Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie dodatkowe bramy garażowej.

20 Paź 2012 12:27 1968 4
  • Poziom 23  
    Witam,

Poszukuje pomysłu na zabezpieczenie bramy garażowej, ma to oczywiście działać w ten sposób, że w momencie pojawienia się przeszkody w świetle bramy napęd nie powinien ruszyć. Czyli w gruncie rzeczy typowe zabezpieczenie jakie zapewnia linia fotokomórek. Problem w tym wypadku jest o tyle złożony, że uchodzące przez bramę w momencie jej otwarcia kłęby pary zakłócają prace fotokomórek i brama nie chce zamykać się wcale. Chciałbym wiedzieć jaki rodzaj czujnika sprawdziłby się w takim miejscu, będę wdzięczny za każdą odpowiedz.

Pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 31  
    Czyli brama garażowa, ale nie w garażu?
    Proponuję zainstalować kurtynę powietrzną.
    Nie dopuści pary do światła bramy, dodatkowo w porze zimowej zmniejszy ubytek ciepła z pomieszczenia przy otwartej bramie.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Może bariery stosowane w alarmówce np Optex. W Warszawie jest też producent barier listwowych firma AGA. robią na zamówienie o podwyższonym zasięgu...
    tego typu bariery np z mgła czy deszczem radzą sobie zupełnie przyzwoicie,
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Tak polecam bariery "synchro" firmy AGA ,bardzo dobrze się sprawują.Niektóre podnoszone drzwi garażowe mają taką dolną listwę działającą na zasadzie pneumatyki.Jest na dole -krawędzi miękka rurka gumowa z jednej strony zaślepiona z drugiej ma podłączony czujnik ciśnienia .Kiedy brama opuszczając się trafi na przeszkodę rurka zostaje przygnieciona a impuls powietrza uruchamia czujnik który steruje napędem.
  • Poziom 23  
    Witam,

Dziękuje za zainteresowanie tematem, po tym co przeczytałem myślę, że synchronizowane fotokomórki rozwiążą mój problem, choć nadal jestem otwarty na propozycje... Listwa zabezpieczająca zarówno pneumatyczna, oporowa czy foto optyczna nie sprawdzi się w tym miejscu, szukam zabezpieczenia które nie będzie wymagało fizycznego kontaktu z brama.

Pozdrawiam