownie zdjąłem front, sprawdziłem wszystkie przewody - nie widać żadnych oznak zużycia. Zmywarka bez frontu ładnie umyła naczynia, natomiast to co rzuciło się w oczy to delikatny wyciek spod uszczelki dolnej, woda w niewielkiej ilości się pod nią zbierała. Podejrzewam, że nie jest to normalne ale to raczej nie powód wyrzucania różnicówki - musi minąć kilka minut zanim pojawi się woda, a wyłącznik wyrzucało od razu po zamknięciu drzwi, zanim jakakolwiek woda zdążyła się dostać do zmywarki. Czy możliwe jest, że powodem wyrzucania wyłącznika jest uciskanie jakiegoś przewodu przez front? Wydaja mi się to mało prawdopodobne, ale nie widzę innego powodu. Na pewno nie jest to wyciekająca woda bo zmywarka, która nie była od kilku dni używana i na pewno była sucha też od razu wyrzucała wyłącznik.

0
  • Pomocny post
    #8 25 Paź 2012 21:57
    movzx
    Poziom 39  

szczepan.w napisał:
    Czy możliwe jest, że powodem wyrzucania wyłącznika jest uciskanie jakiegoś przewodu przez front?
    Trudno o lepszą hipotezę. Niekoniecznie uszkodzenie musi być przy froncie, dość często uszkadzają się na zgięciu.
    Rozbierz maszynę tak żeby mieć wiązkę na wierzchu i przepatruj przewód po przewodzie, centymetr po centymetrze. Będzie trochę roboty.

0
  • #9 01 Cze 2013 17:00
    Sanjuro79
    Poziom 9  

Witam. Mam ten sam problem. U mnie zrzuciło przed chwilą różnicówkę i pojawił się swąd palonego z przedniego panelu. Od razu odpaliłem kompa, aby zobaczyć czy ktoś miał podobny problem. Otworzyłem zmywarkę i wyraźnie widzę wodę, która podeszła pod przyciski wybierające program. Jak tylko wystygnie zmywarka to rozbiorę ten front panel, wysuszę go i uszczelnię jak się da. Spróbuję zdjąc uszczelkę i założyć ją na nowo - teraz wygląda że jest ok, ale jakoś ta woda się tam dostała. Być może trzeba będzie ją wymienić. Dam znać czy moje przypuszczenia i działania przyniosły jakiś owoc.
    Musiała się zepsuć, wkońcu jest 3 miesiąc po gwarancji ;)

2