Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mondeo mk 2 kombi - zestaw trójdrozny odseparowany pod wzmacniacz + monoblok i s

oldmotorsss 20 Paź 2012 18:00 1473 8
  • #1 20 Paź 2012 18:00
    oldmotorsss
    Poziom 8  

Witam jak w temacie posiadam mondeo mk2 kombi. Planuje zamontowac audio konkretnie zestaw odseparowany trojdrozny, ktory bedzie grał pod jakims 4 kanalowym wzmacniaczu. Subwoofer mam juz wybrany infinity 1220de + jakis monoblock, lecz nie o to chce zapytac. Tweeterki na slupkach planuje umiescic. Na drzwi przednie chce wstawic jakis zestaw trojdrozny odseparowany lecz wlasnie nie wiem jaki oraz nie wiem rowniez jaki wzmacniacz kupic (wzmak moze byc uzywany do ok.300zl glosniki nowe do ok.750) co do drzwi zostana wygluszone (24 maty posiadam na 2 pary wiec sadze ze bedzie ok), kable zakupie rowniez porzadne. Radyjko jeszcze nie wiem ale jakies do 300 zł aby na usb bylo moze byc uzywka.

Oto moje pytania:
    1. jaki zestaw trojdrozny odseparowany kupic?
    2. jaki pod to wzmak?
    3. myslałem cos o Hertz DSK165.3 plus jakies glosniki midrange lub jakies 16cm w miejsce fabrycznych.
    4. Problem jest taki ze w drzwiach w mondeo mam miejsce na glosniki z przodu i moge dac dystans na 16cm wiec tu jest ok lecz jezeli bym dal woofer na dole drzwi, bylby skierowany w fotel i mialby od niego cos okolo 10cm odstepu wtedy midrange poszedl by w miejsce fabrycznego (lub jak juz mowilem jakas 16cm) no i tweetery na slupkach. I nie wiem czy ten fotel by nie przeszkadzal przypominal tylko o tym ze jest to glosnik basowy wiec moze nie bedzie zle ze jest skierowany na fotel?
    5. jezeli bym kupil te glosniki hertz to jake midrange kupic lub jakie 16cm do 350zl

Prosze o porady oraz o wypowiedzenie sie na ten temat pozdrawiam

PS
    acha przypominam ze glosniki maja byc zasilana wzmacniaczem

0 8
  • #2 20 Paź 2012 19:43
    bogus1984
    Poziom 26  

Widziałeś poprawnie zamontowany 3 way ? Wiesz, że średniak powinien być jak najbliżej tweetera, jeżeli średniak wymaga komory, to trzeba takową zbudować z żywicy na słupkach, a nie pchać w drzwi w dziwne miejsca. Na głośniki 750 PLN, a radio pewnie nówka z usb za 300 PLN, ogólnie trzeba co nieco poczytać, pooglądać poprawne instalacje.

0
  • #3 20 Paź 2012 21:30
    oldmotorsss
    Poziom 8  

Widzialem poprawnie zamontowany zestaw ale nie pisze tu po to czy widzialem czy nie. Np kolezka ma focus utopia jakis meha sub itp i gra ze masakra ale nie o to chodzi... Myslalem o zestawie hartzow tych co podalem plus jakies sredniotonowki 16 i chodzi mi tu o propozycje zestawow do 700 (mowa o glosnikach) pod wzmacniacz aby bylo mega. A nie o to czy ja sie na tym znam czy nie pozdro...

0
  • #4 20 Paź 2012 21:59
    bogus1984
    Poziom 26  

No widzisz, nie znasz się, a chcesz gotową receptę, a tak się nie da. Uwierz - nie będzie mega. Przyzwoity 3 way kosztuje dużo więcej jak budżetówka hertza, czy innego producenta. Próbuj, może zagra choć podobnie jak porządny 2 way, który takie gotowce w budżetowym wydaniu zmiata w 90%. Z mojej strony dzięki i pozdro.

0
  • #5 20 Paź 2012 22:25
    oldmotorsss
    Poziom 8  

Ale dobra jak cos jest w podobnej cenie prosze o rade kilka zestawowo slyszalem ale nie znam reszty... Jak ktos ma jakis pomysl czekam na odpowiedz pisze aby sie dowiedziec na co wydac pieniadze a nie wyrzucic je w bloto pozdro

0
  • #6 20 Paź 2012 23:22
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dobre sobie 16cm średniak i to w samochodzie, naprawdę dobre ;)

0
  • #7 21 Paź 2012 00:55
    oldmotorsss
    Poziom 8  

dobra wiec teraz konkretnie: slyszalem o hertzach ktore podalem wyzej wiele pozytywnych opinii lecz chcialbym miec większe przełożenie na wysokie tony wiec jaki zestaw glosnikow midrange mi do tego polecacie, ktore graly pod wzmakiem?

Zacznij pisać poprawnie!

Kolejny raz napiszę Ci przeczytaj FAQ Nazara.

Zrobienie zwrotek to spory wydatek a dołożenie głośnika ot tak to nieporozumienie.

Zacznij czytaj tematy z tego i innych źródeł.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

0
  • #8 21 Paź 2012 09:36
    Zenek1988
    Poziom 28  

Nie wiem czy wiesz że żeby dodać średniaka do tego zestawu będziesz musiał zrobić nową zwrotnicę. I nie wiem gdzie słyszałeś pozytywne opinie o tym zestawie. Woofery może i dobre ma ale tweetery już nie. Lepiej za te pieniądze kupić znacznie lepszy zestaw dwudrożny niż kiepski trójdrożny z którym będzie i tak więcej kłopotów niż jest tego wart.

0
  • #9 21 Paź 2012 11:13
    nightrunner
    Poziom 21  

Ogólnie mówiąc chcesz wypuścić dźwięk z byle czego, wzmocnić go byle czym i zapodać na super zestaw 3 way swojej produkcji :)
    Nie ważne jakie wypasione będziesz miał głośniki, jak dostaną byle jaki sygnał to zagrają byle jak.
    To jest właśnie klasyczne błędne podejście, na wzmacniacz 300 zł, a na głośniki 700 zł.
    Twoja koncepcja może ma szanse powodzenia, ale ja na pewno ich nie dostrzegam, widzę w niej jedynie odwróconą logikę.

0