Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podzespoły elektroniczne na ebay.pl, wysyłka z Chin - czy warto?

nyquist 20 Paź 2012 11:06 5643 16
  • #1 20 Paź 2012 11:06
    nyquist
    Poziom 24  

Witam.
    Czy ktoś z kolegów próbował zamawiać elementy elektroniczne na ebay.pl bezpośrednio z Chin? Ogólnie panuje powszechna opinia, że na portalach aukcyjnych można często naciąć się na podróbki ("fake"), więc tym bardziej tutaj, gdzie wysyłka jest bezpośrednio z Chin, takie niebezpieczeństwo wydaje się być jeszcze bardziej prawdopodobne.

Dlatego jeżeli ktoś ma konkretne doświadczenia z zakupem elementów elektronicznych na ebay z Chin, będę bardzo wdzięczny za wypowiedzenie się.

W tym miejscu chciałbym też jednocześnie prosić o powstrzymanie się od uwag ogólnych, nie popartych konkretnymi przypadkami.

Dodam, że konkretnie chodzi mi o zakup m.in. następujących podzespołów:
    - diody LED biała COB 30W;
    - układy TPS65161;
    - tranzystory IRFP2907;
    - tranzystory IRFP 3415;

Pozdrawiam.

0 16
  • #2 20 Paź 2012 11:29
    LA72
    Poziom 39  

Witaj
    Jak do tej pory z PRC mam trochę zamówień do firmy.
    Większość zakupów robię u zaufanych sprzedających i w większości przypadków u tych samych.
    Polecić mogę:
    - zyscom,
    - Marcmart.

0
  • #3 20 Paź 2012 14:29
    nyquist
    Poziom 24  

A czy ktoś byłby w stanie powiedzieć coś na temat tranzystora IRFP3415 na ebay, który wygląda tak:
    (sprzedawca ebay: goodbuy7888),

podczas, gdy posiadane przeze mnie tranzystory, wymagające wymiany (mniemam, że są to oryginały), wyglądają tak:

Czy jest możliwe, że tranzystor na zdjęciu u góry jest oryginalny, czy to ewidentny "fake"?

0
  • #5 20 Paź 2012 15:16
    nyquist
    Poziom 24  

Leszcz72 napisał:
    A tutaj nie będzie taniej i szybciej.

Szybciej - tak, taniej - niekoniecznie... w elektronik-service.com.pl IRFP3415 kosztuje 28 zł, podczas gdy u w/w sprzedawcy 11 zł (przesyłka 0zł), więc jednak ponad 2x drożej. Jak już to korzystniej jest w Farnellu, gdzie wychodzi ok. 17 zł i tam prawdopodobnie zrobię zakup, o ile potwierdzi się, że na ebay są jednak podróbki.

0
  • #6 22 Paź 2012 20:08
    0__0
    Poziom 30  

Po pierwsze to kurs dolara wg paypal`a jest mniej korzystny niż nbp czy kantorowy (między innymi przez to że jest 2,5% opłata za przewalutowanie) wziąłeś to pod uwagę? Po drugie to kilka razy zdarzało mi się kupować przez ebay podzespoły elektroniczne i jeszcze się nie przejechałem - jedynie czas oczekiwania na przesyłkę jest irytujący -najszybciej miałem towar po 14 dniach , najdłużej po miesiącu.Poza tym jeżeli będą to części o większej wartości to jest ryzyko że urząd celny się zainteresuje i doliczy VAT.

0
  • #8 22 Paź 2012 21:50
    nyquist
    Poziom 24  

Cytat:

Oczywiście, że prościej. Nie wiem jak ja to zrobiłem, że przeoczyłem TME, wydawało mi się, że dobrze sprawdziłem dostępność w Polsce... :oops: Dzięki kolego :D

Jednakże temat nadal uważam za aktualny, ponieważ w dalszym ciągu rozważam zakup w Chinach np. TPS65161, który kosztuje tam z przesyłką około 30 zł, a nie jak w Polsce - ponad 60 zł...

