Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d-link DNS-320 - Samsung UE32EH5300 nie widzi plików DLNA z DNS-320

kulert 20 Paź 2012 17:32 17019 54
  • #1 20 Paź 2012 17:32
    kulert
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam sprzet jak w temacie. Problem polega na tym, że TV Smart nie widzi plików na serwerze. Urządzenia widzą sie ładnie pliki udostępniłem, ale gdy wchodze przez tv na serwer i wybieram film foto lub audio pisze, że na urządzeniu nie ma żadnych plików. Sprawdziłem przez telefon aplikacją iMediashare na androida i bez problemu widze zawartość serwera. Co może być przyczyną, że Tv nie widzi zawartości serwera? Kupiłem właśnie ten sprzęt po to bym mógł wyświetlać filmy prosto z serwera. Sprzedawca zapewniał, że to bedzie działać.

Specyfikacja D-Link DNS-320

Specyfikacja Samsung UE32EH5300

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

1 29
  • #2 20 Paź 2012 19:05
    intenso
    Poziom 38  

Witam,spróbuj tego Link,nic nie trzeba udostępniać,po prostu za pomocą tv przeglądasz cały komputer.

0
  • #3 20 Paź 2012 19:45
    kulert
    Poziom 9  

kolego a powiedz mi tylko jak mam to zainstalować na tym serwerze?

p.s. Sprawdziłem jeszcze jedna opcje. Z telefonu wyswietliłem sobie zawartośc serwera d-link i bez problemu mogłem uruchomic dany film na tv ale z samego tv jak wszedłem na serwer to nic nie wiedze.

0
  • #4 20 Paź 2012 20:08
    anmedia
    Poziom 39  

kulert napisał:
    Sprzedawca zapewniał że to bedzie działać

Bo dziala.

A uruchomiles serwer na komputerze? Wejdz w ustawienia programu (najlepiej i w zasadzie ten ktory udostepnia samsung ALLShare lub starszy PCShare Manager) I odszukaj w opcjach udostepniania swoj TV. Nadaj mu uprawnienia. Od tego momentu powinien zaczac dzialac wyswietlac cala zawartosc multimedialna, ale calej oczywiscie nie odczyta (ale to juz inna sprawa).
    Jeszcze jedna kwestia, nie podales to co najwazniejsze czyli system operacyjny np pod Win7 musisz w opcajch konfiguracyjnych sieci takze ustawic udostepnianie plikow.

Dodano po 5 [minuty]:

intenso napisał:
    Witam,spróbuj tego Link,nic nie trzeba udostępniać,po prostu za pomocą tv przeglądasz cały komputer

A kolega poczytal komentarze, zachwytow nie widac, a dodatkowo koniecznosc instalacji JAVY. Poza tym jesli serwerem bedzie Win 7 to bez udostepniania plikow i usuniecia "logowania za pomoca hasla" nie bedzie zadnej mozliwosci skorzystania z programu. Chyba ze sam program w momencie instalacji pousuwa wszystkie konieczne zabezpieczenia.

0
  • #5 20 Paź 2012 20:11
    kulert
    Poziom 9  

Koledzy małe sprostowanie bo nie wiem czy dobrze mnie kazdy zrozumiał. Z komputera (system W7) wszystko leci aż miło. Zainstalowalem na kompie program allshare i tv widzi wszystko co chce. Problem pojawił sie kiedy kupiłem serwer mediów d-link dns-320. Ma on funkcje dlna i powinien sie on bezpośrednio komunikowac z TV nawet gdy komp jest wyłączony, powinienem bezproblemowo wy swietlac za pomoca tv wszystkie media prosto z serwera. Problem jest taki ze Tv widzi serwer ale gdy wejde na niego to wyskakuje brak plików. na serwerze włączyłem DLNA i udostepniłem filmy.

0
  • #6 20 Paź 2012 20:12
    anmedia
    Poziom 39  

A skad pobierasz w takim razie te filmy z serwera, czy to pendrive czy dysk twardy? tego tez nie napisales!

