Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder DVB-T a antena satelitarna

20 Paź 2012 11:02 19605 6
  • Poziom 10  
    Witam

Niedawno zakupiłem dekoder KRUGER&MATZ 00188 z nadzieją, że na antenie pokojowej uda mi się osiągnąć dobry sygnał telewizji cyfrowej.
    Jednak antena ta nie jest na tyle dobra aby bez problemowo łapać MUX1 i MUX2.

Zacząłem szukać anten zewnętrznych i przyszło mi na myśl kupienie talerza satelitarnego z konwerterem. Dlaczego? Jakiś czas temu brat także kupił dekoder i podpiął go jako tuner do anteny satelitarnej i odbiera telewizję naziemną... czy to przypadek, czy też taka konfiguracja jest możliwa? Jeśli jest możliwa to od czego zależy?

Proszę o radę osób, które mają większe pojęcie na temat RTV niż ja.
  • Poziom 31  
    Antena pokojowa jest dobra, ale nie do twojej lokalizacji. Brat mieszka po blisko? Zapewne nie, mieszka blisko nadajnika a tam siła sygnału jest tak duża że odbiera sygnał samym kablem. Konwerter satelitarny pracuje w zupełnie innym paśmie częstotliwości. Jak daleko masz do nadajnika? Sprawdź na stronie emitel.pl i pod tym kątem dopasuj antenę.
  • Poziom 10  
    Do nadajnika mam jakieś 15-20km po linii prostej.
    Aktualnie mam taką antenę pokojową
    Brat mieszka w innym mieście i możliwe, że znajduje się bliżej nadajnika.

Czy taka antena wystarczy przy gęstym betonowym zabudowaniu (blokowisko)?
  • Poziom 31  
    Zapomnij o antenie pokojowej, najlepiej sprawdza sie antena zewnętrzna, pasywna , bez wzmacniacz i zasilacza.
  • Poziom 10  
    Byłbym wdzięczny za jakiś przykład konkretnego modelu, który będzie w stanie 'ominąć' betonowy blok stojący na drodze do nadajnika.

Nie rozumiem dlaczego niektórzy piszą, że jest to antena zewnętrzna... a inni pokojowa... to marketing?
  • Poziom 38  
    mortifero napisał:
    Jakiś czas temu brat także kupił dekoder i podpiął go jako tuner do anteny satelitarnej i odbiera telewizję naziemną... czy to przypadek
    Żaden przypadek jeśli brat kupił tuner combo z głowicą DVB-S2 i DVB-T i tak jak napisał kolega wyżej że odbiera sygnał samym kablem.
  • Poziom 10  
    pasywna = kierunkowa? a jest pasywna = panelowa?
    Zgrabniej wygląda taka niż 'drabina' na balkonie