Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka ulepszeń pralki światowit

Aleksio98 20 Paź 2012 11:53 1188 5
  • #1 20 Paź 2012 11:53
    Aleksio98
    Poziom 9  

Witajcie
    Posiadam pralkę światowit z 1975r . Silnik został zmieniony z BP2F na SED 110-4.
    Dowiedzialem się że starsze modele światowita posiadały bezpieczniki chyba 6A
    tak wiec mam do was dwa pytania
    1. Jeżeli chciałbym zamontować bezpiecznik w instalacji wyżej wymienionej pralki to jakiego typu i jakich parametrów jaki model?
    2 Chciałbym zmeinić kabel zasilający z 2 żyłowego na 3 żyłowego i jeśli dobrze rozumiem silnik , kondenator muszą być razem uziemione tak?

0 5
  • #2 20 Paź 2012 13:18
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

1. Coś źle doczytałeś, tam nie było żadnych bezpieczników, chyba, że o czymś nie wiem.
    2. Pralki te posiadają drugą klasę ochronności i nie wymagają dodatkowego uziemienia. Wyjątkiem są franie z lat 50 i 60 gdzie doczepiało się oddzielny kabel uziemiający, ale to nie o takiej mowa.

0
  • #3 20 Paź 2012 14:05
    movzx
    Poziom 39  

dzi_dziuś napisał:
    Pralki te posiadają drugą klasę ochronności i nie wymagają dodatkowego uziemienia.
    Dodam tylko że takich urządzeń nie wolno uziemiać w ogóle!

0
  • #4 20 Paź 2012 16:05
    zhudomel
    Specjalista AGD

Aleksio98 napisał:
    Dowiedzialem się że starsze modele światowita posiadały bezpieczniki chyba 6A
    Była krótka seria pralek (chyba pod koniec lat 80-tych) z tzw. termikiem, który reagował na za wysoką temperaturę w komorze silnika lub za wysoki prąd pobierany przez silnik, ale szybko się z tego wycofano. W gruncie rzeczy on nie zabezpieczał użytkownika, bo nie odcinał zasilania pralki, a poza był narażony na zalanie wodą i mógł stwarzać wtedy zagrożenie porażenia prądem. Wystarczy sprawny bezpiecznik w instalacji elektrycznej mieszkania i nie użytkowanie pralki, która zaczęła przeciekać.

0
  • #5 20 Paź 2012 22:34
    Aleksio98
    Poziom 9  

dzi_dziuś napisał:
    1. Coś źle doczytałeś, tam nie było żadnych bezpieczników, chyba, że o czymś nie wiem.
    2. Pralki te posiadają drugą klasę ochronności i nie wymagają dodatkowego uziemienia. Wyjątkiem są franie z lat 50 i 60 gdzie doczepiało się oddzielny kabel uziemiający, ale to nie o takiej mowa.

Na złomowisku był ŚWIATOWIT z 1963r i mam od niego tabliczkę znamionową model M2
    mogę zrobić zdjecie tabliczki znamionowej

0
  • #6 22 Paź 2012 01:43
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

W porządku, ale ty masz pralke z lat 70 z silnikiem z 80 i tam zadnego uziemienia nie stosujesz. Nie kombinuj tylko pierz :)

0