0
  • #7 20 Paź 2012 20:18
    kulert
    Poziom 9  

przyjaciele wybaczcie ale chyba nikt dokladnie nie przeczytał mojego pierwszego posta z opisem problemu i opisem sprzetu. serwerem jest urzadzenie stojące u mnie w domu które kupilem D-link DNS-320 Link do specyfikacji dałem w pierwszym poście.

Jesli napisałem mało zrozumiale wybaczcie :)

0
  • #8 20 Paź 2012 20:18
    anmedia
    Poziom 39  

Jedynie gdzie on jest wspierany to:
    Servery:
    • UPnP Media server (support for PS3, Xbox, Boxee Box)
    • iTunesTM server
    • FTP server
    • USB Print server
    Czyli albo na tym serwerze zainstalujesz oprogramowanie udostepniajace albo podlaczysz go do TV jako "dysk zewnetrzny" lub pod komputer.

Rowniez nie napisales gdzie jest wpiety ten serwer. Jesli jest on wolnostojacy, bezposrednio podpiety pod TV to nie zadziala, bo nie ma programu udostepniajacego pliki pod TV.

0
  • #9 20 Paź 2012 20:22
    kulert
    Poziom 9  

Czyli co teraz mam zrobic. facet w komputroniku powiedział ze ten serwer plików dzieki temu ze ma wbudowany protokół DLNA bez problemu połaczy sie po sieci z Tv i bede mógł sobie z niego wyswietlac filmy.

0
  • #10 20 Paź 2012 20:23
    intenso
    Poziom 38  

Nie czytałem żadnych komentarzy,nic nie musiałem instalować oprócz programu ,wszystko działa aż milo,żadnych haseł logowania nie musiałem usuwać, i jak napisałem wcześniej nic nie trzeba UDOSTĘPNIAĆ,jak możesz to nie mieszaj.Przez all share trzeba pliki udostępniać a przez ten program Sony NIE,TV widzi partycje dysku i swobodnie sobie można przeszukiwać i oglądać co się chce.No i mam Windows 7,i nie wylatuj ze pewnie 32 bity bo na 64 by nie poszło,to dla twojej wiadomości jest 64-bitowy.

0
  • #11 20 Paź 2012 20:27
    kulert
    Poziom 9  

a wybaczcie juz pisze jak mam podłaczone
    Router tp-link wr841n do niego idzie po Lanie TV oraz takze po Lanie Serwer DNS-320

Dodano po 1 [minuty]:

Kolego "inteso" wielkie dzieki ale i tak chodzi o cos innego nie o udostepnianie z kompa a z serwera plików D-Link DNS-320

0
  • #12 20 Paź 2012 20:59
    anmedia
    Poziom 39  

intenso napisał:
    nic nie musiałem instalować oprócz programu ,wszystko działa aż milo,żadnych haseł logowania nie musiałem usuwać, i jak napisałem wcześniej nic nie trzeba UDOSTĘPNIAĆ

Zanim kolega sie uniesie prosze jeszcze raz przeczytac co napisalem w poscie nr.4. Gdyby to bylo za trudne to zacytuje:
    angelica_n napisał:
    a dodatkowo koniecznosc instalacji JAVY. Poza tym jesli serwerem bedzie Win 7 to bez udostepniania plikow i usuniecia "logowania za pomoca hasla" nie bedzie zadnej mozliwosci skorzystania z programu. Chyba ze sam program w momencie instalacji pousuwa wszystkie konieczne zabezpieczenia.

O ile Jave mozna miec juz zainstalowana np z Open Office, o tyle w pod Win 7 w momencie uruchamiania instalacji jako administrator, program wykonuje automatycznie odblokowanie odpowiednich portow i udostenia pliki.

intenso napisał:
    Przez all share trzeba pliki udostępniać a przez ten program Sony NIE,

Przykro mi ze kupiles sobie "nazwe", ale niestety polityka sony jest taka a nie inna ze zawsze bedziesz miec jakies problemy. ALl Share wspolpracuje z wieloma markami np z LG, czy Grundigiem itp.

kulert napisał:
    Router tp-link wr841n do niego idzie po Lanie TV oraz takze po Lanie Serwer DNS-320

Tak jak myslalem, sprobuj (jesli sie da) zrobic tak aby ten serwer byl widoczny jako sam dysk twardy czy jako pendrive. Wtedy powinien widziec pliki na dysku.

Dodano po 3 [minuty]:

kulert napisał:
    facet w komputroniku powiedział ze ten serwer plików dzieki temu ze ma wbudowany protokół DLNA bez problemu połaczy sie po sieci z Tv

Chmm ja na stronie producenta nie widze ani jednego slowa o DLNA natomiast jest to:
    "Wbudowany serwer UPnP pozwala na przesyłanie strumienia multimediów z SharecenterTM Pulse do dowolnego kompatybilnego odtwarzacza multimediów, takiego jak PlayStation 3, Microsoft Xbox 360, oraz D-Link Boxee Box przez siec lokalną. SharecenterTM Pulse pozwala na przesyłanie wielu strumieni jednocześnie, dzięki czemu można oglądać film na centrum rozrywki, podczas gdy ktoś inny słucha na komputerze muzyki przesyłanej z tego urządzenia"

Takze w specyfikacji ani slowa o wbudowanym serwerze DLNA!

0
  • #13 20 Paź 2012 21:00
    kulert
    Poziom 9  

Bedzie ciężko. Tv wykrywa tylko albo dyski podłączone bezpośrednio do niego albo urzadzenia będace w sieci z protokolem UPnP czyli DLNA i to właśnie włączyłem na serwerze. efekt był taki że w liście urządzeń znalezionych na TV pojawił sie serwer ale mimo udostepnienia nawet całej jego zaawartości TV widzi serwer jako pusty. :/

Dodano po 38 [sekundy]:

na opakowaniu jest wielki napis i logo DLNA :)

0
  • #14 20 Paź 2012 21:19
    anmedia
    Poziom 39  

A jeszcze jedno, podepnij do tego serwerka jakis pendrive i zobacz czy wykryje go z plikami czy bez.

Jeszcze jedno, w dokumentacji masz:
    System plików:
    • EXT3 for internal HDD
    • FAT32, NFTS (read only) for USB external storage

Jesli jest to wewnetrzny HDD to ma system plikow EXT3. Wiec z tego dysku raczej nie odczyta TV plikow. Co innego pozostale FAT32 i NTFS.

kulert napisał:
    na opakowaniu jest wielki napis i logo DLNA

Opieram sie na tym co widze na stronie producenta

Czy w serwerze masz ustawione polaczenie jako Per 2 Per str. 51 instrukcji (oryginal UPnp AV Server Page)

0
  • #15 20 Paź 2012 21:57
    kulert
    Poziom 9  

Podłączyłem pendrive do sererka i dupa bo on go jako dysk mi nie wyświetla USB prawdopodobnie służy tu tylko do robienia szybkiej kopi z USB na dysk serera za pomoca małego przycisku na sererze. A co do ustawień UPnP to przeszukałem instrukcje i nie wiem gdzie ty to znalazłes ale ja tego nie widze

0
  • #17 20 Paź 2012 22:33
    kulert
    Poziom 9  

na tej stronie co podajesz jest mowa o czym innym ale w dziale o UPnP nie ma praktycznie nic

0
  • #18 20 Paź 2012 22:49
    anmedia
    Poziom 39  

Tzn o czym? Bo dla mnie wyglada to tak:
    "ShareCenter Pulse oferuje UPnP AV Server. Serwer ten zapewnia możliwość odtwarzania zdjec, muzyki i strumieni wideo do kompatybilnych odtwarzaczy sieciowych UPnP AV. Jeśli Serwer jest włączony, ShareCenter Pulse zostanie automatycznie wykryty przez UPnP AV w kompatybilnych odtwarzaczach multimedialnych w sieci lokalnej. (czyli tutaj Twoj TV go wykryl, ale czy jest kompatybilny to musisz albo sam sprawdzic, albo support D-Linka, a z opisu wyglada ze jest kompatybilny z patrz post nr.8) Kliknij przycisk "Odswiez wszystko", aby zaktualizowac wszystkie udostępnione pliki i listy folderów"
    Czyli zgodnie z tym wstepnie serwer byl wlaczony. Tak jak od poczatku pisalem problem tkwi w udostepnieniu plikow do odtwarzacz, wiec kolejna rzecz jak amusisz zrobic to dodac te pliki:
    Add, Delete:
    "Aby dodac nowy folder do wspolnej listy, kliknij na "Dodaj" przycisk. Aby usunac istniejacy folder, kliknij na "Usun" przycisk. Aby odswiezyc liste, kliknij na przycisk 'Odswiez'"