0
  • #11 22 Paź 2012 22:32
    Artur k.
    Admin grupy audio

Hmmm, może i masz rację. Ja liczę po swojemu - mam tam zniżkę i na dodatek odbieram osobiście :)

Jeśli chodzi o towar z Chin - zamawiałem kiedyś na E-bay chyba z Hong Kongu układ scalony i przyszedł, nawet w rozsądnym czasie (trochę ponad 2 tygodnie). Tyle, że jakbym miał czekać tyle, to wolałbym zapłacić w Polsce więcej i mieć z dnia na dzień. Niestety w Polsce kupić się nie dało.
    Kwestia potrzeb.

0
  • #12 22 Paź 2012 22:48
    nyquist
    Poziom 24  

Cytat:
    Hmmm, może i masz rację. Ja liczę po swojemu - mam tam zniżkę i na dodatek odbieram osobiście

To jesteś w dobrej sytuacji ;-)
    A propos tego układu, który zamówiłeś z Chin, nie z nim było żadnych problemów, oryginał działający tak jak powinien? Można wiedzieć co to było?

Dodano po 7 [minuty]:

0__0 napisał:
    kilka razy zdarzało mi się kupować przez ebay podzespoły elektroniczne i jeszcze się nie przejechałem

A mógłbyś napisać co to było, chociaż tak ogólnie (czy to np. tranzystory, czy układy scalone, oraz o jakiej wartości pojedynczego elementu)?

0
  • #13 23 Paź 2012 12:44
    0__0
    Poziom 30  

Dokładnie to były układy scalone a jeszcze dokładniej to kbc i sterowniki przetwornic do laptopów które chyba nie są tak fałszowane jak np mostki więc ryzyko było małe . Jeden taki układ na ebayu z chin kosztuje z przesyłką około 8-15zł a w polsce bez przesyłki 30-45zł więc oszczędność była spora .
    Kupowałem po kilka/kilkanaście sztuk tak aby wartość przesyłki była w okolicach 150zł ,przesyłałem zwykłą pocztą nie kurierem a mimo to 3 z 4 paczek zostały sprawdzone na cle.
    Oczywiście był napisane w deklaracji że gift itd ale podejrzewam że i tak jak bym brał bardziej hurtowe ilości nic by to nie pomogło i VAT trzeba by zapłacić.

0
  • #14 23 Paź 2012 21:17
    Artur k.
    Admin grupy audio

nyquist napisał:
    A propos tego układu, który zamówiłeś z Chin, nie z nim było żadnych problemów, oryginał działający tak jak powinien? Można wiedzieć co to było?

Nie ma tu żadnej tajemnicy. To był układ TA3020, czy oryginał to nie wiem - działa już prawie rok i problemu żadnego nie sprawia. Nawet jak nieoryginalny, to co z tego? Ważne, że działa jak powinien.

0
  • #15 03 Cze 2017 15:39
    Mikusiek48
    Poziom 14  

Dzień dobry,
    odkopuję temat, ponieważ chciałbym się dowiedzieć jak to jest z jakością popularnych u nas części elektronicznych tylko z Chin np. tranzystory małej mocy typu BCxxx, większe IRFP i nie tylko.
    Ciekawi mnie jak to jest z kondensatorami i jakie chińskie marki są przyzwoitej jakości.
    Mam zamiar zrobić większe zamówienie, ponieważ wyjdzie mi to dużo taniej jednak nie chce bardzo tracić na jakości.
    Jakby ktoś mógłby wypowiedzieć się na ten temat byłbym wdzięczny

0
  • #16 05 Cze 2017 16:41
    Simon79
    Poziom 16  

Z Chińczykami i ich jakością różnie bywa, nie ma pewności co do powtarzalności parametrów. Raz kupisz i okaże się, że wszystko ok, następnym razem już nie.

0
  • #17 05 Cze 2017 16:55
    elektryku5
    Poziom 37  

Mikusiek48 napisał:
    chciałbym się dowiedzieć jak to jest z jakością popularnych u nas części elektronicznych tylko z Chin np. tranzystory małej mocy typu BCxxx, większe IRFP i nie tylko.
    Ciekawi mnie jak to jest z kondensatorami i jakie chińskie marki są przyzwoitej jakości.

Małe BCki kosztują tyle, że nie chciałoby mi się ich sprowadzać z Azji, starczy kupić w kraju 25-50-100szt. i wyjdzie tanio, kondensatory podobnie.
    Opłaca się zamawiać niedostępne i/lub drogie układy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo