Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung avila s5230 - Nie działa bluetooth

raffix 20 Paź 2012 19:47 2472 1
  • #1 20 Paź 2012 19:47
    raffix
    Poziom 11  

Witam. Szukam... szukam... i szukam i nie mogę znaleźć nic na temat bluetooth w avili. Mianowicie mam taki problem że przy próbie włączenia bluetooth telefon długo się zastanawia po czym pokazuje komunikat "nie można uruchomić bluetooth" Gdzieś wyczytałem że element w dolnej części telefonu połączony kabelkiem z płytką jest anteną bluetooth, choć miałem taki przypadek w noki 7373 w której wymiana podobnego elementu pomogła to w przypadku avili nic nie daje, ba nawet sprawdzałem w sprawnej avili odłączając ten element bluetooth uruchomił się normalnie i nawet nie miał problemu ze znalezieniem telefonu oddalonego o 2 metry, jest jeszcze tasiemka przyklejona na obudowie głośniczka która jest podłączona do płytki i wygląda na antenę ale nie widać aby była uszkodzona.
    Dodam że telefon był kiedyś w jakimś serwisie na wymianę dotyku i po tej wymianie przestał działać ten bluetooth.
    Prosiłbym osoby które się zetknęły z podobnym problemem o kontakt, lub ewentualnie porady co by to mogło być... no bo jeśli jakiś moduł na płycie to naprawa raczej odpada...

2 1
  • Pomocny post
    #2 22 Paź 2012 19:01
    Samsung_L4
    Poziom 23  

samsung avila s5230 - Nie działa bluetooth

Do przegrzania element zaznaczony na czerwono + sprawdzenie czy cos nie urwali jakiejs cewki, kondensatora, rezystora ETC w okolicach tego ukladu.

Pozdrawiam

0