Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane Scenic 2002 lift - Niedziałający prędkościomierz

marek_kkk 20 Oct 2012 20:46 34998 6
    marek_kkk
    Level 13  
    Witam
    Mam problem z licznikiem, a dokładnie z prędkościomierzem – nie pokazuje prędkości. Podczas wykonywania testu licznika prędkościomierz działa prawidłowo natomiast podczas jazdy ani drgnie. Gdzieś na forum elektrody wyczytałem, że powodem może być oberwany jakiś kabelek w kostce pod akumulatorem. Zabrałem się za sprawdzanie i faktycznie w kostce w pobliżu akumulatora dokładnie pod bezpiecznikami zauważyłem że jeden ze styków jest chyba uszkodzony (przerdzewiały) ale nie mam pewności czy to właśnie on odpowiada za prędkość podczas jazdy, jeżeli ktoś z Was przerabiał ten problem to proszę o jakieś podpowiedzi. Problem dotyczy licznika w samochodzie Renault Megane Scenic 2002 lift. Poniżej zamieszczam zdjęcie wyżej opisywanej wtyczki oraz film autotestu licznika.
    Renault Megane Scenic 2002 lift - Niedziałający prędkościomierz

Bulkake
    Level 11  
    Podłącz kompa i zobacz czy licznik widzi sygnał prędkości.
    User removed account
    User removed account  
    milejow
    Level 43  
    Bulkake wrote:
    Podłącz kompa i zobacz czy licznik widzi sygnał prędkości.

Nawet kompem z pentagonu nie przeczytasz licznika, wymyśl coś lepszego :D
    Jak autor znalazł niekontaktową złączkę to zamiast się pytać czy to to, chyba lepiej ją naprawić, nie???
    marek_kkk
    Level 13  
    A może ktoś posiada opis (schemat instalacji) dotyczący tej wtyczki. Jeżeli tak to byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie.

Motronic wrote:
    A powiedz mi, która to megane I ma diagnozę deski za pomocą testera? Powiesz? Bądź tak dobry!

Może nie fachowo się wyraziłem ale w moim Renault Megane Scenic 2002 na końcu dźwigni od wycieraczek znajduje się przycisk, który jeżeli zostanie wciśnięty a następnie zostanie przekręcony kluczyk (pozycja M) w stacyjce, uruchamiany jest test zegarów.
    milejow
    Level 43  
    marek_kkk wrote:
    uruchamiany jest test zegarów.

To już zostało zrobione :D. Gniją kable w skrzynce pod maską i tam trzeba pogmerać, robota prosta tylko trzeba chcieć
    marek_kkk
    Level 13  
    Problem licznika został rozwiazany, pomogła wymiana licznika na nowy :-)