Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUIR3320 -przełącznik o stromych zboczach dedykowany do zastosowań w motoryzacji

Jaś Wędrowniczek 20 Paź 2012 17:54 786 0
 • Układ AUIR3320 to nowy przełącznik, jaki w swojej ofercie posiada International Rectifier.
  Układ przeznaczony jest do pracy w instalacjach elektrycznych zasilanych ze źródła prądu stałego. Najważniejszą cechą wspomnianego układu jest możliwość regulacji prądu wyjściowego (rysunek poniżej przedstawia typową aplikację wspomnianego układu).

  AUIR3320 -przełącznik o stromych zboczach dedykowany do zastosowań w motoryzacji

  Podając odpowiednie napięcie na wejście Vin uzyskujemy możliwość otwierania/zamykania tranzystora wyjściowego. Stan, jaki uzyskujemy na bramce owego tranzystora, a co za tym idzie - stan na wyjściu Out zależny jest od różnicy napięć zasilania i wejściowego (Vcc - Vin). W przypadku, gdy różnica napięć Vcc - Vin jest większa niż napięcie progowe tranzystora wyjściowego, sam tranzystor zostaje otwarty. W przypadku, gdy różnica napięć Vcc - Vin jest mniejsza od napięcia progowego tranzystora pozostaje on zamknięty. Wyjście Ifb to wyjście prądowe, które umożliwia pomiar prądu płynącego przez tranzystor wyjściowy. Prąd Ifb jest proporcjonalny do prądu płynącego przez obciążenie.
  Opisywany układ posiada własne zabezpieczenie temperaturowe, mierzące temperaturę złącza Tj oraz zabezpieczenie prądowe. Dodatkowo układ posiada zabezpieczenie ESD oraz zabezpieczenie przed odwróceniem biegunów zasilania.

  Więcej na temat AUIR3320 znaleźć można w dokumentacji udostępnianej przez producenta:
  http://www.irf.com/product-info/datasheets/data/auir3320s.pdf

  Pozdrawiam,
  Piotr.