Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zabezpieczenie dodatkowe bramy garażowej.

yarpen86 20 Oct 2012 12:27 2166 4
Optex
 • #1
  yarpen86
  Level 24  
  Witam,

  Poszukuje pomysłu na zabezpieczenie bramy garażowej, ma to oczywiście działać w ten sposób, że w momencie pojawienia się przeszkody w świetle bramy napęd nie powinien ruszyć. Czyli w gruncie rzeczy typowe zabezpieczenie jakie zapewnia linia fotokomórek. Problem w tym wypadku jest o tyle złożony, że uchodzące przez bramę w momencie jej otwarcia kłęby pary zakłócają prace fotokomórek i brama nie chce zamykać się wcale. Chciałbym wiedzieć jaki rodzaj czujnika sprawdziłby się w takim miejscu, będę wdzięczny za każdą odpowiedz.

  Pozdrawiam.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Optex
 • #2
  Marek31415
  Level 31  
  Czyli brama garażowa, ale nie w garażu?
  Proponuję zainstalować kurtynę powietrzną.
  Nie dopuści pary do światła bramy, dodatkowo w porze zimowej zmniejszy ubytek ciepła z pomieszczenia przy otwartej bramie.
 • Optex
 • Helpful post
  #3
  suworow
  Admin of Property security
  Może bariery stosowane w alarmówce np Optex. W Warszawie jest też producent barier listwowych firma AGA. robią na zamówienie o podwyższonym zasięgu...
  tego typu bariery np z mgła czy deszczem radzą sobie zupełnie przyzwoicie,
  Pozdrawiam
 • #4
  humek
  Level 32  
  Tak polecam bariery "synchro" firmy AGA ,bardzo dobrze się sprawują.Niektóre podnoszone drzwi garażowe mają taką dolną listwę działającą na zasadzie pneumatyki.Jest na dole -krawędzi miękka rurka gumowa z jednej strony zaślepiona z drugiej ma podłączony czujnik ciśnienia .Kiedy brama opuszczając się trafi na przeszkodę rurka zostaje przygnieciona a impuls powietrza uruchamia czujnik który steruje napędem.
 • #5
  yarpen86
  Level 24  
  Witam,

  Dziękuje za zainteresowanie tematem, po tym co przeczytałem myślę, że synchronizowane fotokomórki rozwiążą mój problem, choć nadal jestem otwarty na propozycje... Listwa zabezpieczająca zarówno pneumatyczna, oporowa czy foto optyczna nie sprawdzi się w tym miejscu, szukam zabezpieczenia które nie będzie wymagało fizycznego kontaktu z brama.

  Pozdrawiam