To instrukcja do Twojego serwerka w wersji 1.00. jesli powiedzmy nie ma tej opcji musisz utworzyc polaczenie P2P i takze nadac prawa do folderow. Od strony 37 masz juz opis jak to zrobic.
    W przypadku sieci utworzonej na zasadzie router (DLNA)-pendrive czy HDD - TV - komputer/y jedynym miejscem gdzie musisz skonfigurowac prawa sa komputery. W przypadku serwerka takze musisz nadac prawa do plikow tak aby TV mogl je odczytac.

0
  • #19 20 Paź 2012 23:00
    kulert
    Poziom 9  

To to znalazłem. Jest na Str 64 :) Zrobiłem wszystko jak w opisie i właśnie efekt jest jaki jest tv widzi serwer ale bez zawartości z kolei na telefonie z zainstalowaną aplikacją tez do dlna widze i serwer i jego zawartość baa nawet moge za pomocą telefonu włączyć jakis film z serwera odrazu na tv i leci :) tylko czemu nie moge tak zrobic odrazu za pomoca tv .

Dodano po 6 [minuty]:

filmik z opisem dokładnego problemu. Link

0
  • #20 20 Paź 2012 23:00
    anmedia
    Poziom 39  

Bo TV nie ma zgodnego odtwarzacza multimediow. To jedyne co moze przychodzic na mysl.
    Poczytaj sobie to. Zwlaszcza to:
    "Różnice między DLNA a UPnP AV

Standard DLNA jest tak naprawdę rozwinięciem standardu UPnP AV i jest z nim zgodny. Standard UPnP AV został stworzony przez przemysł komputerowy jako podstawa komunikacji między urządzeniami multimedialnymi. Przemysł audio/video przyjął standard UPnP AV i rozszerzył go o dodatkowe funkcjonalności, jak cyfrowe zarządzanie prawami (DRM) czy profile funkcji urządzeń mobilnych.

Tak powstały standard DLNA pozostał zgodny z UPnP AV, więc jeśli jedno urządzenie jest oznaczone jako zgodne z UPnP AV a drugie z DLNA, urządzenia te na ogół będą ze sobą poprawnie współpracowały."

Z naciskiem na "ogol". Z tej calej dyskusji mozna wywnioskowac dwie rzeczy.
    1. Ten serwer nie jest kompatybilny z Twoim TV lub player w TV nie jest kompatybilny z serwerkie. (rozwiaznie problemu - pojsc do sklepu i niech gosc go podlaczy do TV dla prezentacji, lub sprawdzic u kogos kto ma siec z innym TV)
    2. Konfiguracja uprawnien w serwerku.

0
  • #21 20 Paź 2012 23:12
    kulert
    Poziom 9  

Pardziej podoba mi sie ten 2pkt. Konfiguracja uprawnień :) tylko jakich?

Dodano po 4 [minuty]:

Zastanawia mnie tylko skoro jedno z tych urządzeń nie jest kompatybilne z drugim to jak mogę za pomocą telefonu skierować film z serwera na TV? oraz przecież na D-linku widnieja informacje i o DLNA i o UPnP

0
  • #22 20 Paź 2012 23:20
    anmedia
    Poziom 39  

Wlasnie obejrzalem ten filmik i powiem Ci ze jest to baaaardzo ciekawe :) A wiec punkt 1 calkowicie odpada. A zastanawia mnie w takim razie jedno. Czy mozesz w konfiguracji serwera odnalezc urzadzenia podlaczone do niego? Jesli sa wyswietlane sprawdz ich ustawienia i uprawnienia.

