Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wygłuszenie drzwi - uszczelka

20 Paź 2012 15:59 10464 6
  • Poziom 9  
    Witam.

Chce wygłuszyć swój pokój. Tak żeby można sobie z kimś porozmawiać i nikt inny tego nie słyszał albo w nocy obejrzeć jakiś film po cichu, bo teraz to nie za bardzo.
    Aktualnie wszystko co się w nim dzieje słychać na zewnątrz.
    Chyba najlepiej zacząć od drzwi, bo to przez nie przechodzi najwięcej dźwięków (2 ściany "łączą" się z podwórkiem, a pozostałe z innymi pomieszczeniami (z tym że jedna ma 35cm grubości, a druga nie wiem, ale jak idę do tamtego pokoju to nie jest w nim głośno)).

Czy uszczelki poliuretanowe będą dobre do tego (PU-1) (tu jest link na allegro: http://allegro.pl/uszczelka-9x5-do-drzwi-okien-okna-okienna-gabka-6m-i2705234311.html )?
    Czy może jednak gumowe będą lepsze? Dużo lepsze?

A.. Drzwi są całe z drewna, ale dość stare.
    Między nimi a podłogą nie ma luki, bo jest taka listewka jako próg.

Co wtedy z wentylacją?

Z góry dzięki
    Pozdr.
  • Poziom 28  
    Jak duży jest ten pokój, ile masz na to kasy z czego są sufit i podłoga?
    Co do tej uszczelki, stanowczo odradzam.

Pozdro.

--------------------------------------------------------------------------------
    P.s. Wrzuciłem Ci parę punktów, bo byłeś prawie na zero. Mam nadzieję, że się przydadzą. :)
  • Poziom 9  
    Pokój mniej więcej 4x5m.
    Z kasą krucho, więc na razie chciałem tą uszczelkę, bo bez tego nie ma sensu, a później pomyśleć o jakimś obiciu ich.
    Na podłodze są panele, więcej o niej nie wiem :P
    Sufit też nie wiem z czego. Można zgadywać, stare budownictwo, na pewno nie podwieszany i nie ma na nim gładzi. Poza tym nikt nade mną nie mieszka i raczej do góry nic nie słychać z mojego pokoju (może bassy, ale z tym się raczej nic nie zrobi).

A jaką byś polecił?
    Problem jest ze szczeliną, bo wszystkie jakie widziałem są przeznaczone na ~2mm. A ja mam ok. 1mm albo mniej.
    Tylko, że muszę trochę poprawić mocowanie zaczepu zamka, bo ktoś wyrwał stary chyba z wkrętami i wstawiony jest taki metal i wystaje dużo (2-4mm).

Dzięki za pkt :P
  • Poziom 28  
    Tego typu są najlepsze: Wygłuszenie drzwi - uszczelka
    Występują w różnych profilach: P,D,E,I. Na Allegro masz np.ofertę nr. 2715676345 z profilem E do małych szczelin.
    Są ze spienionego kauczuku i znacznie mniej się odkształcają. Tyle, że taka uszczelka pomoże Ci w wytłumieniu
    pokoju jak "umarłemu wypalone kadzidełko".

Najtaniej: sufit - kasetony styropianowe, podłoga - bardzo gruby dywan. Lub dwa zwykłe (serio :)).
    Ściany to już bardziej kosztowna sprawa. Jak chcesz, możesz wrzucić rozkład mebli i sprzętu w pokoju.
    Będzie można coś dokładniej doradzić. Ale ogólnie nada się (prawie) wszystko co grube i miękkie.
    Nawet ciężki polarowy koc z efektownym wzorem, choćby i Ferrari (:lol:). Pod nim możesz umieścić np.
    2cm pianki tapicerskiej. Meble też mają znaczenie. A jeszcze większe ma rozstawienie sprzętu audio.

Pozdro.
  • Poziom 33  
    Gumowa uszczelka powinna w drzwiach wystarczyć ,
    ściana 35cm przepuszcza dżwięki i trudno to tanim sposobem wytłumić ...
    styropian 10 lub nawet 20cm i na to panele (lub inne wykończenie) polecę ,
    ja mam drzwi wykończone styropianem od środka + panele < rozmów nie słychać ;)
    muzyka jednak a szczególnie bass słychać poza pokojem ale tego raczej tanim kosztem się nie wytłumi więc pozostawiłem jak jest .
  • Poziom 9  
    Ale paint wciąga :)

Czy drzwi z tą uszczelka (profil E, ty podałeś aukcje z P) będą się zamykać jeśli teraz jest szczelina ~0,5-1mm?

Oto rozkład mebli w pokoju (+trochę inne pomieszczenia):
    Wygłuszenie drzwi - uszczelka
    Ta ściana po prawo ma niecałe 50cm (na początku podawałem na oko) i w korytarzu na ścianach są takie jakby panele, tylko że chyba nic między nimi a ścianą nie ma :/
    Ściana na dole ma prawdopodobnie tylko 20cm, więc to po drzwiach najgorsze miejsce, prawda?
    Meble do połowy pokoju są na 4/5 jego wysokości, a później 3/5.
    Sprzęt grający to marne creativy t6060 postawione na biurku.
    To czerwone to wykładziny.

@Herethic: Jesteś pewien, że ta uszczelka za dużo nie da?
    Głównie chodzi mi o rozmowy albo cichutką muzykę (taką do zasypiania).

P. S. Lol.. Dopiero po tym rysunku widzę jaki pusty mam pokój :P
  • Poziom 28  
    irek6311 - uszczelka w drzwiach troszkę pomoże, ale nie aż tak. Podam Ci przykład z autopsji:
    Kiedy mieszkałem jeszcze u rodziców, mieliśmy dość "bibowego" sąsiada niestety... :cunning:

Nie, imprez w domu nie robił, ale lubił po nich wracać... w sposób, który było słychać dzięki 'klatce schodowej" w bloku.
    Pech chciał, że mieszkał "vis a vis" naszych drzwi, a w swoje zamki po powrocie, trafiał kluczem w towarzystwie... hmm...
    powiedzmy eufemistycznie - "staropolskich" stwierdzeń w stylu: "Wejdziesz wreszcie k***o, czy nie?!

W końcu mój ojciec się z nim pokłócił. Najpierw poszły w ruch właśnie uszczelki w drzwiach (nie pamiętam jakie),
    później obicie tapicerskie i drugie drzwi - również tak obite. Pamiętam, że to dało sporo... ale głównie w "przedpokoju"... :lol:
    irek6311 napisał:
    (...)ściana 35cm przepuszcza dżwięki i trudno to tanim sposobem wytłumić ...
    Chcąc, nie chcąc... mam trochę kontaktów z branżą budowlaną. Z Ytongiem nie jest źle. Cegła np. jest już większym problemem...
    irek6311 napisał:
    (...) panele (...)
    Ja akurat swoje na poddaszu wypełniłem w szczelinach silikonem. Pomiędzy spodem, a kontrłatami dałem też zieloną (grubszą)
    piankę pod panele podłogowe. Na wszelki wypadek. :)
    Zorro013 napisał:
    Ale paint wciąga :)
    Nooo... jak stróż nocny ćwiartkę...:lol:
    Zorro013 napisał:
    Czy drzwi z tą uszczelka (profil E, ty podałeś aukcje z P) będą się zamykać jeśli teraz jest szczelina ~0,5-1mm?
    0,5-1mm? Nie. Ale jeśli obetniesz dobrym nożykiem, albo dobrymi nożyczkami z profilu D, albo P "brzuszek",
    będziesz miał piankę kauczukową o grubości około 2mm. To najlepszy materiał do drzwi, jaki znam.

Jeżeli meble stojące przy ścianie 20cm uważasz za niewystarczające, przyklej za nimi np. piankę poliuretanową "z odzysku". Na targowiskach kawałki ok.2cmx160x210cm można kupić już za kilkanaście złotych.

Po lewej, uszczelnij okno i zawieś firanki, oraz zasłony. Naprzeciwko, przy biurku na ścianie działowej z łazienką powieś jakiś gobelin, albo "inszy wynalazek".

W połączeniu z podwójnymi drzwiami i dywanem, to powinno wystarczyć.

Poza tym, pewne fale akustyczne się "znoszą", albo "zakłócają", jak kto woli. Podczas rozmowy, w jej zagłuszeniu pomaga właśnie muzyka. Wcale nie musi być głośna.

Pozdro.