Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung avila s5230 - Nie działa bluetooth

raffix 20 Oct 2012 19:47 2700 1
    raffix
    Level 11  
    Witam. Szukam... szukam... i szukam i nie mogę znaleźć nic na temat bluetooth w avili. Mianowicie mam taki problem że przy próbie włączenia bluetooth telefon długo się zastanawia po czym pokazuje komunikat "nie można uruchomić bluetooth" Gdzieś wyczytałem że element w dolnej części telefonu połączony kabelkiem z płytką jest anteną bluetooth, choć miałem taki przypadek w noki 7373 w której wymiana podobnego elementu pomogła to w przypadku avili nic nie daje, ba nawet sprawdzałem w sprawnej avili odłączając ten element bluetooth uruchomił się normalnie i nawet nie miał problemu ze znalezieniem telefonu oddalonego o 2 metry, jest jeszcze tasiemka przyklejona na obudowie głośniczka która jest podłączona do płytki i wygląda na antenę ale nie widać aby była uszkodzona.
    Dodam że telefon był kiedyś w jakimś serwisie na wymianę dotyku i po tej wymianie przestał działać ten bluetooth.
    Prosiłbym osoby które się zetknęły z podobnym problemem o kontakt, lub ewentualnie porady co by to mogło być... no bo jeśli jakiś moduł na płycie to naprawa raczej odpada...
  • Helpful post
    Samsung_L4
    Level 24  
    samsung avila s5230 - Nie działa bluetooth

Do przegrzania element zaznaczony na czerwono + sprawdzenie czy cos nie urwali jakiejs cewki, kondensatora, rezystora ETC w okolicach tego ukladu.

Pozdrawiam