0
  • #23 20 Paź 2012 23:31
    kulert
    Poziom 9  

Niestety nie znalazłem takiej funkcji w nim.

0
  • #24 21 Paź 2012 12:52
    kulert
    Poziom 9  

Nocy nie przespałem problemu nie rozwiązałem bym rzekł.
    Rozmawiałem do 3 w nocy z kimś z UK kto miał identyczny problem.
    Rozwiązanie było tylko jedno zmiany małe w sofcie zainstalowanie Fun_plug oraz twonky serwer. Ja sobie to odpuściłem i dziś z rana pojechałem do komputronika i wymieniłem D-linka na Synology 212j.
    EFEKT

niebo a ziemia.

Synology widzi wszystko bez problemu, Tv także widzi serwer oraz zawartość o bez problemu wyświetla co chce. dodatkowo ma masę funkcji o których d-link nawet nie pomyślał.

wniosek

D-link poszedł na łatwiznę i protokół DLNA jest tylko dla XBox PS3 oraz D-link Boxx nic więcej nie widzi bez zmian. Serwerek mały tańszy o mniejszych możliwościach i gorszej wydajności. Ja osobiście po moich doświadczeniach Odradzam Zakup D-linka.

Wszystkim cierpliwym za pomoc serdecznie dziękuje.

0
  • #25 21 Paź 2012 13:11
    anmedia
    Poziom 39  

Czyli generalnie nie tylko latwizna ale i mozna by powiedziec ze oszustwo. W samej specyfikacji na stronie producenta nie ma ani slowa o DLNA, w dokumentacji takze. Jedyne miejsce w ktorym jest logo to pudelko.
    Wniosek z tego jest prosty, zanim sie cokolwiek kupi, czytac i weryfikowac net.

0
  • #26 06 Lis 2012 10:30
    michalb77
    Poziom 14  

Szukałem info jak uruchomić DLNA na moim TV i trafiłem tutaj.

Muszę się pochwalić że u mnie to działa, na tym D-linku, tyle że mam LG 42LM620S.

Jedynie nie działają napisy (próbowałem .txt i .srt) tylko UTF-8 wgrane w plik .mkv.

1
  • #27 06 Lis 2012 10:32
    anmedia
    Poziom 39  

michalb77 napisał:
    Jedynie nie działają napisy (próbowałem .txt i .srt) tylko UTF-8 wgrane w plik .mkv.

To akurat nie wina sieci DLNA czy routera tylko konstrukcji samego TV.

0
  • #28 06 Lis 2012 17:04
    michalb77
    Poziom 14  

Nie, bo z pena napisy działają.

Podobno skopane to jest przez nowe aktualizacje FW, w któreś tam poprzedniej wersji softu, napisy przez DLNA działały prawidłowo.

0
  • #29 18 Lis 2012 13:04
    robzg
    Poziom 1  

Pytanko do kulert:
    Czy dyskutowałeś z gościem z UK na jakimś portalu i możesz podać linka?

Czy rozwiązaniem problemu nie jest wgranie alternatywnego firmware DNS-320&325_linuxDebian_revA_Squeeze_all_en_20110111.zip i uruchomienie softu dla DLNA na linuxa ?

Znalazłem coś takiego, może się Wam przyda, ja zaczynam walkę o DLNA :)
    http://netbit73.blogspot.com/2011/01/dns-320-tani-nas-czesc-6.html

0
  • #30 09 Lip 2013 23:46
    piotrdeska
    Poziom 6  

Ja kupiłem wczoraj D-Link DNS 320LW i z TV Panasonic mam ten sam problem - nie widzi mi plików z tego serwera! Serwer podpięty jak reszta TV, komputery itd. do głównego routera. Przedtem miałem linksysa i wszystko działało cacy. Uważam że wina softu w D-Link. Czy komuś udało się problem przeskoczyć?
    Pozdrawiam, Piotr.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo